PZP zelená karta

10. feb 2024

Zdravím. Kupovala som auto ale ešte som nemala spz novu pred kúpou.. pri prepise na policii žiadali odomna poistku tak som vytvorila podľa vin čísla nato auto.. môžem na zelenu kartu spz napisat perom ? Alebo ako mam postupovať

autor
10. feb 2024

Auto som poistilia na dopravnej policii cez superpostenie.. ale nedala som spz keďže som nevedela ešte... a auto mi nepihlasia bez pzp.. ako postupovať

lenicka298
10. feb 2024

Teraz keď už máš technický preukaz od auta, tak odnes kópiu/naskenuj na poisťovňu v ktorej si uzatvorila PZP s tým, že ich prosíš doplniť SPZ, a oni ti pošlú novú bielu aj zelenú kartu s SPZ.

autor
10. feb 2024

@lenicka298 ale ja som zakladala poistenie cez superpostenie.sk.. je to problém?

lenicka298
10. feb 2024

No ale superpoistenie robí pre viaceré poisťovne. Keď tam zadáš údaje, tak ti vypočíta poistné vo viacerých poisťovniach, a ty si vyberieš tú, ktorá ti vyhovuje. Akú si si vybrala?

autor
10. feb 2024

@lenicka298 kooperativa

lenicka298
10. feb 2024

No tak zájdi do najbližšej pobočky a odnes im kópiu technického, a oni ti to hneď doplnia a vystavia novú kartu. Alebo mailom 😊

autor
10. feb 2024

@lenicka298 ďakujem pekne.. ale prečo mám na zmluve aj superpoistenie.sk mam aj s nimi nejaký zmluvný vztah keď som cez nich uzatvorila poistenie ? Ďakujem

lenicka298
10. feb 2024

Ja si myslím, že z toho majú určite províziu, keď uzatvoriš poistenie cez nich. Ale poisťovňu máš kooperativu, takže to rieš priamo s nimi, nech to máš čo najskôr doplnené.

autor
10. feb 2024

Uzatvárali som to na rýchlo.. je to vôbec overena stránka prosím vás?

autor
10. feb 2024

@lenicka298 takže určite to nemám riadiť cez nich ale ísť rovno do poisťovne?

janai1
11. feb 2024

Nikam nemusíš chodit. Zriad si online ucet v kooperative a tam len dopises ŠPZ a rovno si stiahneš a vytlačíš novú kartu

autor
11. feb 2024

@janai1 ďakujem a a nemá s tým nič stránka superpoistenie.sk keď sok to založila cez nich

janai1
11. feb 2024

A čo by s tým mala mať? Veď to je len sprostredkovateľ. Ja mám tiež Pzp cez netfinancie lebo to mali prehľadne urobene ale ŠPZ som nahlasovala cez svoj účet v poisťovni

autor
11. feb 2024

@janai1 ďakujem moc

autor
11. feb 2024

Ale čítam ze kooperativa ma veľmi zle recenzie ked pride k vyplcaniu nejakej skody..Zakladala som to na rýchlo ... môžem zmeniť? Alebo keď je uhradená už sa nedá.. zakladala som v piatoo

sweet20
11. feb 2024

nie, nema.. pocuvaj ludi co ti tu radia.. naco sa potom stokrat pytas.. nema super poistenie s tym nic spolocne. iba to, ze ako sprostredkovatel z toho poistenia dostane proviziu ak to prvykrat zaplatis ... je to cele.. bud online alebo chod na pobocku kooperativy a ti doplnia..

sweet20
11. feb 2024

no ja pzp do kooperativy nedavam..

mk1111111111
11. feb 2024

Myslim, ze do 2 mesiacov mozes dat vypoved, aspon to tak bolo. A je pravda, ze kooperativa je najhorsia, co sa tyka vyplacania, ale mas tam pzp a nie havarijnu.

autor
11. feb 2024

@mk1111111111 pôjdem tam v pondelok.. a keby sa to náhodou nedá zrušiť tak havarijne si môžem dat inde ? Nemusí byť pzp a havarijne v tej istej poistovni?

sweet20
11. feb 2024

ak pzp + havarijka spolu tak ja davam generali.. tam so vztahovym mam dobre vztahy taze vybavim aj nemozne

sweet20
11. feb 2024

nie nemusi byt v rovnakej

mk1111111111
11. feb 2024

Nie, nemusi. Najdi si poistneho agenta, on Ti povie, kde je pre Teba najvyhodnejsie havarijne poistenie a aj Ti poradi s tym zrusenim PZP. Nic za to nechce, ale poradi. Len mu povezd, ze nechces Kooperativu

autor
11. feb 2024

@mk1111111111 ďakujem moc❤️.. idem napísať známej

jarka_black
11. feb 2024

PZP - zatiaľ to riešte na pobočke, ako Vám už poradili. A ak by ste chceli poisťovňu zmeniť, tak od pôvodej zmluvy treba písomne odstúpiť do 14 dní a vrátia Vám peniaze (za tých 14 dní nie, keďže poistenie trvalo) Ak potrebujete pomôcť s napísaním žiadosti, ozvite sa.
Tu si viete aj sama naťukať Uniqu (moja osobná kalkulačka), ale cez agenta je to lacnejšie: https://www.uniqa.sk/online/poistenie-vozidla/?...
Podobne si pozrite aj Allianz a Generali.
A samozrejme, je možné mať PZP a havarijné v rozdielnych spoločnostiach. (Osobne som za to mať ich spolu.)

autor
11. feb 2024

@jarka_black ďakujem takže keď zajtra pôjdem do kooperativy a zmluvu som založila cez superpostenie.sk tak sa dá odstúpiť ? Hneď cez cestu 10 metrov od pobocky kooperativy mame Allianz. Ta ma omnoho omnoho lepšie recenziu

jarka_black
11. feb 2024

áno, ak ste v lehote
superpoistenie je len maklér, predajca... zmluvu ste uzavreli s Kooperativou

autor
12. feb 2024

@jarka_black ďakujem už som vypovedala od zmluvy akurát som to zniesla na postu... nedávajú žiadnu pokutu za to? Myslím kooperativa..

jarka_black
12. feb 2024

To máte zo zákona, platí to pri zmluvách uzavretých na diaľku - čiže cez internet. Do 14 dní môžete odstúpiť od zmluvy, samozrejme žiadna pokuta, len si nechajú za tie dni poistné a zvyšok Vám vrátia. To je zákon. Nesmú pýtať poplatok / pokutu.

jarka_black
12. feb 2024

zákon 266/2005 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri finančných službách na diaľku

jarka_black
12. feb 2024

už ste si uzavreli nové PZP a havarijné? v tom Allianz?