Pracujem popri RD. Môžem využiť dobrovoľné poistenie?

katim
25. sep 2010

Som na RD s 2 ročným synčekom už 1 rok si platim dobrovoľné pois. no popri RD aj pracujem na dohodu , chcela by som už nejako využiť to moje dobrovoľné pripoistenie, dalo by sa to?

emmka3
25. sep 2010

da sa to, bud otehotnies a pojdes na matersku alebo ochories a budes PN, ale kedze si na RD, tak tam sa asi PN neda dat .. btw. s tym ze pracujes na dohodu by som sa moc nechvalila, kedze zatial podla zakona nemozes pracovat, iba na cierno

katim
autor
25. sep 2010

no ja poberám ten nižší RP tak na dohodu môžem , len to že neviem či môžem byť PN aj ked som na RD, počula som že áno kedže to vypláca iný úrad a nie ten čo vypláca RD , tak preto prosím o radu. 🙂

boddez
26. sep 2010

😠 😠 😠 😠 Som slobodny otecko...vychovavam sam Dvojmesacnu dcerku pred materskou som pracoval ...doteraz som mal matersku s pridavkami 277.99...ledva sme obaja vyzili matka malinkej ..nepkati vyzivne nedostal som od statu ziadne prispevky ani prispevok pri narodeni ..ziadny..a teraz mi hu este vziat ja neviem ..ale ak bude nejaky protest tak sa isto zučasnim....v januari bude mat moja dcerka Pol roka minister vravi ze mozme ist pracovat a dostanemem prispevok..skvele..a kam dam dceru?..to nieje normalne aby som na cely den daval niekam dcerku pol rocnu ..hcem byt s nou vychovavat si ju...starat sa o nu ma len mna portrebuje ma ..nehcem aby ju vychovavala opatrovatelka...prečo beru tým ktory maju malo?....nieieje spravodlivost aby bola jednotna materska.....prispievam statu ked pracujem a teraz ked by som mal vyuzivat tie peniaze tak mi ich teda beru ich skôr mojej dcerke teraz o nih mam prist?...nie nie...to nieje normalne...naozaj