Tatra banka - skúsenosti, poplatky

monimat95
27. jan 2023

Ahojte, zvažujem založenie účtu v TB.. zaujímalo by ma aké sú tam poplatky. Našla som nejaký cenník ale nie som si istá či tomu naozaj rozumiem. To za každý výber z tb bankomatu je 1€? Za každú platbu kartou sťahujú 0,20€ za každý prevod peňazí ďalšie drobné?
Prosím napíšte mi čo s tým máte osobnú skúsenosť.
Na TB sa mi páčia rýchle platby do pár sekúnd (raiff, slsp).
Mám v pláne rušiť slsp, nakoľko mi od nich prišla druhá karta pokazená (nedá sa s ňou vyberať z bankomatu atď) za ďalšiu si mám platiť ďalších 10€ aj napriek tomu že je to ďalšia reklamácia a nik mi nevie garantovať že zas nepríde poškodená. Ďakujem

anjelok
27. jan 2023

Mas tam balik a v nom zahrnute nejake platby a vybery

doriiis
27. jan 2023

Ja mám raiffku už roky.Ak si človek,čo si nepotrpí na hotovosť v peňaženke,tak je ideál. Jeden výber z raiffkoveho alebo Tatra bankového automatu mesačne je zadarmo.Inak každý výber 3€.Ja hotovosť nemávam.IB úplne super,všetko,vždy vybavujem cez IB.Jedno,čo je také,že 🙄....keď chces dať extra splátku úveru tak musíš ísť priamo do pobočky.Neda sa to cez IB.Ja som spokojná.Vedenie uctu- poplatok nesledujem

mariannavav
27. jan 2023

Pri otvoreni uctu v TB cez MA je ucet na rok zadarmo. Pri presune uctu z inej banky dalsi rok zadarmo. Vybery z TB bankomatov zadarmo + 1 vyber z cudzieho bankomatu raz do mesiaca zadarmo. Ak este nieco potrebujes vediet, pytaj sa.

petamich
27. jan 2023

to co popisujes su individualne sadzobnikove polozky, ktore platis ak nemas balik sluzieb, v pripade, ze mas vacsina veci je v nom zahrnutych, zakladny poplatok je 7€ mesacne a mas v nom napr. automatizovane platby, platby kartou, prevody cez IB/EB, vybery z ATM TB a jeden vyber z ineho....

ja som klient TB roky, aktualne ale uvazujem, ze prejdem inam, vymyslaju inovacie, ktore su mi na dve veci a poplatok bude o chvilu asi 10€ mesacne bez realnej moznosti si ho znizit nejakym programom odmenovania pokial nemas 20 dalsich produktov a nesporis/neinvestujes mesacne majland, ano instantne platby su super aj nejake dalsie veci ale ci mi to stoji za 84€ rocne (odkedy som na rodicovskej a zrusila som kreditku, do fondov neinvestujem, poistenie mame rodinne cez manzela plny poplatok)

ttonicum
27. jan 2023

@monimat95 Ja som prave na odchode z tatra banky. Nepaci sa mi, ze ja ako dlhorocny klient nemam ziadne ulavy. Investovala som do ich podielovych fondov, ktore som zrusila a peniaze previedla inam. Pracovnik v banke mal este aj ustipacne poznamky na to, ked som mu povedala, ze existuju aj vynosnejsie fondy na trhu. Uz len svojim postojom ma pomaly a isto presvedcil, aby som im 84€ rocne nenechavala.

ada12345
27. jan 2023

Presne, aj my odchadzame z TB. Sme dlhorocni klienti a nic ine nerobia, len zvysuju mesacny poplatok za balik. 7e mesacne je nonsens. My nepotrebujeme ziadne ich hypo a ine "produkty". Normalny klient si nema ako znizit mesacny poplatok. A to sme v tej banke boli vyse 20r. Uplne bez mesacneho poplatku je aktualne Fio banka.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majlo1234
27. jan 2023

@arabellka1 a teda si ostala a naozaj mas ucet zadara? Ja tiez zvazujem odchod, akurat tam mam ale aj hypo, cize by som musela riesit niekde refinanc.
Ale stvu ma aj s poplatkami, neustale posielaju nove sadzobniky, a navysuju poplatky.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka2019
27. jan 2023

Ja mám už 3 roky raiffku a mesačný poplatok mám len 2.75€...pri dodržaní jednej podmienky a to, že mesačný príjem je 400€ minimálne...som tam 3 roky a som spokojná...ostatné neriešim, keďže z bankomatu nevyberám, platim všade kartou

monimat95
autor
28. jan 2023

@petamich aha takže ak mi tam príde nejaký príjem, a budem mať balík služieb za ktorý si zaplatím mesačne cca 7€ tak to mám bez ďalších poplatkov? Žiadne peniaze navyše za výber z bankomatu alebo presúvanie peňazí medzi účtami cez IB?
Ja mám Slsp ale ako vravím mesačne je to 6€ a nefunguje mi karta. Odkedy majú nové mám už druhú a zas sa neviem dostať do bankomatu. Zhodou okolností som si tam minule preposlala 200€ reku ich teda vyberiem v banke potrebovala som ich súrne. A ďalší kiks. Nepripisali mi ich. Pracovníčky mi nevedeli pomôcť nijak proste peniaze boli preposlane ale pripísané na účte nie. Prešlo to až o pár hodín kedy už elektro bolo zavreté a elektrikár u nás nebol takže robota na dome sa zastavila 🤷🏻‍♀️

lilinka88
28. jan 2023

Ja tiež zvažujem odchod kvôli mesačnému poplatku. Ja som prešla zo Zuna, mala som účet zdarma, potom som spĺňala podmienky,tak za 3,50€ tuším. No ale teraz 7€ mi už príde dosť. A ako vyššie píšu dievčatá, nie je reálne pre bežného človeka si poplatok znížiť. Jediné čo ma tam zatiaľ drží,je moja lenivosť vybaviť nový účet,zrušenie tohto a riešiť všade zmenu účtu 😒 inak som s aplikáciou spokojná, platby sú rýchle, výbery z bankomatu bez poplatku

tahomi
28. jan 2023

Ja som dlhorocny klient TB, vedenie uctu mam zadarmo, som maximalne spokojna.
Ale.
Je pravda, ze po prve absolutne nepouzivam hotovost, vsetko platim kartou, a po druhe, ze mam v TB hypoteku, dds, cestovne poistenie, dostatocny prijem co ni chodi kazdy mesiac atd. Takze splnam tie ich kriteria na vsetko.