Predaj bytu - stagnuje to?

23. aug 2022

Ahojte,
Aktualne sa snazim predat byt v Ba. Uz som to raz skusala,vtedy sa mi do 24h nazbierali obhliadky a o dva dni som si vyberala kupca. Potom mi vsak predaj padol,lebo som napokon odmietla pracu v inom meste a v byte som ostala. To boli cca dva roky spat. Teraz vsak uz byt potrebujem predat a ist do vacsieho,inzerat mam tyzden “vonku”,ale mrtvo. Presla som si aj stranky na fb urcene na predaj nehnutelnosti,aj tam je nejako mrtvo. Niekedy sa vyhodil inzerat a hned pisali komentare,ze pisu spravu,teraz leda bolo nejaky ten “like”. Predavala teraz niektora z Vas byt?alebo sa tomu venuje?mam znizit cenu?cenu urcoval realitak,ale podla mna tie ceny su ozaj premrstene. Ak aj znizit,tak o kolko?

babovka2321
23. aug 2022

Na rychly predaj musi byt dobra cena. My sme cenu podla nas nadhodili, realitky nas presviedcali, ze predaju nam aj za viac. Nechceli sme, kupcov sme mali 24h od zverejnenia inzeratu (Kosice).

tahomi
23. aug 2022

V Ba zalezi hlavne od lokality za mna.

A inzerat, fotky predavaju a zaujmu, na tom si daj zalezat. Styling bytu pred mi pomohol predat viacero nehnutelnosti do par dni.

Napis take zakladne veci ako mestska cast, rozloha, vybavenie, cena a viem ti povedat plus minus kde sa to cenovo hybe, nie som odbornik, ani realitak, len teda mam uz co to za sebou ohladom nehnutelnosti.

autor
23. aug 2022

@tahomi mame fotky dobre nafotene,profi fotografom a k tomu aj 3D vizualizaciu,aj na inzercii sme si dali zalezat,stavba je nova,byt tiez,moderne a na mieru vsetko zariadene,v Ruzinove,balkon plus park.miesto,vlastny kotol,podlahovka,v oboch izbach klima. Tak neviem,aku cenu si vypytat,potrebujem ho predat tak do cca mesiaca a pol. Je mi to fakt divne,pred tym sa ludia “trhali”

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. aug 2022

@karolinav urcite ano,ale nas uz to vbyvanie tlaci,mame vybraty aj iny,vacsi byt,len ten moj musim najprv predat..

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judar
23. aug 2022

Ked cenu ti stanovi realitak tak to mozes snivat o rychlom predaji, teraz ti nikto a zrovna v Ba byt nekupy ako teply rozok, takze ked sa ho chces urgentne zbavit budes musiet ist pekne dole s cenou lebo faktom je aj to ze teraz je aj tak obrovsky a rychlejsi zaujem o byty/domy mimo Ba

autor
23. aug 2022

@judar ano,realitak daval cenu,aj to o dost vyssiu este,ale som ho zabrzdila,ze to je uz ozaj sialenstvo…no aj napriek tomu mi to pride “sialene”,nemam cas ten byt predavat pol roka…na ceste je druhe dieta,takze situacia nas tlaci

missdiva
23. aug 2022

Podla mna sa byty nadalej predavaju ako teple rozky. Len si pockaj do 1.9. Este je vela ludi na dovolenkach. Dalsia vec je cena, stav a lokalita.

laurita285
23. aug 2022

Pred dvoma rokmi boli hypotéky zadarmo a bezstarostný život, miesto toho máš teraz recesiu pred bránami a hypotéky 2x drahšie než pred 2 rokmi, čo si čakala akože?

frantisska
23. aug 2022

@tahomi mohla by som sa nieco opytat? lebo to prave riesim a davam si zalezat na tych fotkach. Je to podla teba to najdolezitejsie, alebo musi byt vyzerat tip top aj pocas kazdej obhliadky?

missdiva
23. aug 2022

@frantisska urcite tip top aj pocas obhliadok, to je velmi dolezite pokial nepredavas byt v povodnom stave urceny na rekonstrukciu.

tahomi
23. aug 2022

@frantisska fotky su dolezite aby si vobec zaujala, ja ked vidim fotky niektorych realitakov, tak sa necudujem, ze su byty, ktore su mesiace na trhu.
Pekne, svetle, dobry styling a hrozne, ze to musim hovorit, ale aj upratane. Fotky s riadom na odkvapkavaci napr ja hned zatvaram.

A samozrejme aj pocas obhliadky, mozno ponuknut aj napady ako by to islo zmenit/vylepsit. Ale to ma poskytovat dobra realitka, v Ba za mna arvin bennet.

janai1
23. aug 2022

@frantisska no napríklad nás od jedného bytu odradili neskutočne špinavé steny 😅 keď som to videla a baba ma presviedčala ze bolo rok dozadu maľované tak som si nevedela predstaviť ako sa asi správali k zvyšku bytu ktorý voľným okom nevidíš 🤷‍♀️

autor
23. aug 2022

@laurita285 nevies citat s porozumenim??? Ja nie som z tretej cenovej,ani ziadna socka,pytala som sa tu slusne,lebo ja som uz realitaka zabrzdila s cenou raz,prejdi si prispevok a vies preco?presne preto,ake su aktualne hypo a recesia pred dverami. Ja sa pytam,ci to ma zmysel “natahovat” alebo mam rovno znizit cenu a o kolko. A hadaj co?je leto,v lete sa vseobecne predavalo tazsie,takze som si prisla pre realne skusenosti a rady,ak nemas ani jedno,roluj dalej…

7lenka11
23. aug 2022

Ahoj, ja ti poviem moju aktualnu skusenost. Mame vlastny 2i byt na okraji BA, 60m2, luxusny priestor, novostavba. Otehotnela som a zacali sme riesit co s byvanim. Chceli sme 3i alebo 4i byt. No uprimne ti poviem, ked som videla aktualne ceny nrhnutelnosti, tak ma posadilo na zadok. Ceny su premrstene, nikto si dobrovolne nevezme hypoteku 220 000+ s mesacnou splatkou 800 eur. Zijeme tazku dobu a tak to aj vyzera.. My teda ostavame v 2i byte, na jesen ho ideme prestavat tak, aby sme ziskali co najviac priestoru pre tretieho cloviecika. A skor ako o 2-3 roky ani zmenu neplanujeme. Takze z mojho pohladu je najvacsi problem cena v kombinacii s neistou dobou, v ktorej zijeme...

aduskatt
23. aug 2022

Jasné, že sú dôležité fotky a aj stav bytu pri obhliadke. a tiež vo všeobecnosti nezavádzať, nepísať, že bolo pred rokom maľované, keď vidno že tam 5 rokov na to nikto nesiahol. Kupujúci nie je blbec, tak ho z neho nerobím. Čo sa týka ceny, tak viem reálne zhodnotiť aká je, klientovi navrhnúť.....áno, máš pravdu, v lete to ide trochu pomalšie, sú dovolenky..no a tie hypotéky tiež trochu spomaľujú, ale dá sa - venujem sa onom oblastiam, tak to vidím aj prepojené, viem, kolko trvá aj vybavenie hypotéky...je to teraz proste všetko trochu pomalšie.....

autor
23. aug 2022

@7lenka11 veru,aj mna tie ceny hrozne zarazaju,viem,ze to ludia maju teraz tazke,ja som si povedala,ze chcem mat z toho bytu akoby ma vyse to,co musim dat z vlastnych zdrojov do noveho byvania a viac mi netreba. Kupila som ho ako holobyt,islo tam dost penazi,tak nech sa mi nieco “vrati”. Preto som ochotna sa s cenou “hrat”,ale realitaci vidia za tym aj “zisky” pre seba,no budem ho musiet usmernit asi…tiez sme v dvojizbaku s malou,ale uz budeme zase o 1 viac a situacia nas tlaci…

wokokoza
23. aug 2022

Fakt je to ťažké v tejto dobe s bývaním. Či už predávaš alebo chceš kupovať. Čo si niekedy pozerám tie inzeráty, tak presne tento pocit mám, že ľudia by predali aj za normálnejšie ceny, len tie realitky umelo navyšujú cenu.

namornicka
23. aug 2022

Je leto, uhorkova sezona, ludia sa po pandemii konecne rozcestovali. Pockaj do zaciatku septembra a ked nebudes mat zaujemcov, problem bude v cene. Ak mozes tak nu zniz. Nenechavaj byt dlho s vysokou cenou v ponuke. Jedna realitacka mi vravela, ze ked je byt dlho v predaji, ludom zacina byt podozrive preco sa nekupil.

zojkaaa
23. aug 2022

@frantisska ved fotky predavaju ten byt, ja som predala nedavno a vyzeral jak z casaku (vsetky fotky vazy sosky hovadiny odpratat, na linke mechat max kavovar (vsetky noze, varesky, vsetko prec) postel som zastlala (prehoz len, periny a vankuse prec, nechala som prehoz a male 2ozdobme vamkuse), z chodby vypratat bundy svetre topanky vsetko, z kepelne vypratat vsetku kozmetiku nechat max 1ks, zvesit osusky zupany, detsku som mala uzavrete policky a vsetko VSeTko v skrini lebo niektore detske aj ked su upratane vyzeraju nie pekne a do kuchyni som pekne prestrela stol (obrus, podlozky a plytky a hlboky tanier a do stredu som dala malinky kvet v kvetinaci neskutocne to spravilo fasa fotku) a ked prisli na obhliadku tak aj bxt vyzeral ako na foto vzdy predtym som dala decka rodicom a spratala vsetko do komory, tu keby otvoria tak odpadnu 😁 bolo to narocne ale oplatilo sa byt sa predal za vybornu cenu

Autorke- min tyzden predal sused byt za taku cenu ze som si klopkala na celo (Nitra) a do tyzdna…takze idu predaje stale, znamemu nesuril predaj domu (cena premrstena) a predal sice do pol roka ale predal neznizoval a cakal (nesurilo mu)

dkethe
23. aug 2022

Ano, stangnuje.
Pred rokom sme chvatne z obavy zdrazovania kupili byt, museli sme sa vyjadrit do rana. odvtedy obden sledujem web ci sme urobili dobre 🤣 a preto viem, ze 9 mesiacov bol v mojom filtrovani vzdy rovnaky pocet bytov, 70+-2. Fakt. Pred 3 mesiacmi sa to zacalo dvihat, dnes je 135... Cize zvysuje sa ponuka.

7lenka11
23. aug 2022

@autorka chápem ťa, sme v podobnej situácii.. je pravda, že realiťáci dokážu vyrúbiť riadne ceny.. pre nich je to biznis a navyše majú provízie z predaného bytu.. čím viac a čím lepšie predajú, tým výhodnejšie pre nich.. asi pred týždňom som námatkovo pozrela realitné portály a skoro som odpadla, že sused o poschodie nižšie predáva rovnaký 2i byt, ako máme my s mužom, za 190 000 Eur.. a to sme na samom okraji BA a pôvodná cena bytu pred 8-9 rokmi bola cca 110 000 eur.. a predstav si, predal 😲

frantisska
23. aug 2022

@zojkaaa áno presne tak sa chystám to urobiť… vypratane už mám … už len takto to poupravovat na tie fotky. Len tie obhliadky ma stresuju ako to udržím pri dvoch malých deťoch. Ale áno mne samej na tom záleží aby to dobre vyzeralo veď viem čo som si všímala keď sme kupovali. A že niekto nafotí byt s rozhadzanymi topánkami v chodbe. Náš byt ma už svoje nedostatky ktoré sa ani nesnažíme skrývať a zatajovať… ale aj tak ma zaujíma či ten dojem z bytu dokáže až tak zaujať, pripadne zvýšiť cenu. Či si mám dávať vôbec až takú námahu s nejakým stylovanim keď síce bude pekne vyzerať kúpeľňa ale vidno že tam bude treba meniť stenu, napr. Chápete ma ako to myslim ?

tahomi
23. aug 2022

@frantisska daj si tu namahu, uplne inak to posobi. Presne tak ako pise @zojkaaa , pospratavaj vsetko, pozatvaraj do skrin, nech na otvorenom priestranstve zostane ozaj v kupelni davkovac na mydlo a stojan na kefky, v kuchyni max kavovar atd. Deti na obhliadky odprac ked aj k susedom, venuj sa kupujucim.
Zalezi ci byt chce kupit clovek pre seba alebo na biznis, ale teda ak som hladala byvanie pre seba, tak ten pocit z celkoveho vzhladu bol zasadny.

deedol
23. aug 2022

napis este rozlohu a cenu, lebo takto sa neda radit, ci mas znizit...

maranco
23. aug 2022

Pozri si na bazoši ceny podobných bytov vo svojom okolí.
A nahoď inzeráty kde všade sa dá.

tahomi
23. aug 2022

Ja este dodam, ze niekedy sa oplati investovat relativne malu sumu 3-5 tisic na nevyhnutnu prerabku, ale ta cena potom rastie ovela viac.

autor
23. aug 2022

@deedol 44m2 a cenu dal 230

autor
23. aug 2022

@maranco vsade su tie ceny prehnane,tak asi budem prva,ktora bude znizovat😁