Zdravotná poisťovňa Dôvera a moja veľmi zlá skúsenosť

oliverka
5. nov 2012

Viem, že mi nepomôžete, ale aj tak sa chcem s vami podeliť o svoju skúsenosť.
Môj syn má vrodený (závažný) zdravotný problém. Ako 2-mesačnému mu v DFN stanovili termín operácie o 6 týždňov. Sme poistení v Dôvere, pričom nám hneď doktorka povedala, že máme (citujem doslovne) "poisťovňu naho*o. Vtedy som ešte nechápala. Termín bol stanovený a čakali sme na schválenie od ZP. Každý týždeň som volala do poisťovne, ako na tom syn je. Začínal na poradovom čísle 1, potom nejakých 60, o mesiac postúpil až na 124... Vytočila som sa, ako je to možné 😠 Potom mi volala späť nejaká pani, že to preverila a vraj informácia o poradovom čísle 1 bola chybná a ospravedlňujú sa mi 😠 😠 😠 .
Termín operácie mal mať uplynulý piatok - samozrejme poisťovňa zatiaľ nič neschválila, vraj máme čakať. 😒
Podotýkam, že sa nejedná o žiadnu kozmetický zákrok... Operácia má teraz už 4-mesačnému synovi zachrániť jeden vnútorný orgán, ktorý mu pomaly a isto prestáva fungovať. Pre Dôveru to ale nie je akútny zákrok, tak máme čakať a čakať a čakať...

V posledný možný termín som sa s oboma deťmi prehlásila do VŠZP - kašlem na celú Dôveru. Marketing majú parádny, ale je to len pozlátko. 😠 Keď majú plniť to, čo je ich úlohou, tak robia problémy. Naša rodina nestála Dôveru takmer nič, len za nás dlhé roky inkasovali. A keď raz potrebujeme od nich niečo, tak mám smolu. 😠 Pritom sa jedná o maličké bábätko...
Čo dodať? Pre mňa je Dôvera jedna chrapúnska inštitúcia a utekám od nej preč!

madarka123
11. mar 2016

@marianna2468 Dobry den chcela by som sa vas opitat ked uz mate tu doveru ep prvy krat si chcem preplatit tie doplatky za lieky a ukazuje mi tam ZOSTATOK KREDITU a NA PREPLATENIE ktorestych dvoch mi to preplati lebo mam tam dve sumi vtej ZOSTATOK KREDITU mam 68eur a vtej NA PREPLATENIE mam 19eur ktore stych dvoch mi to preplatia.

evka_evka
11. mar 2016

@madarka123 sumu ktora je v kolonke na preplatenie

madarka123
11. mar 2016

@madarka123 a ten zostatok kreditu je co potom?

mimanr
11. mar 2016

@madarka123 kolko este preplatia dobuducna

multimatka
1. apr 2016

preplatia ti tu sumu, ktoru mas napisanu pri "NA PREPLATENIE" . Zostatok kreditu znamena, kolko este penazi ti mozu vratit, ak tolko minies na dalsie lieky. Neviem, ci som sa vyjadrila zrozumitelne 🙂

mirolv
31. aug 2016

@oliverka Ahoj!pátrala som po Dôvere a náhodou som natrafila na Tvoj príspevok.
Veď je to nehorázne,aby bábätku išli proti.Nevšimla som si dátum,bolo to asi dosť
dopredu,ale dúfam,že s deculom si užívate .Dúfam,že to dopadlo dobre.Ja si užívam
Dôveru teraz.Aspoň im to oplatím.
S pozdravom Lenka

adula12
27. dec 2017

@majkabagi ostali deti v dovere? Ja som tiez dala od 2018 a lutujem to uz teraz. Budem sa modlit aby boli deti zdrave cely rok a hned menim naspat na vszp.

ematko29
27. dec 2017

Ja neviem,ale ja mám dcéru s detskou mozgovou obrnou.Nemali sme zatiaľ najmenší problém.Dcera má 3roky a boli sme na liečení,na operácii strabizmu,preplatili súkromný rehabilitačný pobyt cez bojovníkov za zdravie.Dufam teda ,že nebudeme mať problém a zatiaľ sme spokojní.

roxy2
27. dec 2017

Ja som tiež nemala zatiaľ problém s Dôverou a to som onko pacient, tri operácie tento rok...

isabella22
27. dec 2017

ja sa pridavam tiez,mame so synom tiez Doveru a zatial nam vsetko preplatili.Nemozem sa stazovat.My sme velmi spokojní.

jakobsapple1
27. dec 2017

@oliverka
Drzime palce syncekovi aby to uz mal coskoro zasebou a vsetko dobre dopadlo. Som rada, ze ste sa podelili o tento problem. Tiez som chcela dat poistit druhe dieta v dovere ale po neserioznom pristupe pani poistovacky som ju slusne poslala.... niekam s vysvetlenim ze su urcite hranice spravania a ako novopecena mama druheho dietata jej spravanie nemienim tolerovat. To som si vtedy myslela, ze som vycerpana, podrazdena a vztahovacna a niekto iny by reagoval inac. Ale ako poslednu dobu vidim tak asi dobre ze som doveru poslala niekam hned na zaciatku. Takze sme vsetci v VZP a ziadny problem. Vela stastia este raz a malemu dobre zdravie.

kittykat22
27. dec 2017

S dôverou mám veľmi zlé skúsenosti. Odišla som do zahraničia a odhlásila sa z poistovne, poslala papiere, že som poistená v Nemecku.. Po 2 rokoch mi prišla upomienka, že chcú 150 eur, lebo im chýbajú platby. Tak som v nemecku požiadala o papiere a poslala info, že som v zahraničí a mám zaplatené poistenie tam. O rok prišla upomienka od exekútora, že im dlžím 250eur - lebo im chýbajú platby plus penále. Tak som im volala, že to mali poslané a je to povrdené, nech si to preveria. Slečna na infolinke, že nie, že ona nič nemá, že so mnou nemôže diskutovať o platbách po telefóne a mám prísť osobne. V tom čase som bola v Amerike, a nebolo možné to osobne prísť. Slečna, že mi nemôže nič povedať, že to mám zaplatiť. Tak to riešila moja mama. Všetko sa vyriešilo. O 2 roky prišla opat tá istá upomienka, že chcú 150eur - baby myslela som si, že vyletím z kože.

jaq
27. dec 2017

@kittykat22 toto iste riesil moj muz niekolko rokov vo vszp 😝

jvlo
27. dec 2017

Mám 4 ročnú dcéru,ktorá má dôveru od narodenia. Doteraz sme s nimi nemali žiaden problém. Všetko,čo potrebovala dostala, dokonca jej schválili dieticku potravinu aj mimo odporucania v kategorizacii liekov, čo mi aj sama dr povedala,že ešte nevidela. Všetky žiadosti schválili rýchlo a nenatahovali to na štandardných 30dni. V prípade, že som mala hociaké otázky som nemusela nikde chodiť, zavolal mi revízny lekár a riešili sme to cez telefón. Zdravotná starostlivosť za dcéru sa už počíta v desiatkach tisíc eur a nikdy som nepocítila nič negatívne z ich strany. Tento rok sme už v dôvere celá rodina