Stratila sa mi platobná karta

12. dec 2022

dobry večer mám otazku stratila som platobnu kartu (nevedela som o tom bolo mi tam zaslane 22€ a zrazu mi začali pípať správy niekto ňou platil v obchode… už je oboznámená polícia ale čo stoho …keď som nestihla účet zablokovať nechal tam 1€ a chcem sa opýtať ..vratia sa mi ešte tie peniaze? zajtra mám isť na ob.oddelenie

autor
13. dec 2022

@masinka a myslíte že vrátia€ aj keď to bol študentský učet? a inak ako som písala hore ja som nevedela že mi karta chýba až včera keď mi začali pipať spravy

cacianka
13. dec 2022

Nič v zlom ale ja sa čudujem že ty sa čuduješ.

som_realistka
13. dec 2022

Ak ti to vybrali pred nahlásení straty tak asi nie

zuzulka558
13. dec 2022

Ja som minulý rok stratila manželovi komplet kabelku z dokladmi, telefónom a aj peniaze tam boli okolo 300, len čo som išla z parkoviska domov par metrov, chvalabohu ju niekto zaniesol policajtom a keď mi dvíhali jeho mobil ochotne aj doniesli,, ale takýchto ľudí je asi malo už, nik sa neprihlásil ani o odmenu doteraz nevieme kto bol taky dobrak

masinka
13. dec 2022

To zial neviem, ja som bola prekvapena ze to vobe pri tom detskom vratili. Ale teda u nas to cele bola otazka asi 10 minut medzi kradezou a blokaciou karty a sama pracovnicka po zablokovani videla ze tam bol potom este jeden pokus o platbu.

brembo
13. dec 2022

21€ nie je trestný čin. Prvé čo treba okamžite urobit je volat do banky a zablokovat kartu.

brembo
13. dec 2022

21€ nie je na trestný čin. Je to len prečin a polícia sa tým určite zaoberat nebude. Maju milion doležitejších vecí,ako riešit zmiznutie 21€.

kiwi3
13. dec 2022

@masinka a to ti povedali, ze to vedia vratit preto, ze je to v podmienkach detskeho uctu?

inak sa cudujem, ze toto niekto spravi, ze fakt pouzije tu kartu. to musi byt bud dieta alebo dost jednoduchy clovek alebo niekto kto vie, ze do 266 eur to nie je tresny cin a je mu jedno, ze ho bude riesit nejaky urad. lebo v dnesnej dobe, ked su kamery pomaly aj na zachode, je minimalna sanca, ze na neho nepridu.

kiwi3
13. dec 2022

ja som raz stratila doklady aj s kartou a asi po dvoch tyzdnoch mi volali z policie, ze ich tam niekto odniesol este v ten den. v tom case mi uz boli nanic. kartu som zablokovala hned a do tyzdna som mala aj nove doklady. pritom som to bola druhy den hlasit aj na policii (na inom or pz). akoze mohli by aj trochu operativnejsie pracovat...

masinka
13. dec 2022

@kiwi3 No extra som teraz pozrela do VOP Sporitelne, pri kartach pisu:
9.23. Pri Bezkontaktných transakciách do 50 EUR, ktoré Klient nepotvrdil svojím PIN-kódom alebo podpisom na Predajnom doklade, môže Banka znížiť výšku straty ktorá vznikla použitím stratenej alebo odcudzenej Platobnej karty, alebo v dôsledku zneužitia Platobnej karty neoprávnenou osobou, až na 0 EUR, okrem prípadov podvodného konania Klienta.
Takze ono to plati zrejme aj pre dospelacke ucty, tuto to bolo asi hend jasne ze neslo o podvod ale o blbost dietata co si nedalo bacha na kartu. Neviem ako to teta v reklamacii zdovodnila kedze sme to riesili telefonicky, vypisala ziadost na vystavenie novej karty a rovno teda aj tu reklamaciu.

kiwi3
13. dec 2022

@masinka dik. celkom dobre vediet. len tam vlastne nepisu, ci tych bezkontaktnych platieb do 50 eur moze byt aj viac, tak ze presiahnu 50 eur. ale to uz je asi pripad pre pravnikov potom

petamich
14. dec 2022

@zoro9836 tak taketo info som dostala len pre zaujimavosf, cize ani v tej Fio to nejde, ze autorizovana platba sa da zrusit, odpoved je od veduceho pobocky

Dobrý deň,
pri platbe kartou je možnosť zablokovať obchodníka pre platbu kartou. Platba, ktorá už prebehla a bola riadne autorizovaná sa zrušiť nedá. V prípade, že daného obchodníka zablokujete, nebudete môcť cez platobnú kartu u neho nakupovať.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka12311
14. dec 2022

Nie nevrátia

zuzuliennka1
15. dec 2022

nedavno som pocuvala podcast o tychto platbach, okamzite sepa platby a spominalo sa tam myslim aj to, ked niekto omylom posle niekam peniaze,.. ci tam bola nejak spomenuta aj tato situacia, si uz presne nepamatam, ale podcast stoji za vypocutie

brembo
16. dec 2022

mimochodom,dnes už nepotrebuju ani udaje k Vašej karty. Vašu kartu si naskenuju v autobuse alebo kdekolvek,kde sa k Vašej karte vedia dostat dostatočne blízko,aby ju načítali. Zneužívaju funkciu bezdotykovej platby.