Viete šetriť?

6. feb 2024

Viete si z vyplaty odložit na “horšie časy?” Kolko si takto viete mesacne ušetrit? Mne pride že to je velmi tazke si aj len 50 eur nechat odlozenych

amelia89
6. feb 2024

Vieme, s muzom sme si nasetrili na celu svadbu, auto, 15% z hypo aj na zariadenie bytu. Odkedy som na rodicaku setrime menej ako predtym ale stale setrime dosť. Ale samozrejme ze je to extremne individualne, ak vase platy ledva pokryju naklady na chod domacnosti tak tazko si budes odkladat aj tych 50€….

lenicka999
6. feb 2024

Ja odkladám a celkom dosť. Ale samozrejme vždy záleží na tom koľko zarábaš, aké máš výdaje, koľko detí musíš živiť atď. Ak chceš odkladať viac musíš buď zvýšiť príjem alebo znížiť výdaje. Jednoduchá matematika.

jarka_black
6. feb 2024

Viem, ak je príjem vyšší ako nutné výdavky. Ak nie je, musím zvýšiť príjem.

crazy_cat_lady
6. feb 2024

snazime sa odkladat, mne sa podari ked je dobry mesiac odlozit tak 300 cca

walentina7
6. feb 2024

Áno viem. Vždy som svoju celú výplatu odkladala a z manželovej sme žili.

ekira1
6. feb 2024

10% odložiť je základ. Neviem si predstaviť nemať žiadnu rezervu.

jesenzima
6. feb 2024

Celkom dobre sa nám šetrí. Z mojej výplaty platím réžiu a z mužovej žijeme. Keď som bola na RD, odkladala som čo mi ostalo plus peniaze z brigády ... Nemáme ale žiadne splátky a žijeme minimalisticky ..

hellwant
6. feb 2024

Áno, my odložíme niečo cez 20% mesačne, akurát na 2 mesiace- február a marec som to znížil iba na cca 9%, lebo sme sa rozhodli pre 2 týždňové dovolenky tento rok a nie iba 1 letnú. Tak potrebujeme to vykryť. Potom zas klasika cez 20%. z platov.

jarkove
6. feb 2024

áno odložíme pomerne dosť ...lebo máme z čoho dokopy je to pekný príjem

oliviakatka
6. feb 2024

nevedela som ale hneď po výplate som si nastavila trvalý príkaz, X€ bez ohľadu na to koľko som zarobila :D sústredím sa na dlhodobejší cieľ a keďže tie peniaze zmiznu hneď ako prídu na účet, ani mi nechýbajú :D Ešte je otázka ako odkladať pretože niekde doma do obálky alebo na podúčet to nemá význam

kiwi3
6. feb 2024

tak ja odkladam tak 75%, dost zalezi, ci ma clovek hypoteku, ci a kolko ma deti a pod.

valer88
6. feb 2024

Pokial obaja partneri pracuju tak áno dá sa to. Ale všetko je individuálne aké má kto výdavky a ako s peniazmi narába. Niekomu bude stalo malo a niekto vie aj z mála ušetriť. 🙂

cafelatte
6. feb 2024

My odkladáme jeden celý mesačný plat. Z druhého žijeme, platíme účty a vsetko okolo aj dovolenky. Zvýšte príjem.

osky
6. feb 2024

Toto je ale velmi vseobecna otazka.
Vsetko zalezi od zarobku-prijmu,od poctu clenov v domacnosti,co vsetko sa plati.....
Kazdy to ma uplne inac ...
Keby zarabam 500 eur,neusetrim ani 50 centov
Keby 5000,usetrim 2-3 bezne platy...

katica06
6. feb 2024

@osky lenže tí čo zarobia minimálku sem nebudú vypisovať že nevedia ušetriť nič

norkok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz