Záznam v registri a pôžička

ssaj
22. mar 2019

Ahojte, mam záznam z roku 2016 v registri kvôli splátkami telefónu od O2, sl Oto však skrz homecredit co som v tej dobe nevedela. Raz som meškala so splátku, v konečnom dôsledku somm ale zaplatila a vraj až 5 rokov trvá, kym to vymazu a ja si dovtedy nemôžem vziať pôžičku. Bolo mi poradene že sa dá, ale musím si vziať pôžičku od nebankovky a po 6 mesiacoch dat refinancovat do banky a ze potom už teda nebude problém.Mate niekto nejaké skúsenosti podobne, eventuálne pozná tu niekto riešenie tohto problému? Akým spôsobom si môžem vziať odniekiaľ ten spotrebný? Mam ťažké problémy momentálne aj zdravotné aj v rodine a nejde to inak... Ďakujem
Mate s niečím podobným skúsenosti, pripadne reálne riešenie ako si vziať spotrebak

emmi101
22. mar 2019

Neviem o tom, že by sa pôžička od nebankovky dala len tak refinancovať od komerčnej banky. Práve preto, že sú tam iné podmienky, neverím tomu, že by to šlo tak ľahko. Podľa mňa by si sa nemala na tú nebankovku nechať nahovoriť

saslavka73
22. mar 2019

@ssaj A máš to zaplatené už?

vierocka1980
22. mar 2019

A už sí si skúšala vybaviť nejakú pôžičku? Ak šlo o jednu splátku, nechce sa mi veriť, že by bolo potrebné až čakať na jej zmazanie.

zic
22. mar 2019

Pokial to naozaj bolo iba jednorazove a je to vyriesene, tak si myslim, ze vacsina firiem to zohladni a nebudu robit problemy. Urcite by som nesiel do nebankovy... Co sa tyka 5 rokov tak funguje to tak, ze v bankovom a nebankovom registri sa uchovavaju data 5 rokov po skonceni vztahu (splateni pozicky). To znamena, ze ak mate hypo na 30 rokov, tak 35 rokov je tam zaznam...

janka2501
22. mar 2019

@emmi101 ide to a bez problemov.

jaris84
22. mar 2019

@ssaj ked mas zaznam v registri, tak ti ho urcite nevymaze uver v nebankovke. Skor sa dostanes este do vacsich problemoch, pri tych ich urokoch.

diewcatqoo
22. mar 2019

@ssaj nebankovky vzdy pri schvalovani nahliadaju do registrov. Odkedy sa sprisnili podmienky pri poskytovani uverov, musi sa nahliadat do registra.
Pokial tam mas zaznam, bohuzial, s velkou pravdepodobnostou ti to zamietne system automaticky, ani ta to neposunie do stadia, aby tvoju ziadost posudzoval nejaky pracovnik osobne.
Pokial viem, pri uveroch u o2, ktore sli cez homecredit sa robili zmluvy, v ktorych boli vacsinou ako splatky minimalne ciastky. Vyssie ciastky isli len vynimocne. Ak si meskala so splacanim tam, budes vediet splacat klasicky spotrebak u nebankovky?

ssaj
autor
27. mar 2019

@saslavka73 ale áno, omeškanie nebolo veľké a ešte v 2016 to bolo zaplatene

ssaj
autor
27. mar 2019

@emmi101 nenahovori ma nikto, nechcem od nebankoviek ani brat len toto mi poradil jeden pán co riešil to isté že tak

ssaj
autor
27. mar 2019

@vierocka1980 skúšala, zamietnuté v 3 bankách. A nežiadala som hneď po sebe ale s odstupom času.

ssaj
autor
27. mar 2019

@diewcatqoo ja som meškal, pretože mi poslali šek na trvalý pobyt, kam som nemohla v tom čase ísť a dedo co tam býva mi zabudol dat echo, dal neskoro a hneď som zaplatila ako som to vôbec zistila.

nika3136
27. mar 2019

@emmi101 ide to veľmi ľahko. Môjmu priateľovi refinancovali skoro na počkanie z Cetelemu kde mal úrok cca 7% do SLSP s úrokom 14,9% 😂🤣😂🤣 refinancovanie roka. On je však taký hanblivý že to podpísal a odišiel 🤦

nika3136
27. mar 2019

@ssaj Skús osloviť nejakého finančného poradcu. Zvyknú mať nejaké kontakty v bankách a niečo vybavia skôr ako niekto nezainteresovaný