Zanikol mi nárok na nemocenskú. Čo mám robiť?

kuriatko31
7. mar 2011

Ahojky,cchem sa vas opytat ci by ste mi neporadili..Som na pn-ke,lebo som tehotna a zaniklo mi nemocenske,lebo som prevrsila 52t.Bola som si vybavit papier od zenskej a sla na socialku ale odkopli ma ze nemam nanic narok,ze ked tak mozem podat ziadost skor o 2m.o matersku..ale este do porodu mam 4m.,tak som sla na urad aby mi dali asapon nejaku davku hmotnej nudzi,ale tam ma tiez odkopli,prosim vas pomozte mi co mam robit,kam sa mam obratit...dakujem

helenkasabinka
7. mar 2011

preco zakladas dva krat tu istu temu???

kuriatko31
autor
8. mar 2011

Dakujem skusim..

kuriatko31
autor
10. mar 2011

Este neviem v tomto chodit tak preto...,Nie som dlho na tejto stranke...

maznacik007
10. mar 2011

@kuriatko31 podla toho co pises ze si bola dlhodobo na PN a predpokladam ze nie si v pracovnom pomere tak ti narok na materske ani nevznikne budes mat narok na RP od datumu porodu vyplaca sa to mesiac spetne...

to ci ti vznikne narok na davku v hmotnej nudzi zavisi v prvom rade od tvojho veku / do 25 rokov si posudzovana spolu s rodicmi/ a od prijmu ost. clenov domacnosti /partner atd/

inak ti nevznika narok na nic... prihlas sa na UP aby za teba platili aspon zdravotku...

a predpokladam ze na PN nie si z dovodu tehotenstva nakolko to by nesedelo poctom tyzdnov... /42 t trva jedno tehotenstvo/

kuriatko31
autor
11. máj 2011

kuriatko31@maznacik007 Dobry den,dakujem,hej niesom z dovovdu ,tak dlho na pn,lebo od maja minuleho roka,som bola tehotna,ale potratila som...Ale pocas pn som zostala tehotna co sme nerali...A od januara tohto roku mi zaniklo narok na nemocensku..Na uradoch mi kazdy zatvara prednosom dvere a nik sa somnou nebavy..No a od juna idem na matersku.tak dostanem len ten rodicovsky prispevok,aj ked osom zamestnana?Este som minuly rok robial,ked som druhy krat bola tehotna,len som dva krat oto dosla..Robila som 4 mesiace,tak by som mala dostat tu matersku?

kuriatko31
autor
11. máj 2011

Podotykam,ze mi este pracovny pomer trva