Životná poistka, jej zmeny alebo zrušenie

stonozka
20. feb 2012

ahojte, dovolila som si založiť túto diskusiu, lebo potrebujem poradiť a neviem na koho sa mám obrátiť... v čase keď sme kupovali byt sme si brali hypoteku, poistovacia agentka okrem toho že nám vybavila úver v banke doporučila aj životnú poistku pre manžela, aj úrazove poistenie, nakolko ja som na materskej a keby niečo aby sme neostali bez penazi...lenže všetko bolo príliš drahe a jednoducho na to není tolko peniazkov, manželovi znižili plat a ja som 2 roky bez roboty... úúrazove sme zrušili už dávnejšie... teraz potrebujem poradiť od niekoho čo ma skpsenosť alebo vie v tom chodiť... mesačne platime skoro 60€ a je to dosť, nakolko je v poistke aj pripoistenie pre úraz a choroby... tie peniaze čo posielame sa "zhodnocujú" v nejakom azijskom akciovom fonde a neustále nam chodia výpisy s klesajúcou a nie stúpajucou tendenciou.... ked sm volala ten čo to s nami robila tak nejak nemá čas... manžel je naštvaný a chce všetko zrušiť ale neviem či to pojde... životnú poistku mame od januára 2008.... a čo v prípade ked ma na účte menšiu hdnotu ako bol plán v rámci strategickeho vývoja.... a predpokladam, že sa zmení aj odkupná hodnota účtu... ide o amslico... ďakujem za pomoc názory, veľmi nam to pomôže... lenka

liz_lemon
23. dec 2012

@prospects dolezity je zaciatok poistenia, takze 15.07., ale tu ziadost kludne daj aj skor, oni na teba nezabudnu
v ziadosti jednoducho uved, ze chcez vypovedat zmluvu v zmysle § 800 Obcianskeho zakonnika, a zaroven im uved, kam chces vyplatit financne prostriedky (banka - niektore poistovne vyzaduju notarsky/matrikou overeny podpis, adresa - ak chces postou)

prospects
23. dec 2012

@liz_lemon hmmm... ja pridem do Bratislavy (som z KE inac, ale tam ja uz skoro ani nechodim) na 2 dni prvy februarovy tyzden, myslis, ze by bolo skoro podat tu ziadost?
A to by som normalne isla do centraly Allianzu a by som im to dala osobne. Taktiez ja ucet na SVK nemam, kedze tam uz 6 rokov nezijem, tak nie som si ista, ci im mozem dat aj moj anglicky ucet alebo nech poslu mame na ucet? Ale aj tak som citala niekde, ze ak zrusim zmluvu po 2 rokoch, ze nedostanem nic, takze ci o vobec ma zmysel im davat tu adresu... a 700 euro v prdeli...a kto bude musiet rodicom zaplatit za ICH chyby? Samozrejme ja. Fakt ti velmi dakujem za pomoc, prepac, ze mam tolko otazok, ale ja fakt neviem, ako to tam u vas chodi, lebo uz som dlho vonku.

liz_lemon
23. dec 2012

@prospects nie je to skoro, kludne ju mozes dat vtedy, oni to musia zaevidovat, a na tvojom mieste by som tam uviedla, ze zijes v zahranici a druhu ziadost uz podavat nebudes
ucet mozes uviest hocijaky, peniaze nie je problem poslat do zahranicia, bezne sa to robi, len treba uviest nazov banky (mozno aj adresu), ktora ucet vedie + IBAN a SWIFT
no, ale ak je to tak, ze mas poistku len 2 roky, tak naozaj nic nedostanes, pokial ide o kapitalove poistenie, ak by si mala investicne, tam by si mozno nieco dostala, ale vacsinou su tam za prve roky poistenia vysoke poplatky, takze to tiez nebude nic extra

prospects
23. dec 2012

@liz_lemon no bohuzial je to to kapitalove co mam...dakujem za tvoje rady aj s tym uctom a aj co napisat do tej ziadosti, ja sa s k tomu este vratim po novom roku, predtym ako pojdem do BA. Mohla by som sa ti ozvat aj cez sukromnu postu, ak by som este mala nejake otazky pri pisani tej ziadosti? nevadilo by to? Alebo lepsie pisat tu? Dakujem este raz!

liz_lemon
23. dec 2012

@prospects no, tak to nedostanes nic :(
kludne mi napis IP, rada pomozem

prospects
23. dec 2012

Dakujem este raz a prajem este pekne sviatky 🙂

eaurelia
27. dec 2012

Pracujem v poisťovni a ja by som takú poistku zrušila, investičné poistné zmluvy sú pre znalcov, čo sa tomu venujú. Pre manžela by som urobila čisto úrazovú poistku, s pripoistením akejkoľvek smrti (pre istotu) tieto zmluvy nie sú také drahé a môžete kľudne spať. Ak sa chceš ešte niečo popýtať kľudne mi zavolaj 0911245104 (nemusíš sa báť, že by som si za poradenie niečo pýtala 🙂 )

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesy15
31. jan 2013

Vedeli by ste mi niekto poradiť?
Mam zavreté Životné poistenie v Amslico.
Zmluva bola uzavretá v roku 1999 a je na dobu 20 rokov tzv. „Milionársky plán“. Takže ostáva ešte 6 rokov.
Uvažujem o jej zrušení po 14 tich rokoch.
Myslíte , že by mi poisťovňa vedela vypočíťať celkovu sumu vyplatenia, ešte pred tým, ako podam navrh na ukončenie zmluvy” ? tak aby som vedela, presne koľko z toho dostanem.
A ak by som chcela zmluvu zrušiť, tak do kedy najneskôr možem písomne vypovedať, vzhľadom k tomu, že najbližia ročná splátka je k 1.6.2013. žijem v zahraničí, tiež by ma zaujímalo, či je potrebný osobný kontakt v pripade, že sa rozhodnem zmluvu vypovedať. Alebo stačí poslať formulár mailom.

liz_lemon
31. jan 2013

@lesy15 jasne, ze ti to vypocitaju aj vopred, aj sama by si si to vedela vyratat, podla cinitelov odkupnej hodnoty, ktore si dostala pri uzavreti zmluvy
ziadost musis podat min. 6 tyzdnov pred najblizsim datumom splatnosti, musi byt pisomna

lesy15
1. feb 2013

@liz_lemon
Dakujem za info.
nasla som taku klauzulu " Vypoveď musi byt doručena najneskor v posledný den pred zacatim plynutia 6 tyzdnovej lehoty druhemu ucastnikovi.
Kto je ten druhy ucastnik? predpokladam, ze amsliko?
Nemam pri sebe asi vsetky casti zmluvy pohromade, a nedari sa mi najst ten koeficient vypoctu, aby som si vedela vypocitat odkupnu sumu, ale asi sa budem informovat u nich priamo.
Este som sa ta chcela spytat, ze ak som ja POISTENY a moja mama je POISTNIK? tak kto z nas musi podat ziadost o vypovedani zmluvy?

liz_lemon
1. feb 2013

@lesy15 ano, druhy ucastnik je poistovna
no, ak je tvoja mama poistnik, musi ziadost napisat ona, lebo ona je majitel zmluvy

lesy15
1. feb 2013

@liz_lemon
ok super, takze nemusim chodit koli tomu na slovensko, uz iba presvedcit mamu. 🙂
v kazdom pripade, ak vypoveda zmluvu, tak pri uvedeni bankoveho uctu by nemal byt problem, ze bude odkupne vyplatene na moj ucet? (to je im asi jedno )
a myslis ze je velky rozdiel v tom o kolko prachov pridem teraz po 14 rich rokoch, ako keby som si nechala tu poisku este do konca zmluvneho obdobia? viem, ze v prvych dvoch rokoch nemam narok na nic a ze postupne kazdym rokom sa ta strata znizuje pri tom vypocte odkupu. Ale obavam sa ze aj keby som to chcela nechat do konca, tak nebudem to moct splacat. bohuzial ☹

liz_lemon
1. feb 2013

@lesy15 to, kam budu vyplatene peniaze im je urcite jedno, ale ziada sa overenie podpisu poistnika (tvojej mamy) u notara/matriky
tazko povedat, o kolko prides, ale moze to byt dost, ved oni ti to vyrataju presne, urcite je najvyhodnejsie to nechat do konca
myslim, ze ti navrhnu nejake riesenie, znizenie poistnej sumy, zrusenie pripoisteni a pod., mozno ti to potom financne vyjde

veronikakucerkova
7. feb 2013

@ciusinka co sa tyka tvojej situacie to nie je poistovacia agentka ale osoba ktora sa snazi na tebe zarobit ty ked ju zrusistak ona pride o naslednu proviziu.dobry agent pocuva a rieši potreby klientov a teda tvoje potreby

setritepreseba
16. júl 2013

Zdravim,
neda mi nezareagovat na tieto clanky...

V prvom rade sa necudujte ze nedostanete prve roky z poistiek nic. Ved tie peniaze idu ako provizia tym "ujom a tetam" co vam to spravili.. 😒

V druhom rade zabudnite na to ze na poistkach sa setri. Na poplatkoch zaplatite 5 krat viacej ako keby ste si to dali len do banky. 😝

V tretom rade ak chcete byt poisteny, na to existuju uplne ine programy (tzv. rizikove poistenie), kde na jednu zmluvu vas dokazu poistit aj osmych.. a vyjde vas to od 3€ do 20tich mesacne (podla toho kolko vas je).. 😎

Ak chcete viacej informacii o tom jak vas okradaju a ako sa tomu vyhnut, pozrite si tuto stranku: www.setritepreseba.sk

A prosim, uz neverte tym svojim "kvazi" poradcom ktorym ide len o proviziu a vy ich vobec nezaujimate..

monikarachel
1. aug 2013

@stonozka
Ahoj viem že dosť neskoro, ale predsa sa ti musím ozvať lebo platíte nehorázne veľa, ak chceš aby som Vám znížila výdaje a zarobila tak peniaze, napíš mi. Ak máš záujem, ozvi sa mi.
Monika

stonozka
autor
1. aug 2013

@monikarachel dakujem, ale už je to zrušené a manžel o nikom a ničom takomto už nechce počuť... ked niekto zavola hned zloží a nerieši to... lž

strapatymajo
1. aug 2013

@stonozka Nechcem nahovárať, ale to, že nie ste poistení by som vôbec nebral na ľahkú váhu ... pozri ak ste finančne zabezpečení, tak ok, ale pokiaľ nie .... ja by som vám odporučil rizikové poistenie bez akejkoľvek "sporiacej" zložky ... skrátka platiť si len čisté riziko ... Ako pri PZP, alebo havarijnom poistení ... 🙂 😎

stonozka
autor
2. aug 2013

@strapatymajo ak ho na to niekto prehovorí, tak neuverím... 😀

molly28
4. aug 2013

@stonozka je to člen rodiny ktorý zabezpečuje príjem....v prípade niečoho zostanete bez jedného príjmu...práve preto je dôležitá úrazová poistka

stonozka
autor
5. aug 2013

@molly28 no on je tvrdohlavý a popravde to ani nerieším..

strapatymajo
5. aug 2013

@stonozka Stonožka pozri ja ti k tomu poviem len len toľko, že argumet je tvrdohlavý by mne nestačil ...

Máte dieťa?
Máte vlastné bývanie či nájom?
Akú máte zaúverovanosť ?

Vieš vykryť chod rodiny ak by manžel zomrel ? Vdovský a sirotský dôchodok nie je neviem čo ... a aj na to musíš splniť podmienky v zmysle zákona č. 461/2003 Z.z. - zákon o soc. poistení ...

Takže ak by mal min. mzdu sú to vajcia , ak je náhodou živnostník, tak ruku dám do ohňa, že platí z minima odvody, takže mám ešte argumentovať prečo ?

Ja si myslím, že jeho tvrdohlavosť by si zlomila do hodiny :D 😎

bapi1
6. aug 2013

@stonozka strapatymajo ma v niecom pravdu,ale zase chapem aj tvojho mm,ze po skusenostiach s poistovniami uz nechce ziadneho poistovatela ani vidiet. Ja mam napr.vo svojom okoli niekolko ludi,ktori poistky neriesia, su v tom,ze im sa nic nestane...a ak sa stane,tak sa stane, budu potom lamentovat alebo maju fin.prostriedky a neriesia.

stonozka
autor
6. aug 2013

@strapatymajo určite nie... a ani nikto iný a ani pravnik a ani policia...a viem o čom hovorím...

monikarachel
13. aug 2013

@stonozka
Ahoj viem ti poradiť ako to znížiť na Vaše optimum, ale k tomu potrebujem vidieť všetky zmluvy, kde máš presne napísané o koľko a ako sa to dajú znížiť. To sa ti čudujem, že to platíte, je to veľa. A s úverom to máte ako?A máš záujem ako ušetriť tie peniažky, viem ti to vysvetliť...kľudne mi daj kontakt a stretneme sa. Inak mňa platia všetky finančné inštitúcie, teda nemaj strach za konzultáciu neplatíš a ešte jedna vec, nie som finančný poradca, ktorý ti ide niečo ponúkať a podobne, toto zásadne nerobím.
Monika

stonozka
autor
16. aug 2013

@monikarachel ďakujem ale v súčasnej dobe už neriešime... toto manžel zrušil a nič iné nechce a ja to nerieším... 😀

slavka1307
17. aug 2013

Dobrý večer. Potrebujem radu - v roku 2009 sme uzavreli poistku pre dcéru - Amslico global garant variabilné životné poistenie ročne 346 eur. Poisťováčka nám odporúča zrušiť a uzatvoriť Farbičku - Amslico má vraj veľmi dobré vyplácanie v prípade úrazu. Farbičku so sporením alebo iba úrazové ? Čo si o tom myslíte ? Alebo nič ? Ja som z toho zúfalá.Chceme ušetriť ale neviem kde.

renatka100
17. aug 2013

@slavka1307 zrusit a nedavat ziadne zivotne poistenie!!!! Ak tak iba zvlast urazove poistenie. Z amslica ked zrusis tak nedostanes nic - urcite nepresiel cas na ktoru bola poistka uzavreta. A zmen poistovacku! Naco ti relativne nedavno uzavrela poistku aspon na 20 rokov (mam pravdu?) a teaz ti radi ju zrusit a uzavriet u konkurencnej poistovne poistku? Ide jej o proviziu za uzavreie zmluvy. Totiz poistovaci dostavaju najvacsi podiel z poistiek ktore uzavru prve tri roky. Potom uz im na tom nezalezi. A to je tvoj pripad - poistovacka potrebuje novu proviziu! Nenechaj sa nahovorit na novu poistku ktora je tiez zivotne poistenie!!!!

slavka1307
17. aug 2013

@renatka100
Prepáčte, to nie je tá istá poisťováčka.
A farbička je v Allianzi.
A ta v Amslicu je uzavretá úrazové na 27rokov a základné poistenie na 100 rokov ☹
@liz_lemon