Šetrenie v domácnosti

monikatrideti
24. okt 2021

Ohrievanie jedla priamo na tanieri v mikrovlnnej rúre ušetrí oproti zohrievaniu v malej nádobe na sporáku až 70 % energie

Súhlasíte s týmto názorom? Vedela som že najlacnejšie je zohrievať vodu na plyne. Potom v mikrovlnke a najdrahšie je v rychlovarnej konvici
Ďakujem za názor

annamalaga
24. okt 2021

@monikatrideti fíha no. A načo je ti to dobre vedieť? Ušetríš čo pár centov ?

nely1704
24. okt 2021

Asi to tak bude, ale aj napriek tejto informácii nezačnem ohrievať jedlo v mikrovlnke.

zmrzlinka2021
24. okt 2021

v danom pripade je pre mna skor podstatnejsie to, ze mi neprihori hrniec, ktory budem musiet potom rajbat kefou - pamatam si to z detstva

Toto je podla mna nepodstatne setrenie

bagre
24. okt 2021

nikdy som neskúmala či je to pravda, tak neviem, moje kritériá keď už potrebujem použiť mikrovlnku sú že potrebujem jedlo zohriať rýchlo, resp. je to jednoduchšie ako minimálne množstvo prekladať do malého hrnca a všetko zvlášť. Ale ohrievam menej ako kedysi, prílohy sú väčšinou čerstvé...

dr_smajlik
24. okt 2021

Nemám mikrovlnku, takže toto neriešim, každopádne jedlo prihriate na plyne mi chutí lepšie ako keď musím pri hriať v mikrovlnke (v práci). Nepovažujem to za šetrenie ako také. Snažím sa jedlo neprihrievať a jesť pokiaľ možno čerstvé hneď 😉

vulka
24. okt 2021

@monikatrideti Rozhodne nie. Nepustia ma moje mierne vedomosti o elektrických spotrebičoch 🙂

belllinka
24. okt 2021

Lacnejsie by si to mala ohriat niekde vonku na ohni. To uz je chorobne taketo parcentove setrenie.

elizabet173
24. okt 2021

@monikatrideti ak zohrievaš v mikrovlnke, umývaš len tanier, na ktorom máš naložené jedlo, ak na plyne, tak aj tanier aj hrniec. Inak toto prepočítavať mi príde choré, aj si zistila koľko centov ti to mesačne hodí?

kkovacovak
24. okt 2021

@monikatrideti netuším ale čo viem tak to, že ohrievanie v mikrovlnke nie je zdravé. Takže financie v tomto nehrajú rolu.

mogaa
25. okt 2021

tak určite zohrievanie jedla v mikrovlnke bude lacnejšie ako zohrievanie na sporáku alebo v trúbe....ale je to "mŕtve" jedlo, takže zdravšie to isto nie je

mareka49
25. okt 2021

Mikrovlnka je svinstvo, fakt len v nevyhnutných prípadoch.
Myslím, že voda v domácnosti a kúrenie sú väčšie položky na šetrenie ako ohrievanie jedla

nely1704
25. okt 2021

Ale veď aj logicky keď sa človek zamysli :
Je Vás 5. Radšej ohrej na sporáku všetko jedlo naraz v jednom hrnci ako 5 krát každému zvlášť zapínať mikrovlnku. Energia sa možno vyrovná

zuzks5
25. okt 2021

@nely1704 hej ved ked si predstavis vsetko separatne zohrievat, ako to je aj casovo dost niekedy narocne, takze ak zohrievat pre celu rodinu, najlepsie proste v jednom

macekovam
25. okt 2021

@belllinka aste lacnejšie by to bolo v čase obeda položiť na južne okno v byte... 😁

belllinka
25. okt 2021

@macekovam uplne najlacnejšie by bolo nejesť vôbec a odsťahovať sa do jaskyne

macekovam
25. okt 2021

@belllinka ale v jaskyni by bola zima... Tak radšej niekde pod teplým potrubím si ustlat😁

janka1011
25. okt 2021

@monikatrideti neviem, čo je lacnejšie, ale určite viem, že jedlo prihriate na sporáku je oveľa lepšie a chutnejšie. V mikrovlnke nezohrievam, mám ju len na pukance 😅

elizabet173
25. okt 2021

@macekovam južné okno v byte 😂