Podpora po skončení rodičovskej

2. feb 2024

Pekný deň prajem,
Potrebovala by som prosím poradiť ,nakoľko som narazila na viacero protichodných informácií a neviem ako presne postupovať.
29.4. mi končí RD. Predtým som bola zamestnaná, niekoľko rokov v jednej firme. Po skončení RD tam ale už nechcem pracovať. Od novembra mám istú pozíciu v inej firme kam chcem nastúpiť. Potrebujem však vykryť tie mesiace medzi.
Vyrozumela som, že mám nárok na podporu v nezamestnanosti.
Moja otázka je ako dosiahnuť najvyššiu možnú podporu? Niekde som sa dočítala, že deň pred koncom RD nastúpiť do práce na jeden deň, inde to, že si dať dovolenku jeden deň a ukončiť pracovný pomer dohodou. Nerozumiem ako presne postupovať. Vedeli by ste mi prosím poradiť?
Ďakujem

mataoa
2. feb 2024

ahoj, mne RD končilo 8,11.2023 Tak som postupovala takto 9-10.11 som čerpala dovolenku, s tým, že 10.11 som aj ukončila pracovný pomer dohodou. Ostatné dní dovolenky som si dala preplatiť A takýmto spôsobom mi vyšla podpora vo vyššej výške

nops
2. feb 2024

Mala som postup ako @mataoa a najvyššia možná mi veru nevyšla.Tiez 2 dni dovolenka po RD,ukončenie PP druhým dňom dovolenky a zvyšok preplatiť.Nie vždy máš asi vymeriavací tak vysoký.

lucka_ke
2. feb 2024

podľa toho dovolenky ešte máš

jaroe
2. feb 2024

@nops tam musel byť nejaký iný problém. Za dva dni trvania nemocenského poistenia stačí, aby ti vyplatili cca 160 eur a musí vyjsť maximálna.

evinka3007
3. feb 2024

29.4.ti konci RD, 30.4.čerpať dovolenku+preplatiť zvyšnú dovolenku a tým dnom aj ukončit pracovný pomer. A od 1.5.mozes ist na urad prace...

snowflakenel
3. feb 2024

Tak qko pise mataoa.. ale vypoved musi byt dohodou

draik
4. feb 2024

@snowflakenel
Nemusí.
Okrem toho výpoveď dohodou neexistuje.

snowflakenel
5. feb 2024

@draik hmmm,.... mne bolo tak povedane, ze dohodou, aj som to tak musela so zamestnavatelom vyriesit. Asi sa toho za 2 roky.zas pomenilo.....

veronikaszabova
5. feb 2024

@snowflakenel vypoved nie je dohodou. A nie, nic sa na tom nemenilo. Vzdy to tak bolo.

- skoncenie pracovneho pomeru dohodou
- skoncenie pracovneho pomeru vypovedou