Vyžijem z 550 eur?

michaela567y
3. máj 2022

Dobrý den. Chcem si zobrať hypoteku kde splátka plus náklady na bývanie vychádzajú dokopy 460€. Z výplaty mi ostane okolo 550€. Dá sa z toho slušne vyžiť a ušetriť keď som sama v dnešnej dobe? Prosím len slušne odpovede. Dakujem

andreakotesova
3. máj 2022

@michaela567y niekto 550 eur zarobi a podaktorí aj v hrubom... urcite vyzijes, ak si sama.

michaela567y
autor
3. máj 2022

@andreakotesova ide o to že paušál, internet, nafta, jedlo.. všetko išlo hore tak či je to reálne ak chcem ušetriť aspoň 100€ mesacne😊

janai1
3. máj 2022

@michaela567y podľa mňa v pohode... Ale tak s počítaj si náklady aké máš teraz a uvidíš

liljana
3. máj 2022

V pohode. Ak mas vysoky pausal a vela minas na naftu, kup si predplatenku a chodievaj viac mhd a peso.

michaela567y
autor
3. máj 2022

@liljana paušál platím 50€ mesačne. Konci mi až koncom roka🤨 ten by som chcela zrušiť lebo je to vela

zmrzlinka2021
3. máj 2022

@michaela567y
- pausal sa da znizit, ja platim 10 EUR
- nafta - nemate mhd? busy? jazdit autom je luxus
- jedlo - treba rozumne varit, nekupovat polotovary, same donasky, restiky

Plat ti bude rast, najma ak budes si zvysovat kvalifikaciu a dlh sa bude znehodnocovat.

evica17
3. máj 2022

V pohode sa da, ak si sama a 550 ti zostava na stravu a drogwrku, cestovanie a tak. A ten pausal sa.neda zrusit skor , ze zaplatis nejaku pokutu,no v konecnom dosledku by si usetrila ? Ved ak sa da pasual za 10 eur, pripadne ja mam kredit, a to miniem uplne minimum, lebo.pouzivam whatsap a fb

michaela567y
autor
3. máj 2022

@zmrzlinka2021 pracujem mimo mesta kde bývam, ale chodím len 2x tyzdenne dokopy 60km/cesta

michaela567y
autor
3. máj 2022

@evica17 Ano aj nad tým som premyslala

luccija
3. máj 2022

@michaela567y veď si zrátaj koľko benzín, koľko strava, poistka na auto, strava, lieky, ak berieš...všetky výdavky čo asi máš.Podla mňa stovku neusetris, ale vyzijes

maris5
3. máj 2022

Tak mas prehlad, ze kolko minies teraz. A situacia ta nauci viac premyslat, ci musis kupit to co vidis v obchode, ci nepockas na nejaku zlavu pri kozmetike a pod.

zmrzlinka2021
3. máj 2022

@michaela567y a ako teraz byvas? KOlko platis?

panelacikova
3. máj 2022

@michaela567y podľa toho, čo píšeš, máš okolo 1000 v čistom.... z čoho ti ostáva 550 po úhrade hypotéky a nákladov na bývanie. to je fakt dosť veľa.
ja žijem aj s dospievajúcou dcérou a vystačí mi omnoho menej. a ešte aj mesačne ušetrím. ak nie si náročná ako hovado, neexistuje, že nevyžiješ a neušetríš...

panelacikova
3. máj 2022

@michaela567y to máš čo za zázračný paušál? ja mám neobmedzené volania, sms, mms a tuším 4 GB dát a platím 16 eur mesačne...

michaela567y
autor
3. máj 2022

@panelacikova neobmedzene všetko .. volania, SMS, internet a mala som k tomu telefon.. v Orange

panelacikova
3. máj 2022

@michaela567y no neviem. ja som tiež v orange. faktom je, že telefón si už kupujem mimo týchto zdieračov (cháp orange, t-com, apod.). v každom prípade aj tak vyžiješ, neboj sa.

michaela567y
autor
3. máj 2022

@panelacikova no veď mne to je jasne, uplne to ľutujem že som si zo vzala 🙂

anjelicek26
3. máj 2022

Myslim, ze ti to vyjde, pokial budes sama, ak by bol casom partner a dietatko, bude to zasa ine, to by som teraz nezohladnovala. Naklady isli vsade hore, takze si pozri v novom byvani aj energie, kedze +40% sli hore aj elektrika aj plyn... nech ta potom nedoplatky nepolozia.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela567y
autor
3. máj 2022

@zoro9836 slobodna bezdetná….

lenka7477
3. máj 2022

@michaela567y tak potom si boháčka 🙂

marsmykkok
3. máj 2022

@michaela567y odložiť stovku je málo dlhodobo, odíde ti práčka a 400 eur v keli. Pokazí sa batéria vodovodná 50 eur nová a 30 vodárovi. Teda reálne môže byť časom aj tak, že našetrené minieš a nebude z čoho. Teda krátkodobo ok, ale dlhodobo hľadala by som lepšie platenú prácu alebo ak nejde s tvojim vzdelaním/lokalitou hľadala menší byt alebo dalej od mesta aby náklady na hypotéku a poplatky na bývanie neboli skoro polovica výplaty.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka7477
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka7477
3. máj 2022

@zoro9836 👍

michaela567y
autor
3. máj 2022

@marsmykkok ja viem že je to malo,.. budem musieť niečo vymyslieť

kitycat
3. máj 2022

Podla mna vyzijes. Ceny nehnutelnosti dole nepojdu maximalne sa zastavia tam kde su, si myslim... Lebo ked raz bola taka trhova hodnota preco by sli s cenou dole. Mas uz teraz nejake uspory predpokladam inak by si na hypo asi ani nedosiahla ci budes dofinancovavat spotrebakom?

Ked sa nieco pokazi tak vezmes nieco za odvoz kym nenasetris... Operes u rodicov no.. Ale ak dosiahnes sla by som do toho.. Podla mna aj tu 100ku usetris ak vies penaize obracat

martinka13
3. máj 2022

Skromne vyžiješ, ale žiadne šetrenie, dovolenky, služby ako kaderník, kozmetika...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz