Mám nárok na príspevok od štátu?

mimkaa10
12. aug 2012

Ahojte.
28.9. 2012 mi končí rodičovská dovolenka.
3.9.2012 syn nastupuje do škôlky.
Počas materskej dovolenky mi skončila práca na dobu určitú, čiže toho času som bez práce. Chcem si hľadať novú prácu, vzdelávam sa, ale predpokladám, že to nebude ľahké, nakoľko budem v rodine tá, ktorá sa musí prispôsobiť vyberaniu syna zo škôlky atď.
Po skončení RD idem sa nahlásiť na úrad práce a aktívne si zháňať robotu.

Chcela by som poradiť - či môžem požiadať úrad o nejaký príspevok pokým si nenájdem prácu? Nemám nárok na žiadnu podporu v nezamestnanosti. Máte niekto skúsenosti s dostávaním príspevku v hmotnej núdzi? Ide mi len o vykrytie toho obdobia, kým si nájdem dobrú prácu.

Ďakujem za rady. 🙂

liz_lemon
12. aug 2012

@mimkaa10 samozrejme, ze mozes poziadat, ale ci splnis podmienky, je uz vec druha
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmo...

samotna davka v hmotnej nudzi je len 60 E a k nej je mozne dostat dalsie prispevky, napr. na byvanie, aktivacny prispevok a ine

cecil36
12. aug 2012

Ak mas zarabajuceho manzela nedostanes nic. Ak si osamela matka a nemas ziadny prijem, tak poziadat mozes, ale vykryt ti to naklady s byvanim urcite nevykryje.....

liz_lemon
12. aug 2012

@mimkaa10 na UP sa zaregistrujes az za 2 mesiace, ale robotu si hladaj hned teraz, nie je na co cakat

mimkaa10
autor
12. aug 2012

@liz_lemon
@cecil36 ďakujem za rady. Robotku si už hľadám 🙂 Môj manžel je živnostník, čiže v tomto smere to asi nespĺňam.
Môžete mi ešte poradiť - keď mi rodičovská dovolenka končí 28.9.2012 a syn nastupuje 3.9. do škôlky - musím to na úrade práce oznámiť ?

liz_lemon
12. aug 2012

@mimkaa10 nie, na UP pojdes az po ukonceni RD