Koľko mesačne odložíte, ak máte príjem cca 2000 EUR?

1. mar 2024

Ahojte baby, koľko sa vám darí mesačne odložiť bokom/ušetriť (či už necháte na svojom bežnom účte alebo pošlete na nejaký sporiaci účet), ak máte príjem cca 2000 eur v čistom (môže to byť brané spolu ako pár, aj samostatne)? Nepíšte mi o fondoch a iných investíciách, hovorme len čisto o peniažkoch odložených bokom na nepredvídateľné výdaje, dovolenku a pod. Ďakujem za odpovede.

lubina
1. mar 2024

to zavisi, ci mas napr. hypoteku alebo nie. Tiez ci mas deti a kolko deti ? To sa neda zovseobecnit, ze kolko z toho odlozi niekto. Ved ak mas 3 deti, tak minies urcite viac, ako ked si ty a pripadne partner...

autor
1. mar 2024

@lubina tak to mi je jasné, zaujímajú ma odpovede od všetkých a je mi jedno, kto má koľko detí a či má hypo..

babulkomale
1. mar 2024

Nerozumiem aky to ma zmysel, ked kazdy ma ine vydavky.

aaadkaaa
1. mar 2024

Tych 500 sa snazime, mame 2 deti, ale nemame hypo, to velmi vela urobi v rozpocte

richelina
1. mar 2024

150- 200€- 3 deti + hypo + samoživiteľka

autor
1. mar 2024

@babulkomale lebo ma zaujima, ze napriek roznym vydavkom, kolko cca rodiny dokazu odlozit.. vidis, napriklad @aaadkaaa dokaze odlozit tolko, co my, pricom my mame 1 dieta, ale 2 hypoteky.. kazdy ma podla mna priblizne rovnake tie vydavky, ci uz maju viac/menej deti, hypo/nehypo.. urcujuci je pre mna prijem..

kuki13
1. mar 2024

1000 samozivitelka 1 male dieta, uz bez hypo.

autor
1. mar 2024

@lubina
@babulkomale a tu zas vidite, ze @richelina ma zas inak tie vydavky rozlozene, ale je v tej istej platovej kategorii.. ako, keby som dala otazku taku extremne konkretnu, aby to bolo relevantne vylucne pre mna, ze kolko odlozite, ak mate prijem 2000 eur a 1 dieta, 2 hypo, velky byt vo velkom meste, 1 auto, homeoffice, tak kolko bab by mi asi odpisalo :D :D :D

milanemila
1. mar 2024

Ja naozaj nerozumiem tymto otazkam typu kolko usetrite, kolko ste dali za dovolenku pre x osob, kolko stalo postavit dom, kolko stala prerabka bytu 🤦🏼‍♀️
To je tak extremne individualne, ci clovek ma/nema deti, ci ma vlastne byvanie/podnajom, ma auto, plati hypo? 🤷🏼‍♀️ nechapem vobec v akom smere ti toto pomoze.
Ja som mala napriklad max matersku (co je cca s pridavkami tych 2000e) a 1500 z toho mi ostalo na ucte, lebo ked nepracujem skoro vsetko plati manzel. No a ako ti to teraz pomohlo? Kebyze mame spolu taky prijem, tak sme este v minuse, lebo 1000e je len hypoteka a nejake veci okolo.

dominikamacakova
1. mar 2024

Minimálne 10% z príjmu je dobré odkladať.

richelina
1. mar 2024

Ono záleží aj na veku detí. Syn si už neoblečie hocičo, topánky tiež, krúžky, škôlka a potraviny sú najvyššie položky, auto, nájom atď.. Záleží od veľa premenných. Ja som rada, že vôbec toľko dokážem odložiť. 😅

lin_a
1. mar 2024

Takyto prijem (jemne vyssi) mam sama, som bez deti + bez hypo (uz splatena), odkladam mesacne 1500 eur....a suhlasim s uzivatelkami vyssie, porovnavas neporovnatelne pretoze je tam vela premennych 😉

buberova
1. mar 2024

Aj by som napísala že väčšiu časť ušetrených peňazí investujeme takže nič...

katkaseiner
1. mar 2024

@buberova uplny suhlas..

aaadkaaa
1. mar 2024

Tak to mensie dieta ma stoji priblizne ako hypoteka😂 akoze dokazali by sme odlozit aj ovela viac, ale to by sme si museli odopierat a naco, ked nemusime? Ono, zarobi sa aj bokom, mame hospodarstvo, zvierata, ale to nie je pravidelny prijem, to som nezapocitala...lebo raz sa zarobi, raz sa zase vela minie na to, cize to neratam vobec, len muzov plat a rodicak...

babulkomale
1. mar 2024

@lin_a a z coho zijes?

autor
1. mar 2024

nerozumiem, preco tolke pisete, ze to nemozem porovnavat.. chcem vediet priemer, priblizne info, zaujima ma, ako vedia domacnosti hospodarit, napriklad, ci je niekto, kto s takym prijmom neodlozi vobec nic.. proste zvedavost a porovnanie..

autor
1. mar 2024

@buberova
@katkaseiner tak ked investujete, to je ina vec, tam tie peniaze nemate k dispo hocikedy, ked si zmyslite napriklad na dofcu, opravu auta, novu pracku a pod.. mna zaujima, kolko ludia dokazu odlozit na tieto veci.. ze predvidaju a mesacne odkladaju.. nezaujima ma napriklad, ak niekto zdedil vacsiu sumu a ma ju odlozenu.. nepytam sa preto, kolko mate nasetrenych bokom.. ale kolko mesacne davate bokom..

lin_a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lin_a
1. mar 2024

@babulkomale z coho zijem? :D z rozdielu Prijem - suma, ktoru odlozim = moje pravidelne mesacne vydaje (cca 600 eur)

babulkomale
1. mar 2024

@lin_a tak to mas lacny zivot 👍

ibatanecnica
1. mar 2024

@babulkomale ja tiež nechápem k čomu sú dobré tieto otázky. nIekto napíše 100 eur a niekto možno 500. Aký to má prínos pre cudzieho....?

babulkomale
1. mar 2024

@ibatanecnica nechapem ani ja. Mame viac a ked ideme na dovolenku, neodlozime v ten mesiac nic a inokedy zasa ovela viac.
Raz sa platia pneu, raz lyziarska vybava atd.
Naco by to bolo cudziemu...

mclissa
1. mar 2024

Zarobim viacej ako 2000 a cela moja vyplata sa odklada. Zijeme a platime vsetko z manzelovej. A teraz ja sa ta opytam, k comu ti toto pomoze?

autor
1. mar 2024

@mclissa uspokojuje to moju zvedavost 🙂 dakujem za komentar

ibatanecnica
1. mar 2024

@mclissa uchmatne ti manžela 😂

mclissa
1. mar 2024

Super, tak snad som dopomohla k uspokojeniu zvedavosti 🙂

dzejny656
1. mar 2024

Neviem či ťa to zaujíma, ale my by sme z toho neodlozili nič. Naše výdavky sú vyššie.

mclissa
1. mar 2024

@ibatanecnica nedam si ho 😂😂

ibatanecnica
1. mar 2024

@mclissa držím palce, ide oprachy 😉