Rozpočet na stravu a drogériu

5. jan 2024

Ahojte. Ja by som len chcela vedieť, koľko vám príde normálne minút na stravu pre dvoch dospelých. Nám príde prehnané minút cez 600€, chceli by sme to aj skresať, len nevieme dôjsť k záver na koľko to nastaviť. Keď však nemáme limit, tak vždy dojdeme k záveru, že skúsime o mesiac. A nie, do reštaurácie nechodime, fast food tak raz za mesiac.

zmrzlinka2021
5. jan 2024

600 EUR na stravu a drogeriu pre dvoch je podla mna velmi vela.

anjelicek26
5. jan 2024

Zavisi ako sa chcete stravovat a ci musite setrit, alebo ti to len ako cifra prijde prehnane? Ja ratam 50-60e podla toho ktory mesiac na hlavu na tyzden a sedi mi to.. vsetci sa stravuju doma, varime zdravo, robim aj desiaty do skoly, mame dve macky, co zeru samozrejme nieco tiez, drogiska v tom je tiez...restiky behneme tiez, to tam neratam, neni tam nejaka pravidelnost, na dovci kazdy den, pocas mesiaca zo dva krat... na sest ludi to je proste palka v restike..

bublinka1426
5. jan 2024

@anjelicek26 len ty si nemecko a mas pomaly 300 euro pridavky na dieta.
tu su ine ceny.

anjelicek26
5. jan 2024

@bublinka1426 co to ma s otazkou, kolko miniem na stravu, strava tu stoji totiz rovnako...? Ano rovnako tu platim za hudobku 160e mesacne, za tenis 300e mesacne, za doucko 140e mesacne na hlavu samozrejme, skolska strava je bezne 85e, druzina rano 40e atd atd atd... o tom tema nie je, ako keby niekoho 250e pridavkov na dieta vytrhlo v tomto kontexte...

madeincssr
5. jan 2024

Vydavky za stravu su jedny z najvyssich, ake vacsinou mame. Podla mna ked si to rozratas na den, tak to nemate az tak od veci, ak sa nechcete stravovat nejako nezdravo resp. ultrasetrne (jednotvarne).

luccija
5. jan 2024

Stravujete sa doma či v práci?keď doma obedy nezdá sa mi to veľa.

dzejny656
5. jan 2024

My sme traja, čisto na potraviny minieme cca 600€ (kupujeme kvalitné potraviny). Drogéria možno 50€, reštaurácie, kávičky, nejaká donáška cca 200€ za mesiac. Mne teda 600€ pre dvoch ak je v tom aj drogéria a občas nejaké jedlo mimo domu veľa nepríde.

bublinka1426
5. jan 2024

@anjelicek26 podla mna u vas je to vsetko drahsie ( sluzby, kruzky) a davas odpovede zo zahranicia , to moze skreslovat...kedze vy viac platite sluzby , poistky a podobne je to ine...v dobrom myslene. mate vyssi plat ale viac vratite do obehu a viac aj dostanete od statu na deti..proste vy mate iny uhol pohladu

sasa1310
5. jan 2024

@anjelicek26 autorka platí za tenis, za doučko? Načo to sem trepeš. Veď sa pýta pre dvoch bezdetných na Slovensku. Tiež nemusíš všade vypisovať, kde je to irelevnatné

anjelicek26
5. jan 2024

@sasa1310 pytala sa, kolko davame na osobu na stravu...nic viac, nic menej som jej neodpisala... potom dosla bublinka s temou, kolko mam pridavkov na deti, co to s tym realne ma, ano je to irelevantne presne tak... zbytocny koment to bol od nej...strava stoji tu aj tam rovnako zatial.

levandula7
5. jan 2024

nepríde mi to nejaká šialená suma, na potravinách sa nešetrí. my sme tiež dvaja, mesačné nákupy vychádzajú cca do tých 400-450€ vrátane drogérie + stravovanie vonku, kávičky okolo 200-250€

bublinka1426
5. jan 2024

@anjelicek26 stale je to o kalkulacke. a nebolo to myslene v zlom.

nikpa
5. jan 2024

Ale to je veľmi individuálne. Niekto varí pravidelne z hovädzieho mäsa za 15€/kg, niekto je celý mesiac kuracie za 5€/kg. A tak je to so všetkým, dajú sa kúpiť lacnejšie aj drahšie potraviny. Niekto si dopraje aj niečo naviac, drahšie syry, orechy, zdravé oleje...(teda veci bez ktorých sa dá existovať). Každý si to sám musí nadstavit podľa svojich príjmov, ak sa ti zdá 300€ na hlavu mesačne veľa, snaž sa to skresat. Napr. si sprav zoznam lacnejších jedál ktoré zavedies do jedálnička, kupuj potraviny v akcii, nákupy si plánuj, choď do obchodu s listockom co treba kúpiť ...

autor
5. jan 2024

Dakujem žienky. Nie nemusime šetriť, len nám to pride veľa tak sme rozmýšľali to skresať 😀 a toho co sa týka, či sa stravujem doma alebo v robote. Tak doma varíme.

anjelicek26
5. jan 2024

@bublinka1426 tak ale strava je priorita, pokial nemam pokryte to, nekupujem a nemam vydavky inde... nemyslim, ze sa ta z menej ako tych 50-60e tyzdenne realne zdravo prestravovat... co je aj pri dvoch 400-480e mesacne... tych 600e vratane drogerie co davaju asi take prestrelene nebude... my uz sme to skresali hodne, chodime na nakup 1x v tyzdni, mam zoznam, viem, co budem varit, ziadne kazdy den do obchodu, pomohlo to...

lauriik
5. jan 2024

Zalezi co vsetko jete doma? Mate v tom aj obedy alebo tie mate v praci? Ja za seba ako jedna dospela miniem za ranajky a veceru maximalne 8€/denne (niekedy menej), obed ma stoji cca 3€ v praci. Ked mas 21 pracovnych dni tak som na 231€ a to tam nemam vikendy. Cize ja tam moc priestor na setrenie nevidim.

lucka_ke
5. jan 2024

my traja minieme cca tých 600 ak počítam aj drogériu

bublinka1426
5. jan 2024

mate gastrace? mate obedy takto zabestelovane?
zo 600 euro vyzije aj 4 clenna rodina je tam hrozne vela apsektov.

alickapusinka
5. jan 2024

MY dvaja bežne 500 eur na stravu ovocie. Všetko je drahé čo chceš skresať.

bytc20
5. jan 2024

my sme traja a minieme o dost viac.

luciajass
5. jan 2024

@anjelicek26 zbytočný koment bol od teba..zaplietla si aj deti. Ste v inej krajine. Tvoj komentár je v tomto prípade úplne mimo. Všimla som si, že ty veľmi rada rozprávaš o peniazoch, výdavkoch atď..aj tam, kde to nieje potrebné . Asi tu nikoho nezaujíma, koľko platíš v Nemecku a za čo. Tu je otázka ...dvaja dospelí na Slovensku

veltraud
5. jan 2024

Ahoj, my sme tiez dvaja dospeli. Povedali sme si, ze kym nemusime, na strave setrit nebudeme, ale nejdeme ani cisto bio... Priemerne robime nakup potravin cca 80-100E/tyzdenne. Varime si takmer kazdy den - vecere. Niekedy ostane aj na obed na dalsi den. Ale priemerne 3x tyzdenne obedujeme v praci/vonku. Nech je to cca 200-250E mesacne na obedy. Plus tak 3-4x mesacne restika/donaska. takze pocitam tak 600-700 primerne (restika je on top). Strava je zaklad. Ak nemusite, nesetrite. A v pripade nutnosti, mas kde ubrat 🙂

bublinka1426
5. jan 2024

@anjelicek26 na svk dat 50 euro na dieta na stravu/ week/ Woche ( bavime sa mimo skoly stravovania) asi fakt dost vysoka suma, podla mna. a ano suhlasim strava je velmi dolezita A VOBEC k navykom k dospelosti. ale na SVK si to bezne rodina na 1 dieta nedovoli. asi tak bezne zarabajuci clovek.
ale suhlasim dieta ma mat zdravu stravu a roznorodu len pri zarobkoch na SVK je cena Bio potravin dost vysoka. :(
asi ludia lataju ako maju podla mna

bublinka1426
5. jan 2024

@luciajass nemyslela to v zlom, ale na SVK sa to moc pri beznych ludoch praktizovat neda.

luciajass
5. jan 2024

@bublinka1426 no veď práve preto to komentovať nemusela . Nemecký rozpočet je predsa iný , ako ten náš

bublinka1426
5. jan 2024

@luciajass neda sa to porovnat s priemernym zarobkom na SVK
ale chapem ze to nemyslela nejak v zlom

anjelicek26
5. jan 2024

@luciajass tak prosim napis, kolko davate teda na tu stravu, nech je to prinosne... ja som o zarobkoch ani pridavkoch nezacala.

diewcatqoo
5. jan 2024

Sme traja a 600 Eur minieme urcite.

zuzubb007
5. jan 2024

Podla mna je to uplne normalna cena pri dnesnych sumach obchodoch tam, ked varis doma to nemas uz velmi ako skresat, nebudete jest cele dni len zemiaky a chleba, clovek zije len raz, my minieme strasne vela na 2+2 a keby chcem setrit ani mozno to skresam o 50 euro ale ja chcem jest a kupovat vsetko ako doteraz

luciajass
5. jan 2024

My sme 4. Ak miniem 600€ na stravu a drogériu za mesiac...už si poviem, že je to veľa ...máme ale...dva plne mraziaky rôzneho mäsa a rýb z domáceho chovu. Plnú pivnicu zavaranin, uloženú zeleninu a zemiaky . Vždy v lete a na jeseň robíme zásoby. Investícia je okolo 500€. Vďaka tomu sa držím mesačne do 400€- čisto nákupy v obchode, masiarni. Ak všetko kupujete..tých 600€ je tak akurát..s tým, že máte štandard a pestrú stravu . Čo pomôže ušetriť, je plánovanie varenia, kupovať suroviny na obed a menej chodiť do obchodu a často si povedať, že mi to nieje treba