Vyúčtovanie tepla za rok 2022

19. máj 2023

Ahojte uz vam prislo vyuctovanie tepla za minuly rok ? Pridiel nam obrovsky nedoplatok, vzdy sme mali preplatok… ako pozeram vyuctovanie, tak jednotkova cena je takmer o 50% vyssia sko minuly rok… mate to sj vy tak ? Som z toho dost v soku…

sasa1310
19. máj 2023

veď sa o tom vravelo, že plyn pôjde hore. A áno o 50 % išiel hore. Takže väčšina ľudí bude mať nedoplatky, ak si teda nenavýšili každý mesiac zálohu. My na oboch bytoch nedoplatok.

vamajka
19. máj 2023

Co je obrovksy nedoplatok?

vamajka
19. máj 2023

Boze pisem ako tatar. Co je to obrovsky nedoplatok?

autor
19. máj 2023

@sasa1310 ale nehovorili o zvysovani o 50%… ako dalo sa s tym pocitat, ale prekvapilo ma to…

zuzanaete
19. máj 2023

Asi teraz zohrava ulohu, ci mate alebo nemate vlastnu kotolnu.

sasa1310
19. máj 2023

akože nehovorili? Nám to správca vravel ešte v septembri tuším, ako vyšla vyhláška URSO

autor
19. máj 2023

@zuzanaete nemame vlastnu kotolnu…

autor
19. máj 2023

@sasa1310 to naozaj ? A povedal az taketo percento ???

sasa1310
19. máj 2023

50 % vraveli. Na oboch bytoch

abbey1
19. máj 2023

My bývame v rodinnom dome. Pracujem doma, dieťa mám tiež doma, čiže u nás sa v podstate kúri celú zimu a mali sme preplatok, zničili nám platby. Platby som ani minulý rok nenavyšovala. Ani v druhom dome sme nemali nedoplatok.

sasa1310
19. máj 2023

@abbey1 ohrievate plynom?

autor
19. máj 2023

@sasa1310 Od marca tohto roka nam uz zvysili zalohovu platbu mesacne o viac nez 50 eur. Ale samozrejme sa to zvysilo teda uz minuly rok…

@abbey1 Tak tomuto nerozumiem, ako ohrievate ???

abbey1
19. máj 2023

@sasa1310 Áno, kúrime plynom i varíme na plyne.

slavomira236
19. máj 2023

@abbey1 ja som platila tolko ako minuly rok tiez som nenavysovala a mala som preplatok o 1 stupen som len ubrala na kureni

slavomira236
19. máj 2023

@abbey1 tiez varim aj kurim a vodu ohrievam a cely den ide topenie

diewcatqoo
19. máj 2023

Nie, nemame. Mali sme preplatok. Ved vsade sa hovorilo a predpokladam, ze si s tymto bola oboznamena od spravcu alebo dodavatela, ze ceny budu vyssie. Kedze sme teda ratali s vyssou cenou za jednotku, uz minule leto sme si navysili zalohy dvojnasobne, pre istotu + sme menej kurili a bola mierna zima.

autor
19. máj 2023

@diewcatqoo oficialne napomenuta v marci tohoto roku…ale samozrejme dalo sa to cakat…

zuzanaete
19. máj 2023

Tiez nemame vlastnu kotolnu. Zalohy mame uz nejake 3 roky rovnake a tento rok sme mali cca rovnaky preplatok ako minuly rok. Spotrebu tepla sme mali o 20% nizsiu ako rok predtym z dovodu teplejsej zimy. Takze to nam vykrylo vyssiu cenu a celkovu cenu tepla sme mali rovnaku ako rok predtym. Inac malinko kurime. Mame radsej chladnejsie ako teplo v byte.

kkovacovak
19. máj 2023

Už viac ako rok sa tu hovorí o zražovaní a zdraželo totálne všetko. Dokonca niektoré veci aj o 100% a ty sa čuduješ že ti zdvihli sadzby?

autor
20. máj 2023

@kkovacovak klud 😂😂😂 ja sa cudujem, ze niekto ma rovnake ceny za plyn a niekto ma zvyseene cenu…

sasa1310
20. máj 2023

ako vieš, že má niekto rovnakú cenu? Všetko závisí od spotreby

alenamihal
20. máj 2023

Tak nam pride vyuctovanie az v novembri (spp) a uz si teraz viem vypocit na ich stranke,ze ak by som minula plyn tak ako predosly rok ,tak mi pride nedoplatok 200eur a zvysili by mi o 18eur mes..ale kedze sme tolko neminuli ,tak mi pride preplatok a znizenie o 15eur mes...kurime iba plynom..dom je 2poschodovy 300m2... ale 50% to nie je..cca 15%

jaroslav81
22. máj 2023

Nam prišiel preplatok...a neviem odkiaľ máte info, že plyn išiel hore o 50% ? Veď to zastropovala vláda, vraveli, že pôjde hore max o 15% koncová cena.

kvetinka75
22. máj 2023

nám prišiel preplatok a znížili nám predpis nájomného

saxana000
22. máj 2023

My sme ubrali tento rok kurenie o 1 stupen z 24 na stale luxusnych 23 plus sme zdvihli zalohu o 20e.a preplatok prisiel minuly tyzden cez 300e.
Mame svoj kotol varime aj kurime plynom.. dodavatel energie2
Uvidime.este co elektrina...

falbala132
22. máj 2023

ja som mala uplne rovnaky preplatok ako minuly rok, az ma to prijemne prekvapilo.

autor
22. máj 2023

@jaroslav81 predne tak, ja som tiez pocula ze max 15%, no jednotkova cena nepusti, takmer o polovicu to islo hore

liu71
8. jún 2023

Možno trošku neskôr, ale aby ste vedeli, každé tepelné hospodárstvo má schválenú svoju cenu ktorú faktúruje odberateľom za teplo. Keď napríklad v Prešove je jedna cena, v Humennom môže byť úplne iné. Je to kvôli tomu ze tepelné hospodárstva majú zmluvy na dodávky plynu a elektriny na nejaké isté obdobie za istú cenu. Takže jedným firmám pokračujú zmluvy s predroka, čiže cena za plyn pre nich sa nezmenila (dajme tomu 30-40€) a niektorým firmám skončili zmluvy a museli uzavrieť nové za ceny 300+€, preto taký rozdiel. Tie čo bývajú v dome vôbec nepočúvajte, oni úplne inak platia ako tie čo bývajú v bytovke. Dúfam ze už trošku viac rozumiete tomu. Cenové rozhodnutie pre vaše tepelné hospodárstvo môžte pozrieť na stránke URSO. Nám išlo teplo hore o 100%, a nechápem že ešte sú ľudia ktoré veria tomu čo im povedia v telke. Ale zas od tohto roku naše tepelné hospodárstvo ide na spotových cenách (čiže nemá dohodnutu cenu dopredu ale platí každý deň za odobraté množstvo plynu a elektriny podľa burzy) a chvalabohu ceny na burze sú okolo 40€.