Životná poistka, jej zmeny alebo zrušenie

stonozka
20. feb 2012

ahojte, dovolila som si založiť túto diskusiu, lebo potrebujem poradiť a neviem na koho sa mám obrátiť... v čase keď sme kupovali byt sme si brali hypoteku, poistovacia agentka okrem toho že nám vybavila úver v banke doporučila aj životnú poistku pre manžela, aj úrazove poistenie, nakolko ja som na materskej a keby niečo aby sme neostali bez penazi...lenže všetko bolo príliš drahe a jednoducho na to není tolko peniazkov, manželovi znižili plat a ja som 2 roky bez roboty... úúrazove sme zrušili už dávnejšie... teraz potrebujem poradiť od niekoho čo ma skpsenosť alebo vie v tom chodiť... mesačne platime skoro 60€ a je to dosť, nakolko je v poistke aj pripoistenie pre úraz a choroby... tie peniaze čo posielame sa "zhodnocujú" v nejakom azijskom akciovom fonde a neustále nam chodia výpisy s klesajúcou a nie stúpajucou tendenciou.... ked sm volala ten čo to s nami robila tak nejak nemá čas... manžel je naštvaný a chce všetko zrušiť ale neviem či to pojde... životnú poistku mame od januára 2008.... a čo v prípade ked ma na účte menšiu hdnotu ako bol plán v rámci strategickeho vývoja.... a predpokladam, že sa zmení aj odkupná hodnota účtu... ide o amslico... ďakujem za pomoc názory, veľmi nam to pomôže... lenka

lenkatomkova
16. mar 2012

@lenkatomkova ešte som zabudla dodať, to platí aj pre ostatných, čo potrebujú poradiť. je veľmi dôležité vyberať si s kým uzatvoríte poistku. Koľko krát sa vám ozval finančný agent od uzatvorenia poistky??? my to máme v popise práce, taktiež aj likvidácie poistných udalostí. Bohužial, keď nespravujem vaše zmluvy, môžem vám len poradiť.

stonozka
autor
16. mar 2012

@lenkatomkova ďakujeme, už to mame v riešení... ale do januára/ked je možne realizovať zmeny/ neurobime nič...

liz_lemon
16. mar 2012

@lenkatomkova ano, urcite ti niekto bude posielat zmluvy, kde ma komplet vsetky osobne udaje 🙂 este k tomu na taky mail...ktory si moze hocikto vymysliet

lenkatomkova
19. mar 2012

@liz_lemon ahoj. nemusíš mi posielať komplet zmluvu, stačí ak ju popíšeš, vek, poistné, poisťovňu atď. mail som si určite nevymyslela. používam ho už niekoľko rokov. no neviem, ale taký facebook je oveľa nebezpečnejší, aj keď tam nemáš osobné údaje.

lenkatomkova
19. mar 2012

@liz_lemon a ešte jeden komentár. ako ináč by si si predstavovala pomoc, keď nič nenapíšeš??? v roku 2003 ma zrazilo auto na chodníku. bola som vyše pol roka na invalidnom vozíku, mala som zdevastované obe nohy, otras mozgu, 7 násobnú zlomeninu nosa a stálo ma to ešte 20 stehov na tržných ranách. dostala som za poistenie 20 000 Sk. o trvalé následky sa ešte stále súdime. preto robím, čo robím. mala som len 17. zničený život v puberte. ide o to, že keď sa niečo stane,aby mali ľudia aspoň na ´´úplatky´´. lebo čo neurobí starostlivá matky pre svoje dieťa, no je to ťažké bez peňazí. ja čítam všeobecné zmluvné podmienky a čítam ich aj klientom. nie je zmluva bez háčika, je len na ľuďoch, aby si vybrali menšie zlo. Preto som začala s bankovníctvom a poisťovníctvom, aby mali iní to, čo som ja potrebovala.

liz_lemon
19. mar 2012

@lenkatomkova mila lenka, ja som zasadne proti poistkam, takze ziadnu nemam, tym padom ziadnu pomoc v tejto veci nepotrebujem, keby si si precitala moje prispevky do tejto diskusie, prisla by si na to, ze som tu skor inym radila, ako radu hladala
ako si predstavujem pomoc od agenta? ze mu zavolam, a on ma navstivi, preukaze mi svoju totoznost a spise poistne hlasenie, urcite nie formou mailu neznamej osobe
dalsia vec je, ze vsetko sa da riesit aj bez agenta priamo s poistovatelom
je mi luto, co sa ti stalo, ale napadlo ta niekedy, ze keby si si odkladala to, co si do poistky dala, mala by si aj viac ako ti dali?

lenkatomkova
23. mar 2012

ahoj. či by som mala viac, keby som si odkladala? po prepočítaní som zistila, že nie.(bolo mi vyplatené v 17tich 20 000 za úraz a v 18tich za dožitie 30 000) a ja som zásadne proti odkladaniu peňazí, lebo človek, ktorý žije od výplaty k výplate si nikdy neušetrí, tie peniažky sa stále rozkotúľajú, ale keď sú viazané na nejakú tú poistku (synovi platím 20 eur poistné, pričom zaplatím 5128 eura a pri dožití v 26 rokoch dostane od poisťovne 7716 eur. a ešte je tam aj krytie na drobné úrazy atď) tak ja neviem, ale pod vankúšom sa mi peniaze takto nezúročia, či???

lenkatomkova
23. mar 2012

@liz_lemon a ešte jedna vec. už si sa niekedy zamyslela, čo bude ak by sa ti niečo stalo? nechcem privolávať. ak si z bohatej rodiny, fajn.

liz_lemon
23. mar 2012

@lenkatomkova este si nikdy nepocula o sporiacich/terminovanych uctoch? hadam si nemyslis, ze si peniaze odkladam doma 🙂
nie kazdy zije od vyplaty do vyplaty, ale da sa usetrit aj z mala, moja mama si usetri aj z dochodku, a to ho naozaj nema velky, ale nezije ani na suchom chlebe
je to len o tom, ze niekto setrit vie, a niekto nie
zaklad setrenia, je najprv si odlozit, a zit zo zvysku, a nie odkladat to, co mi zvysi
tej tvojej poistke na syna absolutne neverim, je to cista hovadina, lebo ja s tymto robim, takze viem, ako ludia mozu zarobit, ale skor vsetci prerobia
poistky su nastavene tak, aby na tom v prvom rade zarobila poistovna, a nie klient, ved to by kazda velmi rychlo skrachovala, pritom maju obrovske zisky
ja nie som z tych, co uvazuju tymto stylom, ze co by bolo keby, myslim pozitivne, ak mas taketo myslenie, akurat si privolas choroby

lenkatomkova
28. mar 2012

@liz_lemon ja ako matka dvoch detí musím mať aj myslenie, čo bude, keď. máme na krku hypotéku a ja nechcem, aby napr. v prípade úrazu nám bynka zhabala dom, lebo z marodky ho nezaplatím, alebo keby niečo, tak aby moja rodina mala z čoho tie úvery vyplatiť. čo sa týka tých sporiacich účtov, viem, že sú, no o úrokoch sa radšej ani nebavím, to je prežitok našich starých mám odkladať si na vkladnú knižku. a poistka pre môjho syna nie je vymyslená, je jednoducho dobre nastvená v poisťovni, ktorú si môžme dovoliť - nebudem menovať. ak s tým robíš, mala by si mať prehľad o úrokových sadzbách vo fondoch a o výplatných sumách pri dožití.

liz_lemon
28. mar 2012

@lenkatomkova moj nazor je taky, ze poistka je pre tych, co nevedia co s peniazmi, vela ludi si totiz neuvedomuje, ze sa to neda prestat platit, bez straty, a zaviazat sa na 10-20 rokov...hlavne ked nikdy nevies, ci budes na to mat, a poistovna ti so splatkami nepocka, proste ti to zrusia a mas po peniazoch
co sa tyka vynosnosti, tak len sporiaci ucet na rok v zuno ma urok 3,4%, a to ti dnes neponukne ziadna poistovna, a po roku mam peniaze
nemyslim si, ze poistka tvojho syna je vymyslena, len si sa nechala nachytat, alebo si sama sebe uverila v nejakych hypotezach, ktore sa zial asi nenaplnia, ale ja ti to prajem, aby sa ti to splnilo, aj ked dufam, ze vies, ze z rozdielu medzi tym, co si vlozila, a tym co by ti mali vyplatit, samozrejme za predpokladu, ze ten rozdiel bude kladny, sa zdanuje 🙂
a fondy? no, tak na tom sa mozem len smiat, vynosnost je tam priserna, v tom by si sa musela vyznat na uplne inej urovni, aby si zarobila, a to sa ziadny poradca nevyzna

99zuka
16. máj 2012

@lenkatomkova prajem pekny den, este som o tejto spolocnosti nepocula, mozes mi napisat nieco o nej, alebo web? vdaka

dddanulka
17. máj 2012

aj ja mám skúsenosť s finančným poradcom - a musím povedať, že dobrú. Tiež som nemala jasno vlastne čo platím /či je to dobrá poistka, či sa mi peniaze zhodnocujú, či som kvalitne krytá/. Urobil mi audit a presne mi povedal, čo vzhľadom k mojej finančnej situácie potrebujem, čo mám a čo by som ešte potrebovala. Podstatné je to, že teraz mám prehľad a ešte mi znížil aj splátky pri nevýhodnom úvere. Takže platím menej.

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
23. máj 2012

@gesypa len si davaj pozor, aby si dodrzala 6 tyzdnovu vypovednu lehotu v zmysle Obcianskeho zakonnika, inak sa moze stat, ze ti nevyhoveju, a bude sa to natahovat
taku odkupnu hodnotu by si mala dostat, ziadat o nu nemusit, iba napis, ze rusis PZ s vyplatou odbavneho alebo odkupnej hodnoty, ale mali by ti to vyplatit automaticky

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
23. máj 2012

@gesypa ano, ale niektore poistovne ziadaju aj overenie podpisu poistnika, bud na matrike alebo u notara

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
to.beruska
8. jún 2012

Ahojte!Mam otazku?manzel si plati zivotnu poistku a urazovu v Generali od roku 2002 teraz po 10 rokoch je dohodnuty vyber.rozmyslame na to ze to zrusime no nevieme sa dopatrat tomu aku sumu mame dostat.priklad do poistky sa vlozilo 14 000tisic eur.tento rok je dohodnuty vyber na 6000 eur.podla papierov mame odkupnu hodnotu 4500 a nevieme sa dopatrat tomu kolko sa dostane.My sme boli v tom ze to co sa ma vybrat tych 6000 eur plus odkupna hodnota.a teraz mi bolo povedane ze ked to zrusime tak dostane iba tu odkupnu hodnutu.a to je 4500 ale to je nic.nato kolko sa tam vlozilo.nasa poradkyna tvrdi ze malo by to byt tak a v generali ze teda len tu odkupnu hodnotu

evening_star
8. jún 2012

@to.beruska Pokial viem, tak poistky su prave o tom - ze ked skonci zmluva alebo ju rusis, dostanes LEN odkupnu hodnotu. MM rusil poistku po nejakych 2-3 rokoch a dostal 60 eur, pricom tam mesacne daval asi 18. Poistka nie je sporenie...

bambulka6767b
6. júl 2012

Životná poistka sa delí na rizikovú a šetriacu čiastku. Riziková sú služby za ktoré si platíme ako napr. poistenie smrti, úrazové poisť., PN, a pod. Šetriaca časť je časť kde si sporíme napr. na dôchodok a iné. Veľa ľudí povie platil som 4 roky po 20 eur t.j. spolu 960 eur a dostal som pri zrušení 85 eur. Ale pri tom keby sa pozreli že napr. z tých 20 eur platí 15,8 za riziká a 4,2 na sporenie, to si neuvedomujú. Môžem podať aj podrobné informácie kľudne mi napíšte.

megi5090
21. júl 2012

@veverka84 mozes mi poradit mama platit v alianze este 10 rokov poistku za syna uz to nevladzem vela stratim z toho platila som 10 rokov teraz bude dakujem

liz_lemon
21. júl 2012

@megi5090 skus poziadat o znizenie poistneho, alebo zrusenie nejakych pripoisteni, ak su sucastou zmluvy
pri ruseni poistky skor ako je dohodnuta doba, VZDY stratis

lenka2201
16. aug 2012

@megi5090 Pozor, nestratíš vždy. Počuli ste niekto o zmrazení platieb? Dočasné riešenie, ale pomôže. Dobrý poradca by Vám to vybavil. V poisťovni Vám to určite neporadia.

anib
10. sep 2012

Ahojte, neviem,ci písem správne do tejto diskusie, ak vie niekto poradit budem rada: tj. manzel ma uzvrete Kapitálove životné a dôchodkové poistenie v Kooperative SD3 Euro Futura Plus, zalozene v 12/2004 - koniec poistenia 12/2033,mesačne platí pravidelne cca 17 Eur, teraz vyše 19eur. Chcem sa opýtať, vie mi niekto poradiť,keby to chcel zrušít,ako postupovať a kolko penazí sa mu z toho vráti? Tu ma totiz zakladné poistenie na poist.sumu v prípade ,,dožitia al.smrti na poistnu sumu 5646 Eur,a kamarati vravia že pri tej platbe,su oni poistený aj na 33000 Eur,/kedže on je sofer dennodenne, budem rada za každú info. Dakujem

janie80
10. sep 2012

@anib treba ist do poistovne a pytat sa na aktualnu odkupnu hodnotu a na poplatky spojene s predcasnym ukoncenim poistenia... Peniaze dostane do 6tyzdnov, ale cca aku hodnotu, to mu povedia v poistovni.

maruska24
18. sep 2012

@anib napísať žiadosť do poisťovne o info, ale rátaj stým, že až takveľa nedostanete, nakoľko sa odrátajú poplatky a iné veci. Hlavne si rozmysli, či je potrebné to zrušiť, nakoľko je šofér, alebo by stačilo len poistku upraviť. Mala by si buď kontaktovať vášho poradcu, alebo žiadať od poisťovne o model úpravy poistky pri platbe 19 EUR mesačne.

molly28
20. sep 2012

@anib ja by som navrhovala tento postup..íst do poistovne..spísať s nimi žiadosť o maximálny možný odkup financii z danej zmluvy...potom by som pripoistenie a čo sa tyka šetriacej časti požiadala by som aby to dali do tzv.zmrazeného stavu...a takto. už viac platiť nemusiš...a peniaze tam zostavaju...a vyberieš si ich až po ukončení zmluvy... :D

anib
20. sep 2012

@molly28 fuu,tak to si budem musiet precitat este vela x ,aby som to vedela vysvetlit aj bez papierika 😅 😀 😀 😀 dakujem za tip

anib
20. sep 2012

@janie80
@maruska24 dakujem krasne