Úverová história

19. jan 2024

Ahojte, mozno niekto bude vediet poradit. Teraz som tu citala v jednej teme, ze je dobre mat nejaky uver uz len kvoli tomu, ze banka pozera na to ze ste ho nacas splacali. Ide o to ze o par rokov by som chcela brat hypoteku ale nikdy som ziadny uver ani pozicku nemala. Naozaj to teda pridava nejake plusove body?

pe_mi
19. jan 2024

Ahoj,keď sme riešili úver, tak nám tiež bolo povedané ,že manžel je pre nich príliš "čisty", že nikdy nemal žiadny úver.sranda

denden77
19. jan 2024

@pe_mi nam sa to iste stalo teraz 🤣

tomaskrejci
19. jan 2024

Úverová história je malou výhodou, ale nič zásadné.

autor
19. jan 2024

No to som teraz prekvapena. Ja som nic takto nesplacala a ani priatel, ked nieco treba kupit tak si vytiahnem zo sporiaceho uctu. Prave naopak som totiz myslela ze to je minus, ze si clovek musi napr brat telefon ci ine veci na splatky :D

solange7
19. jan 2024

Nieje to ziadna zasadna rozhodujuca vec.
Ked sme si brali uver my chodila nam na ucty len mzda a mali sme kazdy sporenia. Bonusove body k bonite v nasom pripade bolo to, ze sme boli dlhodobymi klientami banky (uz od 15r), vs tituly a zamestnanie v perspektivnom sektore. Nie nejaky telefon na splatky...

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bosorkabb
19. jan 2024

Áno pomáha to. Nie si pre nich nepopisany list.

kikuska1416
20. jan 2024

My keď sme začal bývať s partnerom, tak sme si zobrali notebook na splátky cez Quatro. Práve kôli tomu aby sme mali nejaký záznam že sme podctivy 🙂 ja som o Tom vedela, že nám to môže potom pomôcť, študovala som ekonomiku a jedna profesorka nám to poradila.
S partnera sa stal manžel a začali sme riešit hypotéku. Pri dofinancovani sme riešili prvú stavebnú poisťovňu.
Oni si o nás všetko zistili aj že sme pred x rokmi mali niečo na splátky, vďaka tomu sme mali lepší úrok a ešte nejaké lepšie veci. A keď sme 2 roky splácali načas splátky do pss tak nám dokonca zmenšili úrok a platíme o 50e menej. Tak nám to veľmi pomohlo si zobrať niečo na splátky 🙂