Účet pre študenta v banke

tanika
21. okt 2018

Poprosím vás o radu synovi by som chcela založiť účet v banke.poradite v akej ? ktorá je výhodná ja a manžel mame vo vub tak neviem či sa držať toho že aj on by mal by vo VÚB? Dik za radu

ibrunova
21. okt 2018

Pre mladých má dobrý účet Tatrabanka.

23lenka
21. okt 2018

Aj prima banka má pre mladých da sa nastaviť limit pekne.. Vedenie je zadarmo dcéra má ten účet... Ale zatiaľ nemá kreditku nedisponuje účtom... Ale samozrejme keď príde vek jej ten účet dám a nastavím limit precerpania... Aspoň sa naučí hospodáriť... Ale myslím že prima banka nie je jediná co ma takéto možnosti.... 😉

tanika
autor
21. okt 2018

@23lenka diky syn má 16 rokov ja mu chcem dať aj kreditku on je taký môj maly veľký ekonóm takze nemám obavu ale samozrejme dám limit na čerpanie len správne vybrať banku 😉

danielahamar
21. okt 2018

moji majú v prime, ale počula som teraz, že aj mbank má niečo pre mladých

23lenka
21. okt 2018

@tanika prima banka dáva kreditku od 8rokov 😉 q moja ma 7.5roka takze ešte nemá preto

matqa411211
21. okt 2018

@23lenka načo je 8 ročnej kreditka a účet?

matqa411211
21. okt 2018

Inak ja mám študentský vo vúb ale nemôžem ňou platiť online čož je dosť blbé a nemôžem platiť ani viac ako 50€ takže za mňa vub nič moc

tanika
autor
21. okt 2018

@matqa411211 čože 😯tak som prekvapená j

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
21. okt 2018

Určite Tatra banka. Inovácie, apka v mobile a ja ako študent som absolútne za nič neplatila. Mala som len debetnu kartu, ale to študentovi stačí a zobrali si 2 eura za výber z bankomatu v zahraničí (na výške výberu nezáleží):a 2% za online platbu v cudzej mene (maďarskej). To boli jedine dva poplatky, čo som platila.

tiumen
21. okt 2018

Určite Tatra banka

airaw
21. okt 2018

Ja som mala ako študentka účet vo VÚB aj v ČSOB a nikdy som nemala problém, ani s platením (treba si nastaviť limity), ani s kartou, ja som mala debetnú, nie kreditnú

tanika
autor
21. okt 2018

@airaw takze vo vub je to o tom aký limit nadstavim ? Platiť kartou sa v obchodoch dá ,...to chceme

airaw
21. okt 2018

@tanika áno, zájdite si spolu do banky a tam vam povedia

stankadu
21. okt 2018

ja som mojej dcére (15r.) dala účet v slovenskej sporitelni. Má ho zadarmo, posielame jej tam vreckové a môže v pohode platiť kartou v obchode. Len nemôže vyberať z bankomatu a platiť online cez internet, inak by platila poplatok za vedenie účtu. Ale si myslím, že sa treba popýtať na viacerých miestach. Každému vyhovuje niečo iné

miriam439
21. okt 2018

@stankadu Sestre som už na strednej škole založila študentský účet v Slov. spor., má ho dodnes (už je na VŠ), má všetko bez poplatkov, ja som spoludisponujuca, mám rovnaké práva ako ona, iba účet nemôžem zrušiť. Máme 1 kartu + internet banking.

veronice
21. okt 2018

Za mna sa priklanam k tatrabanke - odisla som tak ako studentka z VUBky lebo tam som platila nehorazny poplatok a ani pani v banke mi nevedela povedat prwco a div mi este nevynadala ked som si tam rusila ucet...presla som do tatry a uplna spokojnost - od poctu bankomatov okoli, cez nulove poplatky, jednanie zamestnancov, az po premakanu apku. Z tatry som pred dvoma rokma odisla do csob len preto lebo mi dali lepsie podmienky k hypoteke. Inak by som nemenila. Ale pocula som dobre aj o studentskych uctoch v slsp alebo unicreditke. Treba posnorit 🙂

ankaevka
22. okt 2018

@tanika mojim obidvom detom sme spravili vo vub, aj my tam mame ucty, do 18r ucet vidim cez ib, mozem sledovat ake vybery a platby robia, maju kartu a normalne platia s nou v obchodoch, da sa aj cez internet platit len si musia aktivovat ib..mne to vyhovuje viac, ked im posielam eura, tak ich maju za 5 min aj cez vikend, co by nebolo keby mali v inej banke ako ja

ankaevka
22. okt 2018

A neplati poplatok za ucet, resp ho stiahnu ale hned aj vratia naspat

tanika
autor
22. okt 2018

@ankaevka ďakujem moc kocky napíšem Vám zajtra idem povybavovat že vraj potrebujem jeho kópiu občianskeho a originál rod.list😉

jankulka01
24. okt 2018

@23lenka prima urcite ziadnu kreditku nedava.. od 8 rokov dava k detskemu kartu debetnu kartu, nie kreditnu. Kreditku ani nema medzi produktami.

23lenka
25. okt 2018

@jankulka01 ved tak som to myslela.... Viem

katus87
26. okt 2018

Tiež som začínala vo Vubke, ale prešla som do Tatry, fungujem u nich už cca 15 rokov a zatiaľ sa nesťažujem. Idem teraz dokonca aj dcérkam otvoriť detské poducty, kde im budeme posielať peniažky a potom ho nastavime na študentský.

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladkaemka
29. okt 2018

Z prima banky taktiez nemozno posielat peniazky cez IB do inej banky ako Primabanky.Vyber z banky rovna sa 2€.ucet je do 18/rokov zadarmo

0silvia0
29. okt 2018

@matqa411211 mas to tam tak nastavene. Moj syn ma 17 rokov, ucet vo vub a moze platit online a limit sme pri zakladani uctu dali 100 euro vyberu aj platby. Takze to nie je o banke, ale o tvojom nastaveni uctu. Ucet je samozrejme zadarmo.

matqa411211
29. okt 2018

@0silvia0 tak sa pôjdem opýtať potom super že sa to dá nastaviť 🙂 ja si to už poriadne nepamatám keď sme ho zakladali len viem, že niečo sa nastaviť dalo a niečo nie a presne za online platenie si práve nepamätám

0silvia0
29. okt 2018

@matqa411211 to online platenie si ani ja nepamatam, ci sme nejako nastavovali, ale syn kartou normalne plati. My sme ucet zakladali ked mal 15 rokov, cize pred 2 rokmi a pracovnicka sa ma pytala kolko chceme nastavit ako maximalny vyber. Ale tieto limity sa daju prenastavit aj cez internet banking, ale je to spoplatnene. Myslim ze zmena limitu stoji 4 eura. Ale ta karta neviem, to treba asi na pobocke alebo si zavolaj na zakaznicku linku.

matqa411211
29. okt 2018

@0silvia0 jasné ďakujem za info ;) zíde sa

gzack07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz