Ste spokojné so svojou poisťovňou?

xlucia
2. máj 2012

lebo ja uz dlhsie nie.
sme v dôvere a po dnesku som rozhodnuta menit. zvazujem ist do unionu. po tom zlucovani poistovnoi je to otrasne. kym sme boli v apolle, neboli nijaky problem.
co sa vam pozdava viac? unioc ci vseobecna. s ktorou mate u lekara ake skusenosti:

andreah25
2. máj 2012

@xlucia Union nepoznám, viem len, že ako jediná poisťovňa nepracovala so ziskom, t.j. byť majiteľom firmy, ktorá mi veľmi nevynáša, tak to dlho asi robiť nebudem. No inak neviem posúdiť jej služby. A čo sa týka všeobecnej, neraz som na dverách lekára videla oznam ,,poistencov všeobecnej zdravotnej poisťovne neberieme". Vysvetlenie jednoduché - štát je najväčší neplatič. Takže teraz si vyber.
Máš pravdu, že apollo bolo super, preto nerozumiem rozhodnutiu, že sa zlúčilo do dôvery, keď podľa môjho názoru bolo apollo ekonomicky silnejšou spoločnosťou, ale čo mi už vieme aké kulehy sa porobili???

lili777
2. máj 2012

@xlucia ja tiež poslednú dobu mám na túto poisťovňu ťažké srdce a nedávnom som tu aj ja zakladala diskusiu keď ma napálili. Ale asi to všetko bude len z dažďa pod odkvap. Ozaj s tou všeobecnou, často vídam aj ja nápisy, že neberú. Tak neviem, všetci sú jedna banda

danielaviki
2. máj 2012

my máme celá rodina VSZP a zatial sme nijaky problem nemali, i ked na stastie ziadne vazne choroby/zakroky sme neriesili...ani jedna ZP nie je idealna, kazda ma svoje plusy a minusy...o dovere vela pocujem a citam, su nespokojni aj pacienti aj lekari, nemocnice...akurat vcera jeden lekar povedal mojej kolegyni, kt. u neho bola, ze so VSZP ma najmenej problemov...ozaj si tazko vybrat...

sisaha
2. máj 2012

@xlucia ja mam union. Ziaden problem, dokonca vysetrenie CRP preplacaju v plnej vyske, co nerobi ziadna z ostatnych poistovni.

graceful9
2. máj 2012

@xlucia my sme všetci vo všeobecnej, a zatiaľ maximálna spokojnosť

latvia
2. máj 2012

@xlucia mam doveru, zatial nebol ziaden problem. akebyze si mam vybrat medzi VZP a union, beriem union

esterka111
2. máj 2012

no my sme cela rodina vseobecna a sme spokojni..preplacali aj nutrilon mliecko AR....nemam problem nejaky.crp ale u pediatricky platim 5eur...a zubarka ju nema zazmluvnenu,cize cvakam....ale dnes na gynde som napr.okrem vstupneho poplatku lebo som menila lekarku,neplatila nic...takze tak...ja som tiez zvazovala union,ale este nie som rozhodnuta...do doveru by som nesla...viem o com hovorim,robila som pre nu.

grettka
2. máj 2012

no, pred casom ma jeden kamos upozornil, ze celkovo poistovne nebudu schopne preplacat jednotlive ukony, a bude vraj potrebne sa komercne pripoistit. Zatial pripoistena nie som, ale som pripravena aj na takuto alternativu, ak to bude potrebne.
Inak mam Vseobecnu ZP, aj som niekolkokrat chcela menit, ale nakoniec som zostala. U zubarky platim aj tak, nakolko nema zmluvu so ziadnou poistovnou. U gyn. platim len UZV pri preventivke 10 € rocne, nic viac. Inak sa na Vseobecnu poist. nestazujem.

sissy27
2. máj 2012

ak nie si spokojná s dôverou, tak by som ti radila union... nemám s nimi žiadnu skúsenosť (akurát cestovné poistenie sme si tam dávali, ale našťastie sme nikdy nemuseli nič využiť), ale so všeobecnou mám takú príšernú skúsenosť, že nikdy viac 😠

danielahamar
2. máj 2012

ja som bola vo Všeobecnej, teda všetci 2+2, potom som seba a deti dala do dôvery, ale po dlhom čakaní na príjem do nemocnice na mandle, len skrz toho, že bola dôvera, som sa rozhodla, že ideme do unionu a už som tam prehlásila rovno aj muža, takže neviem povedať, či je to lepšia voľba ako všetky ostatné

maznacik007
2. máj 2012

aj ja riesim tuto dilemu... tiez sa chceme prehlasit do inej poistovne.... z dovery .... takze ostava vseobecna alebo union... tiez sme styria....

xlucia
autor
2. máj 2012

@maznacik007 a ty s cim nie si spokojna v dovere?

igiana
2. máj 2012

Jednoznacne Union. Aj moja lekarka je s nim spokojna, ma profesionalny pristup - raz som bola na jednom drahom vysetreni, ktore som si v plnej vyske musela zaplatit, lebo dotycna lekarka tvrdila, ze nema zmluvy s poistovnami. Nakoniec sa zistilo, ze ma zmluvu s Unionom, ale sa jej nechce robit papierovacky a je pre nu vyhodnejsie hotovost na ruku. Z Unionu jej prisli na kontrolu a musela mi peniaze vratit. Komunikovali so mnou cez ich pravnika telefonicky, mailom, boli mili, uplne super a rychlo sa to vsetko zbehlo.

lubicakovac
2. máj 2012

my sme všetci doma v unione, natlačil nás tam kamoš ked robil poisťováka ked prišli na Sk trh, ale som veľmi rada že tak spravil 🙂 ešte som nemala s ňou žiadny problém a ani dokonca ani mama a tá je veľmi chorá na srdce a pod.

cicus13
2. máj 2012

Baby toto som riešila aj ja 😒 malého mám vo všeobecnej, ale všade kam s ním chodím na vyšetrenia tak doplácam najviac ☹ keby som mala inú poisťovňu tak platím menej a aj čakacie doby sú menšie. No keď som to povedala lekárke, že chcem zmenu poisťovňe tak sa zhrozila, že Dôvera bude za chvíľu najhoršia poisťovňa! že ho mám pekne nechať vo všeobecnej.

maznacik007
3. máj 2012

@xlucia ja som to tu uz niekde na konovi aj pisala ale v skratke.... na vyber mandi u dcery sme cakali viac ako pol roka...a preco lebo Dovera... a pritom mala v mandliach hnisove loziska.... velmi vysoke aslo co stale stupalo uz aj bolesti klbov....

dovera nema v nasom okrese zazmluvneneho lekara ORL takze ak ma dieta napr. zapal dutin, stredneho ucha a pod... musis cestovat na kramare pardon aby som im nekrivdila maju zazmluvneneho ORL v nasom okrese ale nie v okresnom meste a na poliklinike ale v malej dedine na hranici okresu kam z mesta chodi bus par krat za den a on robi len vecer a par krat.... takze tak asi...
plus casto sa stretavam ze lekar ma uz v prvej polovici mesiaca z dovery vycerpany limit a potom sa natahuje ojednanie
platim CRP u lekarky...
celkovo musim povedat ze predtym mi prisla Dovera ako dobra poistovna sme v nej od zaciatku ale odkedy mame maleho a dcera je chorlava a my musime vela chodit po lekaroch si to nemyslim

14petulka88
18. máj 2012

@maznacik007 My sme v dovere tiez menime... Syn uz caka na operaciu hnisavych uzlin 3 mesiace a je to este v nedohladne....

omnia23
18. máj 2012

@grettka pracujem v Unione,o komercnom pripoisteni som zatial nic nepocula 😅