Príspevok v nezamestnanosti

14. feb 2024

Ahojte.mam takú otázku,viete mi niekto poradit.. manžel bol minuly mesiac jeden týždeň na úrade prace medzi tým ako menil prácu,potreboval vykryť len 7 dni.. má narok na prispevok v nezamestnanosti,neviete kedy bude vyplácaný?nakolko mu neprišlo z UPSVaR ani vyrozumenie ako mu to vyrátali,má síce narok na ten najvyssi ale ziadny oficiálny papier o tom nemáme..chodi niečo take?nemame skúsenosť s týmto ešte vôbec,tak ak by niekto vedel poradit prosím 🙏

marci77
14. feb 2024

ten papier chodi zo socialnej poistovne, maju na rozhodnutie 60dni, takze na ucet mu to najskor pride o mesiac, dva ....vyplatne terminy ma socialna poistovna 15steho a 27meho v mesiaci
UPSVaR iba eviduje, oni nic nepocitaju

autor
14. feb 2024

@marci77 aha,takze to nepríde hneď nasledovný mesiac..oki,ďakujem za info 🙂

marci77
14. feb 2024

nie, najskor pride ten papier od socialnej poistovne, az potom peniaze na ucet ....
bude tam uvedena suma na 1den ...takze to treba prenasobit poctom dni, kedy bol nezamestnany a to mu pride na ucet

janagem
14. feb 2024

A požiadal si on?

autor
15. feb 2024

@janagem áno požiadal,všetko je ok,akurát som sa Dočítala na nete že by to malo byt vyplácané hneď další mesiac podľa nejakej tabuľky,priznam sa nemáme s tým skúsenosti a zneistilo ma to že neprišlo vyrozumenie..ale hore baba už vysvetlila že to trvá aj dva mesiace takze by to malo byt ok 🙂

autor
15. feb 2024

Takto je to na nete