Šikovná rezerva od Poštovej banky. Máte skúsenosť?

simonka1304
1. apr 2013

Nemate niekto skusenost s touto pozickou? Dakujem za odpovede.

sisaha
1. apr 2013

sikovnu rezervu si vytvaraj sama...vsetko co je pozicka nie je rezerva, lebo z toho platis urok..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
33henika33
1. apr 2013

pôžičky neodporúčam už som sa na nich popalila dost ...

janie80
1. apr 2013

Ked to ma byt ako rezerva, tak teda pekne draha rezerva... 😖 odpurucam zistit si vsetky poplatky, sankcie a samozrejme urok... Ten je podla poslednych prieskumov trhu v postovej banke najvyssi... 😝 cize, ak aj nejaka pozicka, tak tam urcite nie...

bublinka711
1. apr 2013

Ale áno mám a poviem ti, nie je to žiadna výhra. Má vysoké úroky (myslím neúnosne vysoké) a je to len otázka 400€. Ak potrebujete rezervu, vytváraj si ju radšej sama, ak sa nedá a potrebujete požičať, dobre si rozmysli koľko a pri akých splátkach, pretože ak je problém vytvoriť si rezervu, môže byť problém aj pri splácaní. Ak potrebuješ požičať menšiu sumu radšej by som rozmýšľala nad Dostupkou . Treba si to ale naozaj zvážiť a najlepšie prísť do banky osobne a popýtať sa. A dobre premyslieť...

alka221
1. apr 2013

sikovnou rezervou nazyvam prachy v ponozke 😀 😀

hrjanka
1. apr 2013

no pozerám na stránke, že RPMN je 43,44 % - tj. kebyže je to na rok a požičiaš si 100 Eur, tak za rok im vrátiš 143,44 Eur - dosť veľa za "rezervu". Odporúčam pri každej pôžičke pozerať na RPMN - ročná percentuálna miera nákladov - to ti zohľadňuje všetky náklady (úroky + poplatky) za úver.

andreah25
2. apr 2013

Po koľko si si do dnes mesačne šetrila? Ak aspoň po 10-20 eur, tak máš ,,šikovnú rezervu". Ak si si do dnes nešetrila, tak prečo? Lebo nebolo z čoho? Tak z čoho chceš potom splácať pôžičku, ktorá ale nebude po 10-20 eur mesačne, ale minimálne raz toľko?

stanislavao
2. apr 2013

presne tak. ziadne pozicky. mame hypo na dom, jasne. ale take pozicky - drobne su nezmysel. ked nemate 100e mesacne, aby ste si usetrili, nieco kupili, tak nebudete vediet ani pozicku splacat.

veverka24
2. apr 2013

Podla toho kolko si potrebujes pozicat.. Sikovna rezerva je mensia suma, ale vysoke uroky ( ale dostane ju takmer kazdy).. Oplati sa terz pozicka na byvanie za 8,9 ak mate nehnutelnost hoc aj na hypo, tam ale musi byt na manzela ak si na materskej

jarka721
15. okt 2014

rezerva,nerezerva-pozicka,nepozicka ........kočky ja som sa riadne sklamala v postovej banke..............mam 100chuti zrusit ucet!!!!!uzatvorila som si ucet a 14 dni ziadna karta,nic.......vlozila som prvy vklad 12eur aby mali z coho stiahnut poplatok a cakam kartu a nic..............volam ze co tak kartu mi neposlu kym tam nevlozim dalsie peniaze aby mali z coho stiahnut 😒 ze to je co za logika?????????,do prdele s nimi ,fuj 🙄 😖 😠 ☹

kikina84
3. dec 2018

@simonka1304 ja mam dobre sporenie k uctu..setrime si ,tam vsetko odkladam a kazdy mesiac sa mi suma uroci podla vysky sumy na tomto ucte..mozes vkladat lubovolne sumy a nemusis vkladat kazdy mesiac..nie je to nicim obmedzene a bez poplatkov k uctu v postovke ak mas