Vraj dlh, ale nesmiem ísť na pobočky Dôvery

gregorovaviki
16. mar 2023

Niekto mi dnes volal, tvrdila , že je z Nitri a mám dlh a nesmiem ísť na našu pobočku dôvery ževraj a hneď jej mám poslať peniaze( tej spoločnosti). Ale pred 2 rokmi som všetko riešila na našej pobočke a tam sme sa dohodli u nás vo VK a táto žena tvrdí že nesmiem ísť na pobočku ale až do Nitri odoslať peniaze. Stretol sa s s tým niekto?

luccija
16. mar 2023

tak to mas uz exekutora nie?preco si si nedala splatkovy kalendar?

maca1984
16. mar 2023

To je vymáhačská firma https://mbac.sk/

queen_mary
16. mar 2023

Pozri si svoje meno na dovere ci si v zozname neplaticov

januska12323
16. mar 2023

To si nevedela, že máš dlh a máš ho zaplatiť?

evica17
16. mar 2023

Najprv si to prever všetko. Ak máš dlh,ok ak vymáhajú cez exekútora ale príde mi divné že nesmieš ust do pobočky dôvery. Choď a popytaj sa,aby si neprišla o peniaze. Chodia teraz podvodné emaily,aj sestre prišiel ale iný zas,

andrea_82
16. mar 2023

pravdepodobne je problém v tom, že Dôvera tento dlh predala tejto vymáhačskej spoločnosti. Takže Dôvere už nedlhuješ, oni to prevzali a vymáhajú to teraz pre seba.

kika900
16. mar 2023

nesmieš? haha. Ak máš nejakú podlžnosť, rieš to s pobočkou. Tieto vymáhačské agentúry sú hajzlovina. Určite cez pobočku.

gregorovaviki
autor
16. mar 2023

@januska12323
@queen_mary
@januska12323 viem ale mám uhradiť 20€ dnes a dohodnúť splátkový kalendár ale ten e-mail je nedôveryhodny a vyzerá podozrivo

gianna
16. mar 2023

prislo ti k tomu aj nejake rozhodnutie z Dovery? Ze za ake obdobie to je?

jaskolka
16. mar 2023

Ja by som určite šla normálne na pobočku, overila si, či máš vôbec dlh. Lebo chodia rôzne podvodné maily, aj toto môže byť také.
Pripadne si pozri na internete, či figurujes ako neplatič.
A ak keby to bol reálny mail od skutočnej vymahacskej spoločnosti, tak ti určite nemôžu zakázať ísť na pobočku
Za mňa je to podvod

moonlight1210
16. mar 2023

@gregorovaviki chod do pobocky, over si, ze mas dlh a ze ho posunuli danej spolocnosti.
Bez toho nic neplat.

simona1998
16. mar 2023

@gregorovaviki over si to a potom plať

loginexistuje
16. mar 2023

@gregorovaviki a mas teda dlh voci zdravotnej poistovni? a kolko?

klarissa25
16. mar 2023

Ak je dlh na zdravotke a dlho, je úplne bežné že sa dlh postúpi na exekútora resp spoločnost ktorá vymaha pohľadávky....

niekto2hy
16. mar 2023

@gregorovaviki Zavolaj do poistovne,aby si vedela ci je to pravda.

bolarazjedna
16. mar 2023

Zavolaj do pobočky Dôvery a over si to. Akože NESMIEŠ tam ísť? Mne by blikali kontrolky, podla mňa žiadny exekútor ani nikto iný ti nemôže zakazovať ísť na pobočku a riešiť to osobne.

dennkka
16. mar 2023

Podľa mňa by exekútor mal info o prebratí dlhu poslať poštou do vlastných rúk a nie takto mailom.

dixitka
16. mar 2023

Určite choď najprv na pobočku

maranco
16. mar 2023

@gregorovaviki to číslo účtu SK4981800000007000464464 patrí Dôvere.
https://www.dovera.sk/platitel/samoplatitel-szc...
Preberala si všetku poštu ktorá ti chodila? Nezmenila si adresu?

rawmamka
16. mar 2023

@gregorovaviki Už len to je podozrivé, že nesmieš ísť na pobočku poisťovne. Určite by som kontaktovala svoju poisťovňu (e-mailom, cez e-pobočku, telefonicky, osobne,.... akokoľvek) a všetko si ujasnila. Z tohto pozerá pekný podvod ako ťa obrať o peniaze.

isis234
16. mar 2023

Na SMS ky nereaguj!!! Je veľa podvodníkov, písali o tom i policajti. Všetko si prever v tvojej zdravotnej poisťovni. Ak by si mala niečo platiť, len na základe úradného listu, podpísaného riaditeľom. V liste musia byť Tvoje osobné údaje, dátum odkedy máš dlh a v akej výške, Dátum kedy si podpísala zmluvu so zdravotnou poisťovňou.

vulka
16. mar 2023

@klarissa25
@gregorovaviki Toto Ti prišlo smskou akože veľmi "tajné" a Ty to chceš hneď platiť. Podľa mňa podfuk ako vyšitý, hoci tá firma existuje.

loginexistuje
16. mar 2023

ale prosim Vas aky podvod baba ˇa dlh na zdravotnom dva roky neriesi pohladavku postupili vymahacom
nikde tam neposi ze nema ist na pobocku ale trt poriesi ked je to uz na vymahani na pobocke

zojazoja
16. mar 2023

akoze platit exekuciu na zaklade smsky? 🙂 🙂alebo platit hocico na zaklade smsky?....co sme uz fakt osprosteli vsetci slovaci? tak to ani nahodou!!! nech pošlu oficialne exekutorsky prikaz na platenie dlhu!!!

masinka
16. mar 2023

@loginexistuje ak ma naozaj dlh, tak na pobocke ho sice neporiesi, ale minimalne by jej mali potvrdit ci u nich nejaky dlha aj realne mala a postupili ho.

Inac aj na FB v skupine kde upozornuju na podvody pisali niekolki ze im prisli od tejto vymahacskej spolocnosti sms s random vygenerovanou sumou, pripadne ze to akoze je dlh predosleho majitela telefonneho cisla. Ono to vyzera skor tak, ze sa nejaki smejdi dostali k starsim databazam s kontaktmi a teraz sa tvaria ze su dana spolocnost a skusaju kto sa chyti. Mojej dcere tiez pisala takto "Tatrabanka" ze jej idu blokovat ucet, "posta"ze tam treba zaplatit clo atd.

loginexistuje
16. mar 2023

@masinka jaaj ved jasne ale ak dva roky neriesila dlh tak potom zlyhala primarne ona a teda tvarit sa ze to je podvod jej nepomoze a dlh jej bude narastat
samozrejme to plati ak ten dlh ma a ten jej aktualne exponencialne rastie potom

masinka
16. mar 2023

@loginexistuje suhlasim ze ak tam ma naozaj dlh, tak zaplatit treba, ale teda radsej si to najprv preverit ako potom plakat ze poslala peniaze smejdom ktori hackli databazu Dovery.

siska53
16. mar 2023

@gregorovaviki To je vymahacska spolocnost.. Ved ked neveris, tak si zavolaj do Dovery, kde ti to potvrdia. A ano, ak mas dlh podstupeny na vymahanie, treba to riesit s tou spolocnostou, ktorej to bolo pridelene.

martinp288
16. mar 2023

@queen_mary Dôvera pohľadávku odpredala, tak nemá dôvod ju viesť ako dlžníčku. Môj názor.