Vrátenie tovaru pri elektronike

klejkaez
11. apr 2019

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na názor.
Predávala som pár dní už dozadu jednej pani elektroniku aj s celou výbavou, 100% funkčný. Chcela ju pre 14r vnučika.
V inzeráte som mala kompletný popis 10fotiek, informácie o určitom modely, o klávesnici.
Stretli sme sa osobne pani videla všetko osobne, popozerala si, aj príslušenstvo zdarma gratis
som jej dala. Spokojná bola úplne. Ze takýto darček vnucik chce, ze si inzerát spolu pozerali, lebo pani nema internet.
Dnes mi napisala len, že chce elektroniku vrátiť, ked za mi bude dat, lebo vnukovi sa nakoniec model uz nepáči , chce niečo iné k narodeninám a za vrátené peniaze si kúpy niečo lepšie. Lebo mal vnučik tie narodeniny.
A popri vrateni , ze mi daruje aj kvetinky, ktoré pestuje?😕 Poprvé pracujem 14tky momentálne, schválne bolo v inzeráte asi 5 odstavcov dlhych o modeli a príslušenstve, lebo nemam cas riešiť stretnutia na polceste a podobne, a po druhé to si niekto môže dovoliť takto pýtať späť peniaze, ze vnukovi sa jej darček nepaci, vrátiť to chce aj peniaze, aby mohla ísť ine niečo kúpiť k narodeninám?
Napisala som jej, ze v inzeráte bolo vsetko pofotene model, komplet príslušenstvo, nepoužité ani, aj krabice. Popis všetkého komplet.
Ze vedela co si kupujú, a ked sa mu už darček nepaci, tak ja nemam koli práci naozaj cas, ze tak nech vnuk v puberte si to prrda aj zvlášť a za drahšie, nakolko ja som cenu extra znížila.
Co jej mam viac nato povedať, ved je to primitívne???????

Mne dvaja záujemci beztak "padli", pretože pani som elektroniku držala 4dni v rezervácii, aj sme si pred kúpou volali aký model konkrétny je to a na druhy den hned rano sme sa stretli, pozrela si všetko kupila. odišla.

dobkovci
11. apr 2019

Nie je čo riešiť. Pubertiak mal rozmýšľať. A ďalšia vec kto vie ci s tým niečo nespravil.

klejkaez
autor
11. apr 2019

Vnuk mal iphone, príde mi to rozmaznané a lepší model by si kúpil. Ked sa mu uz dnes tento model nepáči.
Nechápem.
Používal to urcite aj.
A teraz chcu peniaze naspäť, aby si kúpil za peniaze niečo iné?
Ozaj som zhrozená, kde toto takto funguje!
Som seriózny predajca, vždy! Preto som šla za ňou osobne aby ozaj všetko videla.
Este bola šťastná, ze som pridala príslušenstvo uplne novsie zdarma!
nechápem 😕
ďakujem za rady!

simca06022011
11. apr 2019

@klejkaez bohužiaľ, keď chce nech to cez bazár predá. N chcete vnucika nerozmaznava, raz to chcel,.tak nech to má 😁

dobkovci
11. apr 2019

Nech si kúpi keď to predá 😂 bohužiaľ. Toto keby každý urobil. A chybu ste nespravili takže. Tetuske vysvetliť ze ma smolu.

klejkaez
autor
11. apr 2019

@dobkovci Z toho mám aj ja obavu. A či by mi dali všetko späť. Ale ozaj nemam cas nato, ze vnucik manipuluje s babkou😔.je to skôr smutné

nika3136
11. apr 2019

@klejkaez
Neviem síce či z takéhoto predaja vyplývajú nejaké podmienky na vrátenie tovaru (nie som z odboru, to musia posúdiť iní)
ale ak chces byť čisto predávajúca, môžeš teda povedať že ťa to mrzí, ale bohužiaľ vedeli, čo kupujú a vrátiť sa to už nedá.
Ak chces byť ľudská a urobiť babičke radosť (keď teda aj tie kvietky ti chce dať joooj 😃 ) tak jej to vezmi, keď si mala dvoch záujemcov tak to hádam predáš opäť. Poprípade sa dohodni, že jej nevrátiš celú sumu ale iba časť napr 90%
Ja som typ človeka, ktorý ustúpi a teda vzala by som to späť, môj chlap je ten opačný prípad. Držím ti palce, je to hnusná situácia

klejkaez
autor
11. apr 2019

Však prave!Nie lacný dar mu kupila , bola som medzitým 3dni v Tatrách bombardovala ma telefónatmi ze to chce.
nie že to predam a teraz toto😥

dobkovci
11. apr 2019

@nika3136 protiklady sa priťahujú 🙂

@klejkaez a ako to teda idete poriešiť?

klejkaez
autor
11. apr 2019

dnešná sms do práce!!:

Dobrý deň pani. Chcela by som vám vrátiť určitý model na koľko nespĺňa vnukove požiadavky je to pre neho starý model, nepáči sa mu nakoniec. Prispôsobím sa k termínu vrátenia co najskôr lebo vnuk ma narodeniny a potrebujem mu kúpiť novší model, ktorý si vybral na bazos. Prinesiem vám aj vypestované kvetiny. Ďakujem S pozdravom b****kova

nika3136
11. apr 2019

@klejkaez a vieš čo je najhoršie? Že chudera babička chcela urobiť radosť a potešiť vnúčika a takto dopadla. Inak takým deckám by som nafľaskala na zadok. Kebyže mne starká kúpi niečo také (ak najstarší model) tak skáčem po plafón

dobkovci
11. apr 2019

A povedzme si úprimne keby aj. A kúpi ďalší a keď sa mu nebude páčiť ten model zas bude babka písať?

klejkaez
autor
11. apr 2019

Tie kvety mi nutila pri predaji, ci odkúpim😒😁
A ja dohanam za dovolenku 14tky, nemám fakt cas cestovať. Vnuk viac x videl model. Ma 14-15r, používa ho a už nechce???

klejkaez
autor
11. apr 2019

Takto aby ste vedeli ako to je
osobne mi povedala, že aj jeho matka to schválila. Ze sa skladajú naň.
A nebola to stará babička, udržiavaná pani skôr.
Razna ústretová, vsetko si pozrela aj som ju upozornila ci môže byť. Bola spokojná, ze ved si dôkladne pozerali fotky v inzeráte, takze vie čo dostane.
Ze schválili darček aj rodičia 😠

dobkovci
11. apr 2019

Tak? Vyriešené🙂

klejkaez
autor
11. apr 2019

Tak isto by som bola ľudská, ale toto malo dlhšie jednanie, používal to a uz nechcem???
Dajte mi peniaze?

Trošku neľudské.

dobkovci
11. apr 2019

A koľko to mal doma?

klejkaez
autor
11. apr 2019

@dobkovci Ja som jej napísala slušne všetko, ze popis mali presný aj to videla osobne.
tak nech si to vnuk kľudne rozpredá.
A kúpi niečo lepšie 😦

len ma to pohoršilo. Asi su deti v puberte moc rozmaznávané.

fokuska
11. apr 2019

@klejkaez Neries, napis jej pekne slusne, ze si tovar pozrela, vzala ho a ty ho naspat neberies. Ani v kamennej predajni jej tovar nemusia zobrat naspat lebo vnucik si to rozmyslel.

klejkaez
autor
11. apr 2019

Mali ho doma 2-3dni ?
Predošlý model ze si rozbil, tak nechceli nový kupovať ale cez bazar.
ale možno nasli aj ine lacnejšie a teraz výhovorky

tilly
11. apr 2019

ja by som sa s nou absolutne nebavila. Videla, co kupuje. Nech si to preda sama dalej, alebo nech sa vnucik postara. 14 rocny chlapec si uz vie aj sam predat aj sam kupit...

klejkaez
autor
11. apr 2019

@tilly Mne to príde, že všetko všetci za neho.
Nezda sa mi to. Zvláštne to bolo aj celý predaj.
vravim tri dni ma bombaduju ze ho chceju 9zmesk. hovorov. A teraz uz ho nechce.
SKÔR BY SOM POVEDALA, ZE BESNY VNUK SA NEMA NA ČOM HRAT, DO COHO POZERAŤ STÁLE A ZAKEDy BY TO ON PREDAL, BY SA ZBLÁZNIL AKO VÄČŠINA MLADÝCH BEZ NOTEBOOKOV A MOBILOV

ovaaa
11. apr 2019

Mala som nieco podobne.Perfektny stav tovaru nieco dostali navyse, 2h skusania s dvoma osobami pokial sa rozhodli a kupili.Na druhy den ze si to rozmesleli a kupia si nove. Napisala som im ze dany tovar je uz ich vlastnictvom a ak chcu nove musia si to predat .

simca06022011
11. apr 2019

@klejkaez veď j na tomto sa však vie hrať, má školu života 😁 treba si pred kúpou rozmyslieť vsetko

alex49
11. apr 2019

nerieš, nech si s tým babička robí čo chce, ty si spravila najlepšie ako si vedela, nie si eshop

dopolbokaodrata
11. apr 2019

@klejkaez podľa by som ju s takými vymýšľancami niekam. Pozerali spolu, chcel to, dostal to, hotovo, pre teba to hasne.
Nie si eshop ani padnutá na hlavu jej povedz.

lentilka0607
11. apr 2019

ja by som to tiež naspäť nezobrala.. toto sa nerobí. Čo ste vy obchod? Ak chce tovar vracať mala kupovať v obchode. Tiež som takto už pár vecí predala ale ak to kupujúci potom nechce tak nech sa páči nech si to potom predá on

klejkaez
autor
11. apr 2019

Súhlasím! davno to mohol mať iný záujemca, dospelý muž a mala by som pokoj keby viem.
pani som odpisala a nastalo ticho doteraz, som zvedava čo ráno.
ach jaj😁🌷
Ale ďakujem žienky ste zlatunke🍀🌞

haanovajana
11. apr 2019

@klejkaez nech si to pani preda inde,nebrala by som to.

zulumilo
11. apr 2019

@klejkaez ved ti pisala,ze si inzerat pozreli spolu. a videla nazivo kym kupila.takze vedela co kupuje. a ty niesi obchod. toto je bazar,veci od ruky. ked chce mat zaruky vratenia a pod. nech nakupuje s blockom v obchode. nereaguj na nu.

cawes
12. apr 2019

@klejkaez tak nech si to sama preda dalej. Ako nech sa na mna nikto nehneva ale ak si ma vsetko popisane plus to videli na zivo tak nech nevymyslaju.