Suseda nám nabúrala do nárazníka. Ako je to s poistkou?

mssk
1. nov 2012

ludkovia asi totu nepatri ale fakt neviem kde by som co najviac zistila tak ak mate podobnu skusenost prosim porADTE,,,MAM SUPER SUSEDU KTORA NAM NABURALA ZADNY NARAZNIK skoda je200eur poistovna neuznala ani1cent ale zistilo sa ze klamala nahlasila to inak ako to bolo... tak sme to nahlasili a cakame a povedala nam ze ak nedostaneme ani teraz nic ze ju nemame otravovat,vobec neieje ochotna behat s papiermy setko fobi moj manzel previezol uz cez30eur o telefone ani nevravim tolko zabyteho casu...!!!ona nic netrapi ju to my na opravu peniaze nemame co sa da robit s tou stetkou neviete???dakujem pekne

trish31
1. nov 2012

@janinah vies,ale vacsinou s tym riaditel oddelenia nic neurobi.On si ju sice vypocuje,avsak posudenie necha na oddelenie likvidacie.Jedna sa o peniaze,a aj riaditel si to bude musiet obhajit u svojho nadriadeneho preco to zrazu preplatene bolo.A toto obhaji len velmi tazko.

vroni
1. nov 2012

@mssk, ja nechapem, o com tocis. Vase auto, vasa poistka, VAS problem!!!! Vyhovaras sa na susedu ako keby si bola este v puberte ty a nie ona. Nahlasit poistnu udalost online alebo telefonicky je vec ani nie piatich minut, nechat obhliadnut auto mozno pol hodina a niektore poistovne pridu na obhliadku aj k tebe domov. V pripade, ze suseda by uznala svoju vinu, mala ist skoda z JEJ poistky a nie vasej, takze uz vobec nechapem, co by s tym mala vasa poistovna. Lenze po dvoch mesiacoch uz s tym nenarobis nic. Ak je vobec sanca cosi napravit, musis ist do poistovne - TY, nie suseda!!!!! a skusit sa s nimi dohodnut, co sa da spravit. Dobre, suseda moze byt arogantna krava, co nevie soferovat, ale aj tak nie je jej povinnostou hlasit vasej poistovni skodu na vasom aute, to bola vasa povinnost. Z mojich skusenosti - s poistovnou sa da dohodnut takmer vzdy, pochopia, ze sa clovek v poistnych udalostiach nevyzna, len treba s nimi komunikovat a nie cakat, ze sa rozhybe niekto iny a vybavi "Sato" (a) "Samo".

mssk
autor
1. nov 2012

@sissy27 nie ono to bolo nahlasene hned ale trvalo to2mesiace

trish31
1. nov 2012

@mssk kto to nahlasoval?

vroni
1. nov 2012

@mssk, ako potom odovodnili svoje rozhodnutie?

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 nahlasoval to moj manzel a slo to cez jej poistku som sa zle vyjadrila....

mssk
autor
1. nov 2012

@vroni odovodlili to ze je tam guma na narazniku co im nepasovala ked ona tvrdila ze nacuvala jej zadkom co nieje pravda.....ale to uz teraz vedia tak uvidime...

trish31
1. nov 2012

@mssk a pri obhliadke uz manzel nebol?

mssk
autor
1. nov 2012

@vroni som sa tu zle vyjadrila ani neviem preco samozrejme ze to slo z jej poistky ktoru ona nemala zaplatenu ale to jej jej problem....hlasilo sa to hned aj obhlaiadka bola setko hned len sa dlho cakalo na nu na jej aisi podpis co potrebovali co ona nem,ala cas do tn a potom to trvalo...az sa to pretiahlo uz na skoro2mes.

mssk
autor
1. nov 2012

@trish31 pri obhliadke nasho auta bol potom ked si ona nasla cas sla do tn a tam spravili jej no len pozerali nespravne....uznavam chybu ze sme tam mali byt...ale snouje fakt tazke sa dohodnut...

janinah
1. nov 2012

poznám prípad,kedy škoda vyzerala,že len poškodený nárazník /auto Felicia combi/ a nakoniec bolo aj čosi poposúvané vzadu na aute,ak na to dávajte pozor

vroni
1. nov 2012

@mssk, ale to predsa nie je podstate, skoda na aute je, preco je dolezite, ci nacuvala predkom ci zadkom? Chcu spatne kasirovat z jej zakonnej poistky alebo ako? A jej auto sa pri tom nenabilo? (tazko by tvrdila, ze do vas drcla zadkom, keby mala otlceny predok)...

vroni
1. nov 2012

aha, teraz som pochopila. Uff, toto je vesele, jasne, ze sa poistovna bude branit ako lev zaplatit nieco z nekrytej poistky.... Obavam sa, ze na toto fakt budes potrebovat dobreho znameho poistovaka alebo pravnika (mali sme rovnaky problem pred dvoma rokmi a na poistovnu zabral az vyhrazny telefonat z ministerstva - prachy sme videli az po osmych mesiacoch a skoda bola cez tri tisicky, no, tiez sme sa "vytesovali")

mssk
autor
1. nov 2012

@vroni je to podstatne a moc lebo keby nacuvala tak su tam neni aj jej gumy na nasom aute ale kedze predkom tak je to logicke ze ako mala vytocene tak tam ostali aj gumy proste si myslia ze klamem alebo co no ona ma to auto trochu viac na kazdom mieste uz ma cosi za sebou......poistovak povedal ze tam ide o detaily....ze toto je ina poistna udalost

mssk
autor
1. nov 2012

@mssk u nas sa nejedna o velku sumu ale nemam dovod si tu opravu platit zo svojho....boze ja keby niekomu auto buchnem sak by som ani spavt nemohla kym by to naporiadku nebolo....

vroni
1. nov 2012

@mssk, no urcite treba voci ich rozhodnutiu namietat (pisomne), ved normalne sa s autom gulecnik nehrava, aka ina poistna udalost?

vroni
1. nov 2012

@mssk, ved praveze mala suma, ak mate havarijnu poistku so spoluucastou, tak vacsina tej sumy padne na spoluucast 😠

mssk
autor
1. nov 2012

@vroni to on tak nazval ze kedze je to inak ako ona tvrdi tak povedal ze to je uz ina poistna udallost stale splietal nejake paragrafy....

kubankakubanka
1. nov 2012

nerozumiem ,takým ľudom,,,,,
,po spísaní poistnej udalosti ,,ste to mali oznámiť na jej aj svoju poisťovňu,,,, pretože ak má ona PzP tak sato malo platiť z jej poistenia,,,,poistná udalosť sa hlasi tuším do 15prac.dni ak je škoda na slovensku,,,a mesiac ak je mimo SK.

gubcikova
1. nov 2012

do nás ked nabúral sme si hneď urobili fotky,vzali sme si jeho údaje a nahlásili sme to v jeho poisťovni a samozrejme aj on.on mal axu.prišiel odhadca popozeral auto a usúdili že auto je na totálku.dali nám 2000€ .my sme si ho opravili za 500€.auto jazdí doteraz,ale už nie sme majitelia.mali ste to nahlásiť aj vy..

vroni
1. nov 2012

@mssk, ale dal vam nieco aj pisomne, alebo len rozpraval?

mssk
autor
1. nov 2012

pisomne

carovnak
7. nov 2012

Ak nemas vysoku skodu policajtov bolat nemusis a nahlasovat sa to musi v susedinej poistovni, najlepsie by bolo keby si tam sla s nou a oznamilo sa vsetko korektne lebo ked to nahlasi inac a skumaju to tak potom su taketo problemy.. Opet navstivit susedinu poistovnu a najlepsie osobne sa vsetko spytat a nahlasit presne ako to bolo.. Suseda nech nevymysla 🙂 inak vela stastia, nech ti peniaze pridu