Úver na dom

mischell333
24. dec 2021

Dobrý deň chcela by som sa informovať.
Sme v prenájme mame 2 deti 3 tie je na ceste.
Bývame v prenájme za 450 €
Ja som ešte ma rodičaku... Muž zarobí tých 1000 €-1200€ keď je december tak menej...
Nájom sme platili prvý prenájom z účtu môjho aj telefóny z môjho preto lebo je v bakrote... Takže platby tam sú každý mesiac už 6 rokou cca.
Dali by my úver na dom ja vezmem na svoje meno a muž to bude platiť??? Ďakujem krásne

zooeynka
24. dec 2021

Domy su aj za 30 000€ aj za 500 000€....netusime aky chcete.

mischell333
autor
24. dec 2021

@zooeynka aj tých 30000

zooeynka
24. dec 2021

@mischell333 vzdy ti najpresnejsie povedia v banke....ale ten bankrot je tam pruser ako mraky+ ty na RD....nevidim to ruzovo

zuzanka.zuzu
24. dec 2021

ak nedostanes hypo so splatkou 400e/mes z dovodu ze by ste to nezvladli splacat tak asi budete musiet zostat v byte s najmom 450e/mes ktory platite uz niekolko rokov... to su nase banky 😂
mimochodom neuviedla si asi nic podstatne, napr.taku kupnu cenu domu 🙈 a "muz" je manzel? v bankrote? urcite nie

azzflo
24. dec 2021

Mate nejake uspory? Muz je v bankrote? Ty na rodicaku? Nie som odbornik ale silne pochybujem ze by vam banka dala hypoteku/uver, ci uz spolu alebo jednotlivo

azzflo
24. dec 2021

@zuzanka.zuzu banky nie su charita, ty by si niekomu pozicala svoje peniaze za takychto podmienok? 🙂
treba najskor mysliet na buducnost a potom robit deti

zuzanka.zuzu
24. dec 2021

@azzflo asi si si pomylila nick, ja ziadny uver nechcem

mischell333
autor
24. dec 2021

@azzflo prečo nie zarobí pekne ale ide o to ze chceme svoje a pri tých deťoch radšej dom nechcem byť v prenájme a platiť cudzym

zooeynka
24. dec 2021

@mischell333 fakt myslim ze pri vasej situacii vas banka otoci este vo dverach....ale za opytanie nic nedas

mischell333
autor
24. dec 2021

@zooeynka skúsim to... Uvidíme

sisa_s
24. dec 2021

@mischell333 vlastne peniaze nasetrene mate? Hypoteku 100% ti nedaju

mirka2405
24. dec 2021

@mischell333 …rodicovsky prispevok sa v banke nerata ako prijrem, manzel v bankrote je k.o.kriterium, uver nie je mozne poskytnut.

hopsadobrandejsa
24. dec 2021

Kazda ziadost o uver ci hypo sa uvadza do uveroveho registra ci uz uspesna alebo zamietnuta takze ja osobne by som neodporucal ist hned do banky a ziadat o hypo.

Spiste si Vase prijmy vs vydavky a na zaklade toho zistite aku hypo by ste mohli realne dovolit.

Ak je muz v bankrote a ty na rodicaku, vyzera to skor zle. Banka bude vyzadovat udaje od oboch. To, ze ty vezmes uver a muz ho bude platit, tak to veru s bankami nefunguje.

Banka prihliada na platobnu schopnost ziadatela o uver cize ak budes ty ziadatelkou, banka si preveri tvoje prijmy a na zaklade toho urci ci a aku vysoku hypo ti vie poskytnut.

Ak by si ziadala spolu s muzom, to je ta lepsia varianta lenze u Vas nastava problem, ze tvoj muz je alebo bol ( nie som si isty na zaklade prispevku ) v bankrote a to je dost velky varovny prst pre banku.

Informuj sa radsej u financneho poradcu predtym nez pojdes do banky. Usetris si cestu pretoze Vasa situacia je skor nestandardna.

zuzanka.zuzu
24. dec 2021

@mischell333 ty si to predstavujes jak hurvinek valku 😂 nezabudnite potom nadavat na banky, veritelov,...

ivkazba
24. dec 2021

Čo znamená bankrot, ktorý platí už 6 rokov? Absolvoval pred 6 rokmi osobný bankrot? Má odvtedy nejaké nové úvery či exekúcie? Ten príjem má aj reálne na papieri? Tieto veci je potrebné vedieť, aby sa dalo poradiť. Ty sama o úver žiadať nemôžeš, nemáš príjem. Ako žiadateľ musíš mať príjem, z ktorého si schopná platit splátky a aj životné náklady na rodinu a domácnosť. Rodičovský príspevok je sociálna dávka, môže byť len ako doplnkový príjem ku klasickému príjmu, aj to nie v každej banke.

mischell333
autor
24. dec 2021

@ivkazba ma daňové priznanie áno.... 6 rokou cca platí faktúry z účtu tak to bolo myslene :D a ostatné veci.... A bankrot mu schválili tento rok ale nemôže si brat úver 5 rokou ja by som chcela na moje meno keďže sú v mojom účte aj Príjem aj platby....

mischell333
autor
24. dec 2021

@mirka2405 aha a mužovi by nedali

mirka2405
24. dec 2021

@mischell333 …ak ste manzelia budu Vas posudzovat spolocne

mischell333
autor
24. dec 2021

@mirka2405 nie sme manželia :(

mirka2405
24. dec 2021

@mischell333 …tak Ty s rodicakom ziadat nemozes a on s bankrotom tiez nie….

mirka2405
24. dec 2021

@mischell333 …jedine, ked sa zamestnas a budes mat dostaticne vysoky prijem+musite mat nasetrene aspon 20% z kupnej ceny.

missdiva
24. dec 2021

@zooeynka za 30tis dom? A to kde? Teda aj nieco v zlom stave a male min 150tis

ivkazba
24. dec 2021

@mischell333 ak má čerstvý bankrot, tak žiadať nemôže a ty iba s rodičákom tiež nie. Jedine ako píše @mirka2405 keď budeš mať príjem, z ktorého ti vyjde splátka aj životné náklady na teba a deti. Plus potrebuješ 20% vlastných peňazí alebo príjem taký, aby ti z príjmu okrem vyššie spomenutého vyšlo aj na splátku za spotrebný úver na tých 20%, keďže hypo dostaneš len 80% z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Plus otázne je ešte to, o aký dom ide, ak stojí 30000 eur. Ak je to starý dom v zlom stave, banka takú nehnuteľnosť vôbec nemusí chcieť ako zábezpeku.

sasa1310
24. dec 2021

@mischell333 úver vám nedá nikto. Načo robíte dieťa, keď nebývate ani vo svojom a tvoj priateľ je tak šikovný, že si musel bankrot zobrať. A že prečo sú niektoré rodiny v takých sračkách. Už sa nedivím

ivkazba
24. dec 2021

@missdiva sú aj domy za 30 000 eur, samozrejme staré a v úplne nezaujímavých lokalitách. Samozrejme tam je otázne, ako sa k takej nehnuteľnosti postaví banka.

marsmykkok
24. dec 2021

@sasa1310 tiež pozerám že čaká dieťa, ak chceli úver, mala ísť do roboty na pár mesiacov, zobrať úver a až potom dieťa.

ivkazba
24. dec 2021

@sasa1310 obraz slovenskej finančnej gramotnosti žiaľ.

mischell333
autor
24. dec 2021

ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA ODPOVEDE 💛

annamalaga
24. dec 2021

@mischell333 nie nedostanete, vôbec a buď rada, lebo nemáte nato jednoducho. Nenadarmo sa hovorí najskôr Fara, potom Mara!!! Ste sa neskoro spamätali , 1200€ je slabý príjem na 3 deti , plus 20% musíte mať, čo nemáte. Určite. A ešte bankrot, radšej bývať v podnájme , ako sa dostať v budúcnosti do ešte väčších problémov.

sasa1310
24. dec 2021

@zuzanka.zuzu naše banky? No Vďaka bohu našim bankám, že sú také. Inak by tie rodiny boli ešte vo väčších sračkách keby dávali hocikomu úvery len tak. Keď už nevedia hospodáriť, aspoň banka si vie zrátať koľko je 1+1