Ženy majú možnosť privyrobiť si, no stále sa sťažujú

mariapuskasova
23. máj 2015

Uz mi to nedalo. Vela zien tu pise ako si privyrobit alebo ako usetrit... keby naozaj chceli tak maju dost penazi... a to kazdy.... ponuka prac je nekonecna no baby najprv by ste museli chciet. Niekto tu pise ze uz nema ani na to najpodstatnejsie no ked mu napisete ako sa da zarobit tak vam povie ze on na to nieje... ako sorry keby som sa mala tak biedne ako niektore pisete tak berem hned prvu ponuku ktora mi pride pod ruku... nehovorim ze v dnesnej dobe je to lahke ale za vyskusanie nedam nic... mozno si teraz povie mnoho z vas ze jej je dobre ma penazi... no nemam zijeme z 800 eur a mame hypoteku a aj pozicku no nestazujem sa hladam a robim co mozem... no hlavne sa nestazujem a ked mi dakto ponukne nieco nepoviem ze na to niesom... ako fakt uz nechapem sme narod co sa vie iba stazovat a nic pre zlepsienie nevieme urobit... som s toho normalne vytocena kazdy sa iba stazuje a nik nic nerobi.... 😠 joj boze...

zandaa
23. máj 2015

Tak daj nejaky dobry tip ako si privyrobit?

moni244
23. máj 2015

@mariapuskasova alebo povedia, ze take pdace robit nebudu a podobne, ja som tiez isla na brigady dokladat, upratovat, ked mal manzel volno, abysom vylepsila rozpocet a bolo mi jedno, aka praca to bude, tiez by som mohla sediet na riti a stazovat sa, ze ideme od vyplaty k vyplate, ale nasla som si polovicny uvazok, viem si planovat smeny, casto sa stava, ze manzel pride z pracs, ja do nej utekam, kedze pri dcere sa striedame, do skolky nechodi, ma 2,5 a da sa to

1martincanka1
23. máj 2015

@mariapuskasova v prvom rade, nerob si vrasky, sebe skodis a ti, ktorych sa to tyka si pojdu aj tak svoje 🙂.. lebo je to jednoduchsie.. v podstate s tebou suhlasim, pokial je clovek zdravy, tak si musi vediet zarobit.. chapem, ze ak je zena s dietatom sama, ma to o to tazsie, no tiez si myslim, ze to ake mame vztahy je nasim zrkadlom (ale to je na inu temu).. ked zacnem od seba, tak v momentalnej situacii si neviem predstavit, ze by som robila napr. Poistovaka, za pasom alebo za pokladnou v hypermarkete.. ALE keby som nemala inu moznost, tak jasne, ze by som to robila, aby som prispela do rodinneho rozpoctu.. predpokladam, ze ma tu niektore ukamenuju, ze "dehonestujem" spomenute druhy prac, no to bude len ukazka ich neschopnosti citania textu s porozumenim..

ewelinna
23. máj 2015

@mariapuskasova zdielam Tvoj nazor, v okoli mam takych ludi ako maku 😵 , na nic sa necitia 😢 , ale zavidiet a ohovarat, to vedia perfektne 😎
Upratovat posilku, predavat zmrzlinu, okuliare, v potravinach vypomahat....nasla som taketo miestecka- pytala som sa studentky, vyucenej predavacky a susedy placucej, ze ju nikto nechce zamestnat, ale ani jedna sa nezmobilizovala a neobtazovala sa ani zavolat na ponuky 😖 odvtedy kaslem na to a nikomu nezhanam, nezistujem, kaslem na to...mrzelo ma to, ale aspon som si urobila obraz o tom, ako strasne chcu pracovat....

bonaqa2013
23. máj 2015

@mariapuskasova maminka, to si robíš srandu v tejto dobe nezamestnanosti? noviny síce píšu, že nezamestanos´t klesá, ale už som počula aj iné názory. A len tak pre tvoju info., tiež by sme chceli viac peńazí - ale nejde to. musím byť doma a starať sa o dcéru, ktorá má zdravotné problémy. Takže žijeme z jednej robotníckej výplaty 6 členovia domácnosti - 2 dosp. a 4 deti. rada uvítam od teba nejaké dobré tipy, aby sa nám zvýšila životná úroveń.

mimka11111
24. máj 2015

možno mimo témy a možno ani nie,ale nedá mi neprispieť...keby som na vlastnej koži nezažila,tak neuverím.....v práci sme podali žiadosť na úrad práce na volné pracovné miesto...v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov k nám prišlo neuveritelne vela ludí z ÚP a každý jeden z nich mal dôvod,prečo nemôže robiť....ten je chorý, další nemôže pretože oné...., další má zase niečo iné...,atd. .-..... ja naozaj nechápem kôli čomu sú vlastne takýto ludia na ÚP, ...nie náhodou kôli tomu,aby si našli zamestnanie? 😠 ....mňa,ako človeka to sakramentsky štve, pretože som celý život robila a poniekto štát vyciciava zo sociálnych dávok a má sa lepšie..... 😠 ...velmi zvláštny systém v tomto štáte 🙄
...a že vraj nezamestnanosť klesá .....hahaha, zaujímalo by ma,PÁN MINISTER, odkial to máte??!!! to, že ÚP evidujú menej nezamestnaných ešte neznamená, že všetci tí,ktorí na úrade nie sú evidovaní, že majú aj robotu.....nie ste v obraze ani len prinajmenšom, hlavne, že v obraze ste pri preberaní Vášho platu, ktorí je vyplávaní z našich daní, že???!!!
čo sa týka práce na doma, ja osobne by som problém nevidela...učtovníctvo, alebo nejaké vecičky na ručnú výrobu, keby bolo treba, niečo by som si určite našla....a ak by to naozaj nijako "nešlo", určite by som využila čas strávený doma nejakým osobnostným školením, využila volný čas na doštudovanie nejakeho môjho pracovného deficitu.....ale tiež si myslím, že prácu takej predavačky by som si určite nemala problém nájsť.....všetko sa dá, len treba sklbiť určité veci a byť trošku "pri zemi"

siska53
24. máj 2015

@mariapuskasova tak take temy jednoducho preskoc...
Ja osobne si neviem predstavit, ako si ma privyrobit zena,ktorej muz odchadza rano a pride o 18-19. A obaja su v jednom kole. Pokial nie je mamualne zrucna a vie si privyrobit strikovanim sitim ci pecenim.. Kedze ja som bola v takej situacii,vobec si to neviem.predstavit,ze kedy by som akoze sla si privyrobit..a teraz,ked robim,uz vobec nie,lebo vsetkp ostalo viac-menej po starom,akurat,ze do tej roboty chodim uz aj ja..no muz aj tak vacsunou chodi az okolo 18tej,robieva aj cez vikendy,v lete chpdime.bypomahat svokrovcom do zahrady,maju iz vyse 70...nastastie to nejak zvladame, chodievali sme na dovolenky... Ale fakt neviem,akp bubsom to riesila,kebyze muz od nevidim.do nevidim.prec a este nezarobi tolko,aby sme sa mali tak akurat...a nemali by sme nikoho,kto by deti zadarmo postrazil.. Tak asi bybsom.sa tiez len vystazovala.. Lebo nie vzdy sa da najst praca jednoducho a zas.. Vacsinou tak ci tak ten muz zarobi viac...a niekedy nepomoze ani to ked sa uz zena zamestna...lebo platit si z tych dost casto biednych platov este aj opatrovatelky..pokial nemas stastie na rodicov,ze su blizko a ochotni,alebo na nejaku naozaj milu dochodkynu,ktora to bude robit za symbolicku cenu,tak neviem..

Mozno tie zeny aj hladali riesenia,len sa im.to nejak nepodarilo,tak sa aspon vystazuju.. Ja sa ich snazim len pochopit a hladat mozne vysvetlenie...

bonaqa2013
24. máj 2015

@mimka11111 súhlasím najma s tým pánom ministrom a jeho štatistikami...... ale maminky, akosi zabúdate na maminky ktoré majú postihnuté detičky, sú síce doma, ale všetok čas musia venova´t dieťatku. takže nie je čas ani na prácu doma - napr. lepenie obálok a pod. ja som dva roky denno denne cvičila dcéru vojtovku - 4 krát za deň, zakaždým vyzliecť do naha, odcvičiť, obliecť.... postavili sme ju na nohy, stálo to zato, ale nerada sa vraciam spomienkami na dané obdobie. A to máme ešte ďalšie staršie 3 deti..... Veľa maminiek nerado spomína na to obdobie - je to vyčerpavajúce....

moni73
24. máj 2015

@mariapuskasova pripajam sa k @bonaqa2013 aj ja ta poprosim o tip... po 20 rokoch na jednom mieste som bez prace a hladam. samozivitelka s dcerou, kvoli ktorej si nemozem dovolit pracovat na plny uvazok. ak budem mat stastie, najdem polovicny za cca 400eur. nic moc, co dalej? manualne zrucna nie som 😒 . tak babo rad! 😉

bonaqa2013
24. máj 2015

@moni73 polovičný za 400 e - tak to si ešte lichotíš. aj za menej....

mimka11111
24. máj 2015

@bonaqa2013 neviem,ako správne to slovíčko použiť .."žial" maminky,ako ty, máte "prácu", ktorá sa nedá ničím nahradiť a je tak velmi potrebná ☹ robíte prácu, ktorá je nad všetky ostatné....verím ale, že "zisk" z nej sa vám vráti vo forme, pre vás ovela cennejšej ako hocičo iné 😉

moni73
24. máj 2015

@mimka11111 tak ja ti to poviem z pohladu uchadzaca o pracu. v piatok na pohovore, pani povedala, ze dostali 120 zivotopisov, do 1.kola si pozvali 30 - a cuduj sa svete, vsetci maju zaujem pracovat!
myslim si, ze zeny, ktore sem pisu svoj problem nie su tie, ktorym sa nechce robit. su to tie, co hladaju a chcu poradit.

mimka11111
24. máj 2015

@moni73 pozri,ja sa s nikým nehádam...napísala som len svoju vlastnú skúsenosť a netvrdím, že všade to tak je....u nás totižto ani len nebola možnosť výberového konania, pretože všetci, čo k nám chodili, "na opätku" sa u nás otáčali priamo od dverí s vysvetlením, prečo oni nemôžu pracovať

mariamaria88
24. máj 2015

Nemozem si pomoct, ale tato tema mi pride velmi podobna s temou " nechapem zeny ktore nechcu kojit"...myslim ze sa tu taka vo velkom raz rozoberala...preco riesit inych ludi? je to ich problem, a slovaci su zavistlivi a ufrflany narod odjakziva, kazdy ma ako si zariadi a zamyslat sa tu nad tym preco konaju tak ako konaju je..zbytocne

moll
24. máj 2015

@mariapuskasova sväte pravda ! ptesne tak to je ...

spirit16
24. máj 2015

@moni73
Ale ako Ti moze skutocne poradit v takejto veci niekto zvonku?
Niekto, kto o Tebe nevie zhola nic, nevie ake mas schopnosti, ake mas vlastnosti, naco by si sa hodila, ako to mate doma zariadene....
Myslis ze tym zenam moze dat niekto skutocne bomba napad, o ktorom dovtedy nikdy nepoculi?
Tie zeny vsetky svoje moznosti poznaju a ku kazdej moznosti praci maju nejake objektivne alebo subjektivne nie, preco ju nemozu robit.
Poznam osobne zopar takych. Inak super baby, akurat ze ked zase nacnu temu, ze nie je peniaz a praca, tak sa snazim co najskor prehodit temu niekde inde.
Preco?
Nevidim dovod, aby som pocuvala argumenty typu ze ona svoje deti rano o 6:00 budit nebude.
Ja nehovorim ze je to pripad kazdej ktora sa stazuje, ale prepacte vacsina z tych argumentov ktore pocuvam mi rezonuje skor sposobom hladam dovody, nie sposoby....

moni73
24. máj 2015

@spirit16 to bola len recnicka otazka 😉 je to prvykrat, co som sa do takejto temy zapojila. nikdy som sa tu nestazovala a ani sa nechystam. len ma dokaze vytocit tvrdenie autorky, ktora nevie v com ti ludia ziju, ale vie, ze sa im da lahko pomoct!

libka1
24. máj 2015

tak s klesajucou nezamestnanostou je to cisty politicky podvod tejto vlady 😝 je mi z nich na grc...

@mariapuskasova co sa tyka tvojej vety ze ked niekomu ponuknes pracu a on na to povie ze na to nie je ma napada len jedno zamestnanie a to je poistovanie... a na to veru kazdy nie je... vacsinu ludi co sa na to cisto zo zufalstva dalo ked teraz stretnem tak su na tom este horsie... lebo tym ze museli otravovat rodinu, kamaratov a pod. sa im teraz okrem toho ze nemaju peniaze este aj blizky ludia vyhybaju. mozno sa mylim, ak ano, tak ma vyved z omylu. pochybujem ze ti nejaka mamicka ktorej ponuknes upratovanie, opatrovanie a pod. povie ze na to nie je 😉

mimla
24. máj 2015

Existujú objektívne príčiny, prečo odmietnuť prácu. Škôlka má isté otváracie hodiny a zamestnávateľ má istú pracovvnú dobu, často zahŕňajúcu nadčasy a sme podaktorí, ktorí nemáme nikoho, fakt nikoho, kto by bol ochotný nám deti vyberať, prípadne voziť, či nebodaj strážiť. Iná objektívna príčina sú financie, ak nedostanem dieťa do štátnej škôlky, ostáva súkromná a niekedy sú náklady na súkromnú škôlku vyššie, ako samotný zárobok, žena ostane v červených číslach. to je načo dobré? Nie každý má stráženie na víkendy od rodiny (prefektné možnosti, pre tých čo takú možnosť majú). Ak mám za to platiť, zase sa to neoplatí. A sú deti, pri ktorých sa z rôznych príčin nedá robiť doma nič navyše. Ja napríklad občas šijem, občas prepisujem, niekedy prekladám, ale bolo obdobie, kedy sa to jednoducho nedalo.

Všetko závisí prípad od prípadu a nedá sa bagatelizovať, že všetky matky sú hnilé pracovať. Matky sú súčasťou pracovného trhu a tiež majú (áno je to neuveriteľná myšlienka) právo si ponuky vyberať (aj keď nie je veľmi z čoho) a dokonca (!!!) ponuku odmietnuť. Ak je niekto odborník v nejakej oblasti a niekto sa mu snaží ponúknuť žobračenku, iba preto, že však je to niekoho matka.

Tiež mám isté bloky voči prácam, ktoré jednoducho robiť nebudem, aj keby som mala zdochnúť od hladu, a to sú rôzni "finanční poradcovia", ktorí majú dvojdňové školenia za sebou a už sú majstrami sveta a fungujú na multileveloch a kreslia obetiam na papier grafy, ako budú zarábať, stačí ak si kúpia najlacnejší balík za necelých 400 éčiek. Tiež nikdy nebudem ponúkať caz telefón encyklopédie dôchodcom za polku ich dôchodku. Ani im nebudem predávať "titánové" hrcne na fasa stretkách. Skladanie obálok a dokladanie tovaru je normálna práca, ktorá neuráža moju inteligenciu ani inteligenciu mojich známych (ktorých všetkých poobvolávať býva často nutné, aby vôbec niekto na tie ich seansy prišiel). O upratovaní som dokonca seriózne uvažovala. ako o možnej forme posunu.

Ale je faktom, že niektorí z nás majú skutočne psychyický blok robiť prácu, ktorá sebe obnáša väčšiu dávku hyenizmu. Neodsudzovala by som za to. Skôr som rada, že takýto spôsob zamestnania aspoň skupinu ľudí odpudzuje.

stefka33
24. máj 2015

@mimla Krásne napísané. Ako z môjho života trošku. 😀 Po rodičovskej som nastúpila do kancľu na čiastočný úväzok. Aby som stíhala prísť načas do práce, už pred šiestou sme stepovali so synom pred škôlkou. Neskôr prišlo sťahovanie a zrazu som ostala bez práce. Zistila som že som prakticky nepoužiteľný človek - na smeny sa mi nedalo robiť kvôli synovi, za predavačku ma nechceli ani do Lidlu keď som povedala, že mám dieťa. Administratíva - neskutočne veľa záujemcov, pri ktorých som sa za svoj životopis hanbila. Nasledovali rôzne brigády, až som skončila ako telefonistka presviedčajúca ľudí aby doma urobili predajnú párty. Vydržala som mesiac s neskutočnou nervozitou a zlým pocitom. Jedného dňa som uprostred práce zistila, že ak vytočím ešte jedno číslo tak sa dogrcám. Normálne som ani nedokončila deň, vedúcej som povedala že mi je zle a viac som neprišla. Ale nepomohlo - zlý psychický stav sa podpísal aj na telesnom zdraví a do týždňa som skončila na JIS kde ma mesiac krmili hadičkou cez nos. Lekári nenašli žiadnu príčinu môjho stavu, tak ho označili ako idiopatický (neznámeho pôvodu vraj). Rok som sa z toho spamätávala. Plne teda súhlasím, že niektorí ľudia znesú len istú dávku hyenizmu a nie sú schopní pracovať na miestach kde je pracovnou náplňou dajme tomu uvádzať ľudí do omylu (lepšie povedané otravovať, klamať, zavádzať). Ako si napísala ku koncu tak ja som sa naozaj stala upratovačkou, má to svoje plusy aj mínusy, ale hlavná vec je že sa tam cítim dobre, v úžasnom kolektíve a s perfekným vedúcim. Všetko dobré prajem. 🙂

mikys1
24. máj 2015

@stefka33 pekne napísané , aj ja som nakoniec skončila ako upratovačka a nehanbím sa za to.Hlavne, že som spokojná a môžem sa venovať aj deťom i keď tie moje sú už staršie 😉

tslobik
24. máj 2015

@mariapuskasova no, viem že to je reakcia konkrétne na moju osobu. Ale ja som istý čas skúšala katalogový predaj, a som ešte aj prerobila pomaly......Proste som sa snažila a fakt som nič nezarobila. Nie som na žiadne privyrobenie typu ponúk - či už ide o kozmetiku, filtre na vodu, poistky, iné výrobky a podobne. Takýchto inzerátov je kvantum.......ale naozaj, úprimne nie každý je na to stavaný.....

tslobik
24. máj 2015

@stefka33 presne o tomto je môj vyššie uvedený príspevok.......

mimla
24. máj 2015

@stefka33 Chápem, niečo podobné mám tiež za sebou, rozdiel bol v tom, že ja som dokonca robila to, čo ma bavilo, ale jednoducho to nešlo. Ak som platila súkromnú škôlku, išla som pomaly do mínusu a keď bol syn so mnou neurobila som nič. Môj syn je chvalabohu zdravý ako repa, ale je to jednoducho jedno z tých detí, ktoré vyžadujú 100 percent psychickej aj fyzickej prítomnosti. Inými sloami je dosť náročný. Tiež som skončila s medikamentami, podivnými diagnózami a zopár hadičkami v žilách. Radšej si niečo odopriem, akoby som to mala zažiť znova.

tslobik
25. máj 2015

@mimla lepšie by som to nenapísala......vďaka 🙂

tslobik
25. máj 2015

už som si fakt začínala myslieť, že som naozaj totálne neschopná, ak mi ponúknu možno privyrobiť si a ja ju nevyužíjem......

mariapuskasova
autor
25. máj 2015

@zandaa ak by si mal záujem predávať veci napíš do správy...

mariapuskasova
autor
25. máj 2015

@bonaqa2013 ja si privyrábam predajom ak máš záujem napíš do správy dám viac info a ja tiež nemožem z domu no tiež mam malého ktorý prosto nemože do skolky ... tiež má zdravotné problémi ...

mariapuskasova
autor
25. máj 2015

@moni73 trafená hus zagaga ja som nepíslala ani o jednej tu ale o tých čo osobne poznám ako hnevaj sa nehnevaj ale ked ta to chytilo tak asi niečo na tom bude .... a asi si sa tu našla nemyslíš???

loknicka
25. máj 2015

@mariapuskasova mas nieco na privyrobenie? poprosim info. dakujem