Pôžička - podvod

misickahus333
3. jan 2022

Táto spoločnosť ktorá sídli "akoze" vo Francúzsku napísala mojej mame o pôžičke ktorú ponúkajú.
Ponúkajú 2 az 90 tisíc euro aj nezamestnaným 🙈!!! Moja mama staršia ktorá sa tomu nerozumie do toho sla a poslala im fotku občianskeho preukazu a svoj email... Nic nam nepovedala inak by sme ju upozornili poslali jej zmluvu ktoru ma prefotit a podpísať a poslať im to 🙈🙈🙈co ak na nu spravia podvod do. Kelu

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misickahus333
autor
3. jan 2022

@oli18 ja sa pýtam ci je to podvod nie z coho to budeme platiť

zirafienka
3. jan 2022

na 100% podvod...

canis_lupus
3. jan 2022

Jasné, že je to podvod. Nič nebudete splácať, lebo jej žiadne peniaze nepošlú, jedine tak zneužijú údaje z jej OP 🤷 Môžu si zobrať na ňu pôžičku oni a až potom budete platiť 😢

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesana25
3. jan 2022

Lebo vedia ze duchom slabší jedinci na slovo "sociálna" zaberajú a presne pre takých sú tieto podvody určené

misickahus333
autor
3. jan 2022

@canis_lupus hrozne daco... Naletieť môže hocikto bohužiaľ... Ale svine su tí ktorí ktot robia debili

deedol
3. jan 2022

hlavne ries, ze im poslala foto obcianskeho, ved ho mozu zneuzit.

misickahus333
autor
3. jan 2022

@deedol no však dobre ale co mam robit

jarmila2010
3. jan 2022

kontaktujte policiu...

ziarifka
3. jan 2022

@misickahus333 ešte by sa dala nahlásiť "strata OP" a vybaviť nový

canis_lupus
3. jan 2022

@misickahus333 OP by sa mal dať zablokovať, daj si do Google zneužitie občianskeho preukazu a hľadaj. Ale riešte to čo najskôr, hádam nebudete mať žiadne problémy, ak ho hneď zablokujete.

lydion20
3. jan 2022

Určite hneď kontaktujte políciu, musia znehodnotit OP, a tak isto aj keď za dávala číslo svojej karty tak kontaktovať banku

nexuska
3. jan 2022

Nahlasit obciansky na policii ako strateny, vybavit novy

marlent
3. jan 2022

K policajtom ziadat nove doklady ale hned nie o tyzden protokol o srrate doklady resp zneuzitia vypisu aj o takejto hodine

nikdenikto
3. jan 2022

@misickahus333 normálne na políciu a zablokovať OP. Kľudne môžete povedať že staršia pani poslala neznámej spoločnosti foto. Moja kolegyňa blokovala keď chcela poslať mailom foto OP svojej finančnej a omylom zdieľala foto na FB. Síce si to uvedomila po dar minútach ale istota je gulomet

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
3. jan 2022

@misickahus333 na jej miste nahlásim stratu a.lebo ukradnutie OP a dám si vystaviť nový

hopsadobrandejsa
3. jan 2022

@misickahus333 co najskor kontaktovat policiu a poziadat o zablokovanie OP.

Normalne nahlaste, ze clovek pod zamienkou vyhodnej pozicky vylakal udaje OP tvojej mami a mate dovodnu obavu, ze moze dojst k zneuzitiu jej udajov.

Neni to prvy ani posledny takito pripad ktory budu riesit.

drobcek1979
14. jan 2022
Používateľ drobcek1979 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drobcek1979.

@misickahus333 Zdravim prosim Vas a ta firma je nova pozicka? Tiez ziadaju prefoteni OP a vypis z uctu za 2 mesiace. Dakujem

drobcek1979
14. jan 2022
Používateľ drobcek1979 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drobcek1979.

Zdravim chcem sa opytat ci niekto ma skusenosti s firmou nova pozicka, vybavia pozicku online treba odoslat na ich email prefoteni OP a vypis z uctu. Vsade davaju upozornenia aby si ludia davali pozor, tak sa chcem informovat ci to nie je podvod. Dakujem za kazdu spravu.

bubuzu
14. jan 2022

@drobcek1979 určite

marya2
3. aug 2022

@misickahus333 Dobrý deň, môžem sa, prosím, spýtať, ako ste dopadli? Práve riešime podobnú vec a je to stres poriadny...

ankov
17. aug 2023

@drobcek1979 dobrý deň. Ako ste dopadli s tou novou požičkou ? je to ok alebo zase raz podvod. Ďakujem