Pôžička - Slovenská sporiteľňa

barbara088
29. sep 2016

ahojte potrebujem poradit nasa banka slsp ma uz ozaj nastvala,som sklamana kolke peniaze som tam vrazila s muzom a este vrazim.mame tam hypoteku v zivote sme nemeskali s platenim,kazdy mesiac nam chodi na ucet cez 1200eur . este nas nahovorili na setriaci ucet.asi 500krat nam ponukli stedru kartu,ktoru sme odmietli.potrebovali sme pozicat 3000 eur.ze ponuka spracovana ale za inych podmienok ze splatka 7eur a pozicaju nam 390eur...a ja ze coooo????Ako skutocne rozmyslam ze si dam prenesiem hypoteku do inej banky...ake mate skusenosti my mame 47745 zostatok s urokov 3,35 uz po recinancovani tam u nich splatka 209,49.dom s pozemkami bol ohodnoteni na sumu odhadcu so slsp na 54500eur.

dominika6
29. sep 2016

@barbara088 ked ti skončí fix,môžeš si dať hypo kde len chceš..

eeffka
29. sep 2016

@barbara088
mate prijem 1200e
2dospeli a 4 deti maju "statne" zivotne minimum: 700e
splatku mate 200e
takze vam podla tohto vypoctu ostava 300e pre 4ludi na zivot na mesiac
banky maju podla mna vyssie kriteria, navyse uz teraz mas dost vysoku hyp vzhladom na zalozenu nehnutelnost, pri drazbach je realne tak predaj za 70-80% ceny, cize ja sa necudujem ze vam nepozicali

nemyslim ze je to problem SlSP, skor v celkovej zadlzenosti.

(198,09 € / mesačne ZM1 prvá plnoletá osoba, 138,19 € / mesačne ZM2 ďalšia plnoletá osoba, 90,42 € / mesačne ZM3 nezaopatrené dieťa al.zaopatrené neplnoleté dieťa)

ceresnovci
29. sep 2016

Ak mas hypo a zda sa ti ze preplacas - davaj mimoriadne vklady - mas narok na 1x rocne. Aky mas urok ? Urok som si menil aj mimo fixacie priamo v slsp a mame 1,49%
Setriaci ucet vam dali ako podmienku k bezplatnemu uctu.

Ak chces viac info kludne napis ss

synda11
29. sep 2016

ahoj ja si taktiez idem preniest z tade ...vysoke uroky a potrebujeme kazdy mesiac mimoriadnu splatku....lezu mi nanervy tie zeny..neochota u nas v banke...rada jak na rozky a oni nemaju zujem ta vybavit ....je tam jedna pokladna a ta pani chuda nestiha....ja uz od nich nechcem nic...ak mas znamu nejaku co robi hypoteky nezavislu hlavne....tak na nu sa obrat spravi ti prieskum a najde najlepsiu ponuku..ja idem urobit to iste..vela stastia

salfusco
29. sep 2016

@eeffka a tych 700e to nie je na život? ked ako pises,ostava im iba 300e

eeffka
29. sep 2016

@salfusco pisem "statne" zivotne minimum, to zahrna asi 1rohlik a slanu vodu denne 😎
ak mas deti, sam vies ze len ked ti 4 pojdu do skolky uz nemas dalsich 120e doma

Ak tu niekto robi v banke mohol by dat info s akymi sumami realne pracuju banky, kolko rataju na zivot na osobu, celkom by ma to zaujimalo

barbara088
autor
29. sep 2016

k tym 1200 mame este 100 od svokra a 100od mojho byvaleho to ich nezaujima...ked zaplatim hypoteku a seky ostava mi na vyzitie do dalsej vyplaty minimalne 600 eur.co si myslim ze na dnesnu dobu v pohode,coby zato iny dali.a to podotykam ze muz mava 13 a 14 plat co je niekedy az do 2000eur.a kazdeho polroka este premie co su tiez nemale. urok mame 3,31 vsade inde nam nukaju 1,50 urok.sranda je kym sme refinancovali uver platili sme mensiu hypo a spotrebny co nam neskor spojili dokopy,predtym sme platili520eur.teraz 209eur.refinancovanie nam v slsp trvalo 6mesiacov.este nam aj papiere stratili.Ved kazdemu sa v zivote stane nieco neprijemne a potrebuje peniaze a nema ich tak cakas ze tvoja banka ti pomoze namiesto toho ti podrazia nohy.Hamba.Muz bol v prima banke kde maju deti ucet sporiaci,hned nam poskytli uver,a do minuty boli peniaze na ucte.Klobuk dole

edn
30. sep 2016

@barbara088 ja si myslim, ze slsp je uuuplne hrozna a to hovorim z viacerych skusenosti a od roznych ludi.. utekala by som kade-lahsie.. my mame v CSOB a sme spokojni aj s urokmi, aj s pristupom.. preniest hypo mozete kedykolvek, len zaplatite poplatok, ale ten momentalne nie je az taky vysoky a mozno sa vam to aj oplati, ked budete mat nizsie uroky - sa vam to za chvilu vrati..

roulin22
1. okt 2016

dobry den tu mate toto je asi naj stranka https://www.financnykompas.sk/ mi sme presli zo SLSP do PRIMA BANKY DUFAM ZE POMOZEM

dankaremka
1. okt 2016

@barbara088 kedy Vám končí fiksacia? Dala by som ti kontakt na jednu veľmi dobrú pani v TN SLSP, je ochotná a prístupna k riešeniam a vie aj velmi dobre poradiť .

barbara088
autor
1. okt 2016

Po kolkych mesiacov da sa refinancovat?

edn
1. okt 2016

@barbara088 refinancovat sa da hocikedy, ale ked vam konci fixacia je to zadarmo a ked refinancujete inokedy, tak zaplatite poplatok..

siga13
12. nov 2016

barbara088-mam uver v SLSP rok a pol,po roku som poziadala o znizenie urokovej sadzby,z 2,8%- na 1,7% fix 5 r...mas vysoky urok ziadaj vo svojej banke znizenie uroku,,da sa s nini dohodnut a trvat na svojom,vyhrazat sa ze mate inde lepsiu ponuku v inej banke...poplatok za zmenu zmluvy 148e......aj kamoske som radila ist,,tiez jej znizili z 4,9% na 1,5%....

barbara088
autor
12. nov 2016

No skusim

broncco77
3. mar 2019

Dobry den ja by som sa chcel opitat v slsp mam dve pozicky jedna je 2013€a druha 280€ a chcem sa opitat ci by som mohol si to precasne splatit tu visiu pozicku som zaplatil dva mesiace a tu nisiujednu splatku tak ci by som mohol vsetko splatit naras dakujem