Zdravotná poisťovňa Dôvera verzus Union

janula2511
17. apr 2015

Ahojte momentalne som aj so synom vo vszp.ale chcela by som prestupit do inej.len neviem este ktora je lepsia.poradte mi.dakujem.

martinka13
17. apr 2015

Ja som v Unione ale od Januára idem do Dôvery. Páči sa mi ich elektronicka zdravotna karta A že si môžem kontrolovať predpísané lieky.

evittam
17. apr 2015

@janula2511 Ahoj,no môj nazor je zostat vo VSZP. Vela ludi prave z tych dvoch odchadza. Mam dost znamych v Dôvere a uz sa im coraz castejsie stalo,ze ich neosetrili nakolko "mala poistovna precerpany limit a neplati" ,....

11nika11
17. apr 2015

Ja mám xy rokov Dôveru a som spokojná.Ich elektronická zdravotná karta je úplne super,človek má aspoň prehľad.Dokonca som si už raz dávala preplacat aj doplatky za lieky.Malú mám tiež v Dôvere.
Ale napr priateľ prešiel z Dôvery do Všzp kvôli tomu,že ho neurologicka odmietla s tou poisťovňou ošetriť.
Ale za mňa osobne,Dôveru môžem odporučiť.

efik8
17. apr 2015

@janula2511 ja mám dôveru od roku 97 a ešte som nemala žiaden problém s ošetrením alebo niečím, vždy ide všetko ako po masle :D ja som maximálne spokojná

redlola
17. apr 2015

Moje dieta prevazali z trnavskeho detskeho oddelenia na aro na kramaroch. Tam zhodnotili, ze aro nie je potrebne, ze staci zvyseny dozor na detskom oddeleni. Kedze poistovna dovera nepreplaca pobyt na oddeleni, ktore je ekvivalentne oddeleniu v meste, v ktorom byvame a mame v trnave fakultnu nemocnicu, chceli nas dalsi den previezt spat do trnavy. Vsetko len kvoli poistovni. Nakoniec sme ostali v ba, ja som bola spokojna so starostlivostou ovela viac ako v tt a mojmu 2-mesacnemu dietatu so zapalom pluc by ten prevoz vobec neprospel. Kvoli tomuto incidentu zvazujem prechod celej rodiny do inej poistovne.

ivet1371
17. apr 2015

My sme id zaciatku v dovere à vela ludi co poznam preslo tiež k nim.nikdy nebol problem za tolko rokov.a teraz preplacaju detom aj rodićom 100 eur na lieky à všetko si mozem skontrolovat na nete

ladyblcha
17. apr 2015

ja som dovera a hanbila som sa tento rok ako pes u ortopeda - ked slo o vysetrenie (dufam, ze nie ste dovera? a ja ze som, prevratil oci), takisto u gyndaka ked ma objednaval na hysteroskopiu a laparoskopiu - ale pacientka je dovera, hmm. no tak pockajte, tak tam sa musi cakat...
platim si odvody poctivo, este navyse lebo mam aj rozdelenie zisku zo svojej firmy a musim sa hanbit za svoju poistovnu? smutne.
oni davaju bud male limity na mesiac, alebo neplatia dobre, alebo nacas... neviem, ale som nasrata. uz som tam pomaly 10rokov, velmi ale zvazujem odchod do vszp.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladyblcha
17. apr 2015

no kukla som cez el.kartu (to je inak fakt dobra vec), ze som tam od roku 1998, takze nie 10 ale skoro 20rokov ! uvidim teda, co bude tento rok a potom sa rozhodnem. do septembra to premyslim.

adka.baby
17. apr 2015

Zienky priala by som Vam vidiet co robi dovera so sukromnymi lekarmi na ambulanciach.Potom by ste hned vedeli kam ist...len nie dovera.Pohlad pacienta je jedna vec,lekara druha. Limituju kratia osetrenia neplatia zavadzaju...moj nazor a to s nou pracujem denno denne.

ladyblcha
17. apr 2015

@adka.baby ved toto a lekar samozrejme pozera na pacienta cez svoje vykony a hodnotenia.
kedysi mali lepsie hodnotenia, dokonca sa pacientom dovery viac tesili lekari ako pacientom vszp, ale zjavne sa to zmenilo a ja sa nemienim hanbit za poistovnu. nech sa ona hanbi sama za seba.

lulkap
17. apr 2015

Ja som dovera a idem do vseobecnej, nemaju ani zmluvu so vsetkymi lekarmi a viac sa doplaca

adka.baby
17. apr 2015

@ladyblcha presne tak.Pacientom nabulikaju vsetko mozne a lekari nemaju preplatene ani zakladne vysetrenia a o administrative ani nehovorim. A vraj bezplatne zdravotnictvo....uz daaaavno nie.

ladyblcha
17. apr 2015

@adka.baby vies, mne nevadi ani platene zdravotnictvo, ved aj tak platim do poistovne odvody (dokonca ako pisem aj 2x), ale nech nemusi lekar na mna pozerat cez prsty len preto, ze som tato poistovna.
A pritom mozno platim rovnako - a mozno viac - ako niekto z Vszp ale on ma hned vyssiu "karmu" u lekara.

arthemiis
17. apr 2015

Ja som v dôvere a chcem ísť do vzp

adka.baby
17. apr 2015

@ladyblcha ano mas uplnu pravdu.Cele platenie poistneho je postavene na hlavu.Ty co si platis poistne 2x mas taku istu starostlivost ako ten co nikdy nerobil ani robit nebude a poistne plati stat...teda skor neplati.Mam moznost vidiet neplaticov a to by ste teda pozerali.Keby to fungovalo ako inde...p.minister sa ohana Europskou uniou...ze si zaplatis tolko taku mas starostlivost nezaplatis ...iba urgent.Lenze od aprila urobil minister obstrukcie a iba rozohral boj medzi lekarom a pacientom.

luslus
17. apr 2015

Ja mam union a som max spokojna. Predtym som mala doveru a len same problemy,nikde ma nechceli vziat na vysetrenia, cakala som dlho na operaciu...no katastrofa

janula2511
autor
17. apr 2015

A ako ste spokojny s union?lebo kazdy tu pise len o dovere.

modrofuzik11
18. apr 2015

dovera podla mna setri na pacientoch, su dlhsie cakacie doby a dokonca ani nepreplacaju vsetko osetrenie /napr. podtlakovu terapiu v nemocniciach/. stoji za nou penta a po novom vraj aj juraj siroky. v roku 2013 dovera vytvorila zist 46,5 miliona eur!!! kde su tie peniaze? tento rok prestupujeme z dovery do unionu. ziadne vily nikomu platit nebudem 😉

lyzzy
18. apr 2015

Ja som dôvera ale odchádzam preč od nich.....hnus,čo robia s ľuďmi

janula2511
autor
18. apr 2015

@lyzzy a do ktorej odchadzate?union?

lyzzy
18. apr 2015

@janula2511.... To ešte neviem....nie som rozhodnutá ešte.Ale preč z dôvery.

adui
18. apr 2015

my máme celá rodina union a zatiaľ žiadny problém

maslenka47
18. apr 2015

@janula2511 ak sa mozem spytat, preco chces odist od vszp? Pretoze to by malo byt tvoje hlavne kriterium pri "prestupovani". Aby si nahodou neprestupila z dazda pod odkvap... My sme cela rodina u vszp a nejak si neviem predstavit, co by som nejakym prestupom ziskala. Vsetkym treba platit rovnako 😠

janula2511
autor
18. apr 2015

@maslenka47 ale doplatky za lieky niesu rovnake.a za rozne spoplatnovane vysetrenia.a pocula som union najviac doplaca.

aniko82
18. apr 2015

@janula2511 doplatky lieky su rovnake pre vsetky poistovne, su dane ministerstvom zdravotnictva a mozu sa menit kazdy mesiac... v tomto rozdiel nemoze byt...iba v ojedinelych pripadoch, (napr. dovera priplaca menej za niekt. lieky s mimoriadnym dovozom, kt nie su registrovane v sr)....jedine, ze nemusia mat vsetky poistovne zmluvu so vsetkymi lekarmi, pripadne podla zmluvy mozu mat lekari rozne limity pre rozne poistovne, a tak lekari mozu uprednostnit pacientov urcitych postovni a odmietnut ostatnych....alebo napr moze byt odlisna doba cakania napr pred operaciou, odlisny cennik niektorych zdrav. ukonov...

mamadsle
27. apr 2015

Dobrý deň,môže mi tu niekto poradiť?mám dlh v zdravotnej poisťovni dôvera 660e,žiadala som ich o splátkový.kalendár,čo mi aj vyhoveli,ale dali mi splátky po 79e.mesačne,čo ja nezvladnem splácať,nakoľko som soc.prípad a bývam sociálnom byte s 3deťmi,neviete prosím o nejakých výnimkach v splácaní v menších splátkach?ďakujem za každú radu

janula2511
autor
27. apr 2015

@mamadsle skus ist do poistovne a este sa snimi dohodnut.

mamadsle
27. apr 2015

Už som skúšala,ale stále si tvrdia svoje..neviem čo mám robiť.keby tu niekto vedel nejaký zákon pre nás čo sme na tom finančne zle. ☹

ladyblcha
27. apr 2015

@mamadsle zacni to splacat, to je jedno po kolko, posielaj po 10-po 20e, ale zacni, inak pridu exekucie.