Sporíte deťom v Prvej stavebnej sporiteľni?

saallen
7. máj 2013

Ahojte baby zaujimalo by ma jestli sporite svojim detom v tejto banke a este jestli odtial mate napriklad aj uver? Tie ktore mate, ste spokojne?

gabkostanka
7. máj 2013

Ja mam uz roky stavebne sporenie a som spokojna, naposledy som si zan dala spravit rolldor do chodby. Paci sa mi flexibilita platenia, osobne odporucam🙂 Uver som necerpala, takze v tom neporadim🙂 Podla mna lepsie investovane peniaze ako do zivotnej poistky 🙂
Synovi sa chystam zalozit sporenie, takze ma tiez zaujima nazor mamiciek.

acer11
7. máj 2013

tiež si myslím,že lepšie ako šetriť v poistke 😎

sisaha
7. máj 2013

@saallen
@gabkostanka
teraz je cez zlavomat akcia - poplatok za 4 eur. Tiez uvazujem o zalozeni pre dceru. Jej poistka konci v septembri, tak rodinne pripadavky investujem sem 🙂 http://www.zlavomat.sk/zlava/60831-stavebne-spo...

doublexgirl
7. máj 2013

Žienky, kľudne môžte založiť stavebné sporenie aj vo Wustenrote .. Myslím, že je lepší ako PSS

saallen
autor
7. máj 2013

@doublexgirl dakujem ,kuknem aj tam 🙂

doublexgirl
7. máj 2013

@saallen ak by si chcela, viem ti pomoct ohladom wustenrotu 🙂

vlato
9. júl 2013

Dobrý deň Dámy, ak by ste potrebovali informácie ohľadom poistení, tak mi kludne napíšte správu. Poistenie pre Vaše ratolesti je určite dobrá vec, taktiež sporenie aby ste im mali čo odkázať neskôr 🙂 Prajem pekný deň.

biba04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapatymajo
30. júl 2013

@biba04 dobrý spam :D

ultra
30. júl 2013

ked si prepocitam vysku statneho prispevku - ktory sa vstahuje iba na vklad za 1 rok a nie na cely vklad ...a ked si spocitam kolko vlastne zaplatim na urokoch v pripade ak si zoberiem pozicku - pricom budem platit uroky aj z mojich nasporenych penazi tak pri momentalnej vyske hypo-uverov mi nepride nijak vyhodne sporit v PSS.

Budem rad ked ma niekto presvedci o opaku.

biba04
31. júl 2013

V PSS sa da sporit s urokom cca 2% , pozicat sa da tak okolo 7-11%
Malokto vsak vie, ze sa to da aj otocit, a to sporit s vyssim urokom a pozicat s nizsim urokom. V PSS mate k dispozicii 64kombinacii ako nastavit zmluvu, z toho vsak iba jedna , mozno dve su vhodne pre jedneho konkretneho cloveka, nie vzdy sa vsak cez pracovnicku PSS dostanete k tej spravnej kombinacii....ked za prvu variantu dostane vyssie provizie 😖

biba04
31. júl 2013

@sisaha rozhodne by som takto neriesila ziadne poistenie ani sporenie, ak chcete jedno z toho, ci uz sporenie alebo poistenie, rohodne sa oplati spojit sa s clovekom , ktory sa tym zaobera...to ze robia akciu za 4eura by som vobec neriesila, lebo moze sa stat, ze ak sa naozaj nieco stane ,clovek nedostane ani jeden cent a potom sa bude este stazovat , ze preco, ked si setri cely zivot....
Clovek, ktory sa tym zaobera a nebude "svina" a nebude sa chciet na vas nabalit, lebo aj taki su, by vam mal vediet povedat /a vy si to potom precitate v zmluve/ presne podmienky zalozenia, vyplatenia, na co vsetko sa to vztahuje, na co nie a nastavit vam taku poistku aby vam sedela presne na telo...

monikarachel
21. aug 2013

@ultra Pravda, vzdy je lepsie ked mas hypo ako uver zo Stavebneho sporenia, optimalne vsak je mat cielovu sumu 5000€ a platiit tych44 eur mesacne. Zlepsi sa aj hodnotiace cislo.

xyanka
13. feb 2014

@biba04 a prezradis fintu ako sa da sporit s vyssim urokom? Ak napriklad nemam zaujem o uver, len o sporenie na 6 rokov a vlozim tolko, aby som dostala max. premiu? Aktualne by to malo vyjst na 2% + premia 8,5 %. existuje este vyhodnejsia moznost? A co poplatky? Kto ich ma najnizsie?

bsgliptov
25. feb 2014

Prosím Vás neviete mi niekto poradiť ohľadom stavebného sporenia pre deti? Majú mi aj životné poistenia, no nechcem im tam zbytočne dávať do sporenia a tak som im v decembri uzatvorila sporenie v stavebke, aj sebe. Zaplatila som poplatok v každej zmluve po 45 eur, no od vtedy nič. Neviem či je to výhodné a pokračovať s tým alebo čo? V tomto sa moc nevyznám. Budem vďačná za každý názor, ďakujem.