Priateľ sa bojí, ako to bude s financiami po pôrode

niks23
10. dec 2013

Ahojte, s priateľom sme spolu skoro 4 roky a ja by som si už najradšej založila rodinu. Proste túžim po bábätku najviac na svete ale problém je v tom že priateľ sa bojí ako to bude s financiami. Viem že bábo je záväzok, že to nieje len tak, ale som pripravená asi viac už pripravená nikdy nebudem 🙂. Len proste je tam ten zádrhel ako to bude s financiami. Ako ste to riešili alebo ste to vôbec riešili so svojimi polovičkami??? 🙂 už neviem ako mu povedať alebo ho presvedčiť že to proste nie je také hrozné že by sme si ten malý uzlík šťastia jednoducho nemohli dovoliť. Je strašne šporovlivý čo je na jednej strane super ale niekedy je to až moc. Zase nehovorím že je taký že mi nedá, keď potrebujem ísť ku kaderníčke alebo si niečo kúpiť tak mi dá. Dal by mi aj modré z neba len tohto sa nejak obáva či by sme to po finančnej stránke zvládli. A ja už tak nenormálne bábätko chcem, no cez mrtvoly isto nepôjdem, ale chodím sem každý deň a pozerám ako sa darí Vám a Vašim bábätkám a tiež by som sa chcela tešiť 🙂 .... Samozrejme ja som ešte taký bojko čo sa ihiel týka a bolesti ale zvládli to iné zvládnem aj ja 🙂 či? 🙂

beatrixmario
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
10. dec 2013

@lucka1987 dovolenku nepocitam do mes.vydavkov-je to nieco navyse... Teda ale ja taku skusenost nemam ako ty... Skor ta vnimam ako vynimku... Kozmetiku kupujem raz za pol roka,saty tiez tak, kojila som vyse 3 a pol roka,nezavisle od toho pije normalne mlieko od roka a pol a plienky to je jasne. Umele vitaminy len vigantol na predpis... A po 3tom roku ryby olej. Ja mesacne priemerne nedam ani 100e a to uz platim aj skolku.

ejmi25
10. dec 2013

my mame v cistom dokopy 600 eur plus 80 stravenky z toho platime vsetky seky sunar plienky mala ma 7 mesiacov a syn ma 8 r..a vyzijeme,,akoze rodicia vam platia poistky no nasi svokrovci este cakaju ze z nasho hovna mi im budeme nosit asi tak

adkala
10. dec 2013

Kde je vôľa, tam je cesta. Možno dôvodom je veľký pocit zodpovednosti preňho a má obavy, ako budúca hlava rodiny, že ako to zvládne. Trebalo by mu dodať odvahy, nadľahčiť problém. ...A pomoc sa určite nájde.

ejmi25
10. dec 2013

a baby ktore vravia ze babo nestoji,su tam vydavky plienky 100 e mesacne a to sa snazim kupit v akcii vyzivky plus prikrmovanie zeleninka sunar a oblecko ze furt niekto vam dava oblecko??no moja by v tom pripade bola hola

lili_mia
10. dec 2013

@niks23 Podľa mňa je že ech držgloš, ked sa na dieťa pozerá ako na nadmerný výdavok v rozpočte. Ja by som si takého nebrala, nieto si s ním robila dieťa. Aby mi potom nevyvolával, ked si kúpim pre seba čižmy za 30€. Pozri sa do tém v sekcii Rodinné problémy, kde žienky riešia svojich šetrných mužov. Tiež to začalo takto nevinne, že doprial svojej polovičke, pokiaľ sa z nej nestala závislá osoba od jeho príjmu a ešte k tomu aj s dieťaťom. Oni to berú tak, kým sú to tvoje peniaze, tak ok, ale len čo on bude zarábať a ty budeš podľa neho iba doma vysedávať, uvidíš. Stačí sa popýtať v tých témach.
Ja osobne bočím od chlapa, čo má už len poznámky, že som si zase kúpila dalšie silonky, ved nech si zašijem tie, čo mám. Áno môj drahý, ale to šitie je nad kolenom, čiže v sukni je to vidieť.
To, že iným dopraje, nie je relevantné, pretože sa snaží na ľudí zapôsobiť.

lucka1987
10. dec 2013

@zuzkat1 tak to mas fajn. ja nekupujem raz za pol roka, ale priebezne, pripadne ked vidim dobru cenu, a viem, ze sa mi to hodi. teraz ked je vacsi je to uz menej. odbudlo to drahe mliecko a tiez probiotika koli brusku. celkovo som tu sumu len spriemerovala. lebo niektore veci nekupujem pausalne kazdy mesiac, ale znacne zaberu cast rozpoctu...

sonagolisova
10. dec 2013

osobne si myslim, ze je lepsie mat dokoncenu skolu a byt v klude a tak sa starat o male ako sa ucit, mat skusky a do toho dieta....v pripade, ze by bolo uplakane a nespalo by dobre ( mnohe babatka take su ) by si to mamicka zbytocne skomplikovala.... takze moja rada, najprv dostuduj, nasetri si nejake peniaze aby ste potom mali za co nakupit vsetko potrebne pre babo a nehadali sa neskor kvoli tomu, ci na to alebo hento mate 🙂 reci o tom, ze dieta nic nestoji nechapem...ja mam 2 deti a teda stoja nas dost len co sa stravy tyka a to nepocitam do toho oblecenie, hracky, skolku, kruzky, vylety 🙂 a mame samozrejme aj rodicov ktori pomahaju aj financne.... ked uz mam deti tak chcem aby mali proste vsetko potrebne, aby im nic zo zakladnych potrieb nechybalo a aby sme si aj my s priatelom mohli co to dovolit pre seba a nie sa stale obmedzovat ...

natalienka12
10. dec 2013

@niks23 Neviem čo ti poradili iné baby, nečítala som ale skúsim. V prvom rade si žena a iste máš taký ten šiesty zmysel. Mňa môj šiesty zmysel nikdy nesklamal. Ono je síce krásne, že cítiš materinský pud a rada by si sa stala maminou. Ak máš 23 rokov ako píšeš, tak každý gynekológ ti povie, že na materstvo ideálne telo. Lenže bacha na vek. Dieťa je záväzok na celý život a ja z tvojho príspevku mám pocit, že tvoj priateľ sa na dieťa necíti nie finančne, ale ešte nedozrel na to, aby sa stal otcom. Finančne máte obaja na mladý pár slušný príjem, navyše vám pomáhajú jedny aj druhí rodičia tak neviem čo riešiš. Financie nie sú problém a ty to veľmi dobre vieš. Hlavne si sama pre seba odpovedz (nemusíš písať sem) otázku, či toto je naozaj muž, s ktorým to dieťa chceš? Ja si myslím, že tvoj priateľ si veľmi dobre uvedomuje, čo dieťa znamená že znamená záväzok na celý život a on ten záväzok proste ešte nechce mať alebo nie je presvedčený, že ho chce s tebou.

zuzkat1
10. dec 2013

@lucka1987 moja kym z niecoho vyrastie tak to trva. Ona tricka,svetre,bundy aj vacsinu nohavic nosi 2-3sezony.

zuzkat1
10. dec 2013

@sonagolisova a to kupujete nejaku extra stravu detom?

zeriempizzu
10. dec 2013

Posobis na mna moc nedospelo az decky. Ako vo sne. Svet je gombicka.
Ale faktom je ze svet je zly. A nielen tvoj partner ale aj ty nie ste na deti pripraveni. Ani financne - tvojmu priatelovi sa ani necudujem ze sa netuzi este stat otcom.
Lebo byt rodicom nie je len o tom ze dieta uz nejako nakrmite ci obleciete...

lucka1987
10. dec 2013

@zuzkat1 tak to tisko zavidim 😀 😀 ja som kupila na konci leta malemu troje nohavic, roznych farieb, jedny z Kik, druhe HM a tretie next ale inak su takmer take iste, len farby ine.. este som mu spodky ovinovala / su to take uzke novavice / a teraz sa pozeram a uz ani spodok nemusim ovinat. on velmi rychlo rastie.. teraz ked ma 2 roky aj 3 mes je vysoky zarovno 3 rocnymi detmi

zuzkat1
10. dec 2013

@lucka1987 aha tak moja bude mat v januari 4 a nosi 104ky ale este su jej velke. Ja som na zimu nekupovala okrem topanok a bundy (nech ma 2) nic.

kalifa28
10. dec 2013

@niks23 pekne si to predstavuješ, aj si to pekne napisala s tymi minimalnymi vydavkami, ja ti len pre orientaciu napisem moj modelový mesiac: dcera ma 4 mesiace, isli sme na kurz plavania - 50eur, tam dostala exem: mast imunoglukan 7eur, nepomohlo... kožná 25eur, o týžden soplík - nasivin 3e, sterimar 9e, vit.C 2e, novy zvlhčovač do izby 50e, prešiel soplik, prišla hnačka, spotreba plienok zvyšena o 100%, dalších 20eur za týžden, medzitým prišla zima, no jak na potvoru nebol mladšej dcere dobry overal a čižmy po staršej, takže podme do obchodu a čižmy 20e, overal 20e..... dalej ani nebudem pokračovat... ALE!!! tiež som myslela, že ved veci má dcera kopu, s plienkami sa zmestime do 40e mesacne atd...... nenariekam, moj manžel sa o nás dokaže postarat, no so spoločným prijmom 1100eur, ktorý po tvojom poode klesne na 900e by som ani nesnívala... ano, da sa živorit, ale nie žit...

lucka1987
10. dec 2013

@zuzkat1 nasmu som priam kupovala 98 cky ale uz to ma len tak tak a verim tomu ze na jar po zime budem musiet kupit aj nieco vacsie veci

zuzanockamt
10. dec 2013

@zuzkat1 to mas super 🙂 ... moj ma 3 roky a 3 mesiace ... koncom leta a zaciatkom jesene nosil este 104-ku, teraz ma velkost 110-116, cizmy a zimne topky a vetrovky a zimne nohavice z minulej zimy nula bodov 😀

zuzkat1
10. dec 2013

@kalifa28 nechapem preco ju odradzate takymi extremnymi situaciami... Moja do 3rokov ani nekychla.

kalifa28
10. dec 2013

nechapem, čo je extremne na tom, že male deti mavaju sopel???????????
@zuzkat1

zuzkat1
10. dec 2013

@zuzanockamt moja od malinka takto rastie🙂 na noc este nosi body na 18-24 mesiacov🙂

@lucka1987 moja este 98ku nosi. Je jej akurat🙂

zuzkat1
10. dec 2013

@kalifa28 exem,sopel hnacka vsetko po sebe...

lucka1987
10. dec 2013

@zuzkat1 jeej tak to musi byt drobnuckaa, ale zas ako som pisala, amrek ma dost kamaratiek alebo o ro starsie deticky co sa spolu hravaju a su rovnako velky, nekedy sa mi zda ten moj taky pevnejsi.. / nie je tucny, ale je takej pevnej konstrukcie/ aj ked nevime po kom, lebo aj ja aj manzel sme take akuratne postavy .. teda skor nizsie 😀

zuzanockamt
10. dec 2013

@zuzkat1 parada 🙂 ... ja neviem, aku velkost budem kupovat, ked pojde do skoly takymto tempom 😀 ... a topanky 27-28

zuzkat1
10. dec 2013

@kalifa28 a lieky na nadchu nie su drahe...

kalifa28
10. dec 2013

@zuzkat1 evidentne si to absolutne nepochopila... chcela som tým povedat, že jedna vec je myysliet si, aký je život vlastne jednoduchý a druhá, že nakoniec sa z tej krasnej predstavy vykluje suvislý rad nepredvidatelných situácii... už docvaklo, že moj prispevok nebol o tom, či je, alebo nie je nasivin drahý??????

zuzkat1
10. dec 2013

@lucka1987 mne sa nezda,spoluziakov ma cca tak ako ona. Patri do tej nizsej polovice ale aj tak...

@zuzanockamt moja ma 25-26

zuzkat1
10. dec 2013

@kalifa28 ja to chapem ale istotu nebudu mat nikdy.ani keby on zarabal 2000e ... Zajtra ho mozu prepustit

jankastubka
10. dec 2013

Ci to zvladnete alebo nie, sa da predsa lahko vypocitat. My sme si najprv urobili tabulky jednu kolko nas bude stat dieta jednorazovo - zmestili sme sa do prispevkov, co dava stat. A potom druha ake budeme mat prijmy a vydavky pocas materskej a pocas rodicovske.
Tym, ze sa vam bude menit situacia je dobre si spravit negativny aj pozitivny scenar, aby vam to vychadzalo v oboch pripadoch.
Skoda, ze nemate poriesene byvanie, lebo podnajom platite do vetra a stale to nie je vase. Skuste sa pozriet aj na to kolko by ste platili hypoteku, keby ste mali vlastny byt, ci by vam to aj tak vychadzalo.
A je dobre mat nasetrenu rezervu, keby nieco.
Inak nesuhlasim len s tvrdenim ze na co byvanie, na co financie, ze nejako bolo a s dietatom nejako bude. Potom kopec ludi place, ze im to nevychadza, ze nemaju kde byvat, tlacia sa u rodicov a rozculuju sa, ze vznikaju spory, ponahlaju sa do roboty od malych deti, lebo im to nevychadza. Je lepsie si to naplanovat, aby si to clovek mohol uzit, ved deti su male len raz.

sonagolisova
10. dec 2013

@zuzkat1 nie nekupujem extra stravu ale denne maju cerstve ovocie a zeleninu, orechy , susene ovocie, jogurty, plnotucne mlieko , tvrde kvalitne syry, maso kupujeme kvalitne slovenske kuracie alebo hovadzie, kupujem domace vajicka , kvalitne dzemy... nechodim po akciach, to ma nebavi a nemam chut so sebou tahat dve deti , proste ideme nakupit ked mame cas a za normalne ceny a za stravu dame mesacne 400€ ani neviem ako... ja nedokazem pochopit ako sa niekto vystravuje za menej ak chce dat detom vsetko co som napisala...mne to akosi nejde ...varit musim kazdy den lebo traja sme doma , len syn je v skolke ale ked pride tak aj on este je aj doma...v skolke mu niekedy nechuti tak mu musim nechat nieco od obeda 🙂

zuzkat1
10. dec 2013

@sonagolisova ja tiez kupujem co pises az na domace vajcia. Len preto som sa pytala lebo u nas bolo toto bezne aj pred tym. Nemenila som stravovacie navyky. Tiez minieme cca 400e mesacne ale to uz aj s drogeriou. Jasne ze ta sa nekupuje mesacne.