Stiahli mi peniaze z účtu

simonasimca23
10. mar 2024

Pekný deň prajem , Netušíte kto je wigance ? Čím sa zaoberá stiahli mi s účtu 50 eur aj keď som o nič nežiadala nič nekupovala

bylinka25
10. mar 2024

Neotvorila si ich link?

liz_lemon
10. mar 2024

daj v banke reklamaciu

kittykat22
10. mar 2024

@simonasimca23 zavolaj do banky a dohodni sa ako postupovat. Pouvazuj este ci si nieco nekupovala. ked napriklad kupujes zaru alebo HM tak tam nemas Zara alebo Hm ale mas tam uplne inu firmu

muchotrafka298
10. mar 2024

Podaj si v banke reklamaciu. Pre istotu okamzite zablokuj kartu.

maranco
10. mar 2024

V detaile platby máš uvedené mesto a krajinu, čo je tam?
Je to wigance alebo wigan?

simonasimca23
autor
10. mar 2024

@maranco wigance

simsalabim
10. mar 2024

@kittykat22 HM pise vo vypise HM Hennes Mauritz, nedavno som kupovala. Ale inak mas pravdu, viacero shopov ma vo vypise iny nazov.

simca06022011
10. mar 2024

Zvykne tak nyt napr názov platobnej brány. Ale toto co udávas je veľmi málo info. Ak by som posledné dni robila nejaký nákup skontrolujem ci to nie je za to, pozrela emaily. Inak riešila s bankou reklamáciu.

hederamonstera
10. mar 2024

Nekupovala si nieco na Temu?

tenerifka
10. mar 2024

50 eur je limit, ako mozu z karty stiahnut peniaze bez potvrdenia kodu z mobilu, t. j. staci im poznat cislo karty vratane CVV, ak je to vyssia polozka, treba potvrdit este kodom.

simonasimca23
autor
10. mar 2024

@hederamonstera áno, darček v hodnote dve eura

maranco
10. mar 2024

@tenerifka mýliš si asi bezkontaktnú platku kartou bez PINu.
Limit na platby kartou na internete si každý vie nastaviť sám cez IB/mobil.
A to či bude pýtať dodatočný kód 3D secure, alebo nie záleží čisto od obchodníka.
Ešte si môžeš nastaviť na karte, že platbu bez 3D secure banka odmietne, tak potom každú budeš potvrdzovať kódom, alebo neprejde platba.

Obchody v EÚ môžu chcieť potvrdenie kódom, ale čínske a USA obchody toto nepožadujú, zoberú si peniaze bez kódu.

maranco
10. mar 2024

@simonasimca23 aké je mesto a krajina v detaile tej platby?
V každom prípade kým nevyriešiš čo to je, nastav si limit na internetové a MOTO platby 0€ alebo ich vypni.

judar
10. mar 2024

To je tak ked ludia kupuju tie blbosti...batoziny z letiska za 2€

hederamonstera
10. mar 2024

@simonasimca23 no temu je zname tym, ze kradne peniaze z uctu. Ak si teda nic za 50 eur nekupila, zjavne to bude to temu. Dories v banke a zvysne peniaze si presun na iny ucet

simsalabim
10. mar 2024

@hederamonstera presne, o tom, ze si Temu stahuje sumy ako chce a aj ako appka kradne info, sa uz popisalo toho dost.

simonasimca23
autor
10. mar 2024

@judar Píše človek ktorý určite raz za život tiež objednal z Temu , Aliexpresu alebo sheinu

ekira1
10. mar 2024

@simonasimca23 aliexpres a shei ide cez PayPal, to je malá šanca že stiahnu čo chcú. Temu jedine jednorazovou kartou, majú slabú alebo žiadnu ochranu platieb.

judar
10. mar 2024

@simonasimca23 cuduj sa svet z ali objednavam ale z temu kde su obtahnute fotky z roznych stranok este aj z ceskych aj slovenskych ani za nic...ved vsade pisu ze su stym problemy rovnake ako stymi batozinami....jedna znama tak objednala kvazy darcek zrovna tu batozinu z letiska 4x po 2€...200€ jej len tak odlietlo z uctu

paciko9
10. mar 2024

No a sme doma, zabkokovat kartu oni si budu stahovat kazdy den denny limit

maranco
11. mar 2024

NÚKIB prověřuje Temu. Čínský e-shop vzal útokem Česko a je označován za malware sbírající data
https://www.lupa.cz/clanky/nukib-proveruje-temu...

Temu má podle analýzy zdrojových kódů skryté funkce umožňující sbírání informací s tím, že uživatelé o něčem takovém nevědí.
Temu má možnost používat kameru, nahrávat zvuk nebo instalovat softwarové balíčky.

Temu spadá pod čínskou skupinu PDD Holdings, jejíž největší součástí je obří e-commerce služba Pinduoduo. Google v roce 2023 stáhl Pinduoduo z Play Store, protože aplikace obsahovala malware. Pinduoduo rozpustilo tým vývojářů, kteří za malwarem stáli, a většina z nich byla přesunuta do Temu.

maranco
23. apr 2024

E-shop Temu má problém. Viacerí Slováci sa ozvali, že im z účtov neoprávnene zmizli peniaze. Banky im napokon museli zablokovať karty, pričom im nahradili škodu.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/891067-tem...