Výdavky štvorčlennej rodiny

10. okt 2020

Baby chceme začať šetriť, zatiaľ sme sa nijak neobmedzovali, netuším koľko reálne potrebujeme peňazí 🤦‍♀️
A tak sa pýtam, koľko minie mesačne v priemere “normálna” 4 členná rodina (2 dospelí, 2 deti na prvom stupni ZŠ) v rodinnom dome, so všetkým okrem hypotéky, pôžičky (náklady na bývanie, vzdelávanie, strava, nejake záľuby, voľný čas, oblecko, drogeria, auto...atd ). My približne 2000-2500 ale chceli by sme sa zmestiť do 1500€.
Ďakujem vopred ❤️

matulat
10. okt 2020

Draha mamina manzelka precitala som si tvoj prispevok aj reakcie ostatnych. Ak chces setrit a dlhodobo to aj vydrzat potrebujes poznat svoju motivaciu mat ciel na co usetrene prniate minies. Ja sama som bola v minulosti v zlej situacii no teraz mam obrovsku radost. poradim ti ako fin. poradca v jednoduchosti bez zlozitych prepoctov a zhodnoteni.spocitaj si prijem a kazdy mesiac na zaciatok odloz 10% z prijmu ba sporiaci ucet. Ak to vydrzis a peniaze to nechybaju po 3 mesuacoch zvys prikaz z 10% na 15%. A potom mi prosim napis ako sa Ti darilo.Potadim ti dalej. pekny den a drzim palce

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirage
10. okt 2020

@nikolka1986 tvoje vulgarne expresivne vyjadrovanie svedci o tebe, nie o mne. Nuz, nie vsetci musime vyzit z 500 e mesacne ,a ver, ze situacia sa u kazdej z nas moze zmenit k horsiemu, aj k lepsiemu. Kazda z nas moze prist o prijem, ci ziskat lepsie platenu pracu.
Ja nepotrebujem poradit, sama viem, ze mam viac setrit. Len si uvedom, ze mas roznych ludi, aj chudobnejsich, aj bohatsich. Taky je zivot.

dee01
10. okt 2020

@nikolka1986 ty si suterén úplný, teba len ľutovať

nykkushka
10. okt 2020

@mirage ono asi podľa @nikolka1986 by sa asi vsetci, čo nezobia len 500e mesačne mal hanbiť za svoje výdavky a dobrovoľne svoje peniaze dávať iným, chudobnejším.
Roky poctivej práce, studovania za zárobkom asi nevidí 🤦‍♀️🤷‍♀️

lucik194
11. okt 2020

bez hypoteky sa do 1000e musite zmestit, teda pokial nechodite kazdy den vsetci 4 do restauracie a nekupujes komplet satnik kazdy mesiac
sme 4, dvaja dospelaci dve deti na zakladke,

sonkamirka
11. okt 2020

Ocenujem,ze mas snahu setrit,aj ked by si nemusela. Urcite si poctivo peniaze zarobite,tak mate narok si ich aj uzit, hlavne s detmi.Zazitky su najviac a podporujes nakupmi ekonomiku. Este vies veci aj darovat, bodaj by nas takychto sikovnych a mudrych bolo viac. Tiez mame slusny rodinny prijem,ale aj tak rada kupujem tu na koniku,je to ekologicke. Snazim sa potraviny kupovat v akciach, kurime napr.len na 20 stupnov, vikend.pobyt mavame vynimocne,aj to cez zlavomat acast preplati zamestnavatel, a.p. Tie blbe auta su zrut penazi a hlavne hav.poistky, mame uz starsie bez havarijnej. Mam nastavene na ucte sporenie, investujeme potom do nehnutelnosti, je to istota. A niekedy peniaze radsej darujem ludom v nudzi,ako kupim novy nabytok. Mame uz starsiu okukanu kuchynu,ale neva,sluzi dobre, radsej tie tisicky necham usporene.

dee01
11. okt 2020

@sonkamirka správny názor. 👍🔝🔝

sonkamirka
11. okt 2020

@dee01 dakujem☺

andrejka1974
11. okt 2020

@mirage samozrejme ze sa da nekupujem oblecenie kazdy mesiac jedlo varim doma restauracia len vynimocne oblecenie po sebe deti dedia, alebo ked tak pre najmladsiu je autistka oblecenie casto trha poprosim dobrych ludi a podaruju za co som velmi vdacna nakupujem v akcii netreba kupovat znackove veci aj tesco pepco aj kik je super

mirage
11. okt 2020

@andrejka1974 ano, rozumiem, ja nekupujem az tak znackove veci, aj ked detom uz doprajem aj vansy aj conversy napr, sebe kvalitnu obuv, bezne ale HM ci Tchibo, pepco kik nie.. a na dobrej strave a vyletoch minieme vela. Restika malo, v tych ozaj kvalitnych sa deti nenajedia a v beznych..doma navarim lepsie. Nechty umele nemam, vlasy si farbim sama, ale zas na kvalitnu kozmetiku ci sem tam pomoc v dermacentre dam.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianka123
11. okt 2020

Nejdem davat prijem, ale:
300eur energie lebo mame bazen virivku
200eur upratovanie
250eur opatrovatelka
80eur skolka
800 eur potraviny
120eur zehlenie pradla
Kazde 2mesiace handry pre celu rodinu v zahranici 600-800eur
Teraz neminame na dovolenky lebo sa nikde neda ist.
Cize zijete nadstandard, polka z tych veci sa da uplne dat dole.
Ja mam este kvazi drahe auto, som na rd, cize poistky 1300eur rocne a mesacne 65eur nafta.
Napr cez koronu sme dost usetrili lebo nechodila upratovacka atd.

zuzubb007
11. okt 2020

Do 1000 euro sa musíte zmestiť keď sa nerátajú hypotéky ani nič však keby míňame 2500 tak musíte nakupovať značkové oblečenie po 200 euro kus ináč nechapem na čo míňate už keď sa buď rozhadzovať tak do 1500 to musí byť aj keby čo bolo

lenka2710
11. okt 2020

My ako 4-clenna rodina mame na mesiac 1400€, ale tam už je zahrnuté všetko - hypo, lízing, muzove odvody, sipo, poistky, paušály, strava a všetko okolo! Ale mame prvacku a 4-mesacne babo ktorému sa kupujú plienky a UM, ale ešte veľakrát aj ušetrím stovku dve a vôbec si nemyslím, že sa obmedzujeme nejako

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. okt 2020

@nikolka1986 prosím ta, radšej bud ticho lebo potis nezmysly. Nepíšem nikde že mm vadí že utracam peniaze 🤦‍♀️ To si odkiaľ nabrala?
Po druhé: prečítaj si ešte raz úvodný príspevok, neprišla som tu hľadať riešenie ale pýtam sa z koľkých peňazí dokáže vyžiť 4 členná rodina, aby som si mohla stanoviť cieľ. Ešte stále nechápeš?
Po tretie: koľko míňame my som uviedla preto, lebo by ste sa určite do mna pustili že nenapíšem koľko minam ja
Po štvrte: nesedela som roky nad knihami, mám len maturitu. Ale mala som odvahu a podarilo sa mi vybudovať firmu do ktorej som investovala všetky svoje úspory plus pôžičku, s malou dušičkou a vierou že to vyjde
Po piate: moji zamestnanci sú spokojní a slušnú výplatu dostávajú bez jediného omeškania.
Po piate: chcem čo najrýchlejšie ušetriť na nehnuteľnosť ktorú mi majitelia nejaký čas podržia. Hypotéku mám takú vysokú že ďalšiu si už na krk nezavesim-ak ta to zaujíma. Ešte niečo? Ešte nejake polopravdy?

dkethe
11. okt 2020

Ked aktualne miniete povedzme 2300€, a chces to skresat na 1500, to su veci za 800e ktorych sa musis vzdat a to je mega vela. Kazda rodina ma ine platy, vydavky, standard takze ti nepomoze info kto z kolko zije 🙂
Prvy krok je mesiac si zapisovat na co kolko minies, a potom mozes skresavat, bez coho sa zaobides. A to my veru nevieme, co kupujes za 2500€ 🙂

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. okt 2020

@nikolka1986 a ešte aby si bola spokojná, korona sa dotkla aj mna, nejaký čas sme nepracovali, padla reč aj o tom že niekoho prepustime, ale to by ma sakra mrzelo. Nakoniec všetci ostali a všetci dostali výplatu okrem mna.

autor
11. okt 2020

Baby a Vám ostatným ďakujem za prehľad, vidím že do tých 1500€ by sme to mohli dať.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fantaghiro21
11. okt 2020

2500 mesacne?pre boha to.kupujes oblečenie a drogériu pre škôlku ci co?
A co mate za dom? Predpokladam ze ste kúpili za cash 200 000 😉

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blah24
11. okt 2020

A jake vylety podnikate? Zkus pohledat v okoli nejake pamatky v prirode tak se da hodne usetrit. A obleceni zkus vyprodeje. Nemusis hned sekac.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirage
11. okt 2020

@ela_79 h9voris mi z duse. Boli sme na ferraty. 40 e vystroj, benzin. Obed sme mali z domu. Toto robime casto. Spolu ako rodina. Od bicyklovania v okoli po lyze a bezky a skaly..

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nominativ
11. okt 2020

Fuha. My máme príjem s rodičakom okolo 1700 4 členná rodina, náklady na hypo a energie a také fixné platby sú 850 € a za zvyšok žijeme pomerne normálne.

Toto sa mi zdá zvláštne, že NEVIEŠ, kde ušetriť. 🤷🏼‍♀️