Životné poistenie

jarka0812
5. okt 2012

Neviete mi prosím niektorá poradiť, ak by som chcela zrušiť životné poistenie a v minulosti som si uplatňovala daňovú úľavu, musím aj po novom niečo vrátiť?
A ešte mám otázku: Máte životné poistenie? A čo vaše deti? Vládzete to platiť počas MD?

lilysk
5. okt 2012

@jarka0812 Ahoj
Ja tak viem ,ze sa da zivotne poistenie zrusit az po 3 rokoch .
Osobne si myslim ,ze je to dobra vec ,lebo vazne clovek nevie co sa kedy moze stat ☹
Ja ,manzel aj deti mame poistenie od Axa ...manzel na 25 eur a ja 20 eur -bola taka akcia ,ze deti gratis k manzelovmu poisteniu tak sme to vyuzili .
Ak mas zaujem poslem ti cislo na mojho kamarata co je riaditel poistovne a mozes mu zavolat .On by ti vsetko vysvetlil a myslim ,ze aj ked nevladzes momentalne platit je tam nejaka moznost ,ze platis menej alebo nejaky odklad ...no v kazdom pripade podla mna sa neoplati rusit poistku .

liz_lemon
5. okt 2012

@lilysk poistenie sa da zrusit aj skor ako po 3 rokoch, akurat, ze nic nedostane

lilysk
5. okt 2012

@liz_lemon Hej no tak nejako som to myslela ,ze az po 3 rokoch to ma aspon nejaky maly zmysel .

jarka0812
autor
5. okt 2012

ja mám totiž dve poistky (7 rokov) ale jednu z nich žiaľ musím zrušiť :( Nijako nám to nevychádza... celé to bolo zle naplánované...

sympa1
5. okt 2012

@jarka0812 ale aj ked ju zrušis dostanes len cast nasetreneho...chod sa informovat tam kde ste ju zakladali..ja som tiez chcela volakedy rusit a ked mi povedali kolko mi mozu vyplatit maximalne z usetrenej sumy tak som to nechala radsej tak

rajulko
5. okt 2012

Ja som zrusila a nelutujem... Aj ked o znacnu cast penazi som prisla, ale aku hodnotu budu mat tie nasetrene za 20-30 rokov?

liz_lemon
6. okt 2012

@rajulko suhlasim, niekedy je lepsie zrusit, ako to platit este tolko rokov

zaneta08
6. okt 2012

my sme mali rôzne poistenia a až teraz, keď sa brat začal zaoberať poisťovaním sme prišli na to, že niektoré boli úplne zbytočné a nerentabilné. Dcérinu poistku som zrušila, platila som ju 13 rokov a keď sme si porovnali vyhliadky (taký graf ktorým balamutia pri uzatvorení) a skutočnosť, ktorú nám vyplatili, tak to bolo na zaplakanie. Teraz je to celkom optimálne, deťom sporím v stavebnom sporení a pri našich poistkách sú poistené proti úrazom a pri poistení domu máme všetci poistenú zodpovednosť. Z vlastnej skúsenosti viem, že sa to oplatí. Môj najstarší rozbil okno na autobuse a vyšlo nás to 1000 eur. Ak by sme vtedy mali poistku...... Čo sa týka daňových úľav, ak zrušíš poistku mala by si dodaniť ten rozdiel v nasledujúcom daňovom priznaní. A fakt že odkedy som na rodičovskom, všetky platby sa uhrádzajú ťažšie, ale zatiaľ sa držíme ako-tak nad vodou.

tinkaro
12. dec 2012

ahojte má niekto INVESTIČNÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE PRE ZDRAVIE A DÔCHODOK od wustenrot, ak áno ste spokojný?ďakujem

anaha
12. dec 2012

Poistenia su biznis poistovni, v pripade vacsej poistnej udalosti robia prietahy a snazia sa vsemozne preukazat ze nemate narok na vyplatenie poistky. Maju na to tim osob, ktore maju za ulohu zistit a dokazat ze nemate narok a tazko vyplacaju . Treba si to poriadne zvazit a citat detailne obsah zmluvy poistenia.
Ako pise zaneta08 balamutenie grafmi, vyhodnostou atd...nedajte sa oklamat.. No a pri stavebom sporeni je to pre cloveka maximalne nevyhodne. Radsej si setrit na terminovanom vklade v nejakej stabilnej banke.
Komercne zdravotne poistenie je trosku ina kategoria, ale tiez zalezi na tom, co mate v zmluve, ktorych pripadov sa to tyka...vsetko vam ajtak nikdy nepokryje poistka.
Uz sa tesim ako mi tu zacnu zainteresovani z poistovni oponovat :D

anaha
12. dec 2012

Podmienky za akych sa da zrusit konkretny typ poistenia a s akymi sankciami by ste mali mat vo Vasej zmluve. Pripadne sa ist osobne 'poradit' do poistovne a informovat sa ohladom zrusenia.

megyjoel
19. dec 2012

@rajulko a aku hodnotu ma to, ze nic nesetris, a niesi ani kryta...ak zomries, tvoje decka nedostanu nic chudata...za co ta pochovaju to teda neviem

megyjoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megyjoel
19. dec 2012

@zaneta08 to je jasne, ze brat ma pravdu:D len aby si nato nedoplatila

megyjoel
19. dec 2012

@tinkaro ja mam od Generali sporenie aj uraz, je tam krytych az 33ochoreni, a kryta som aj ked budem tehotna...ci pri porode..uzasna vec..wustenrot sa ruca, takze nedoporucujem

megyjoel
19. dec 2012

@anaha neviem odkial mas, ze nevyplacaju, ak je vsetko v poriadku, tak vyplatia, to co za volovina tuna slecinka...

liz_lemon
19. dec 2012

@megyjoel ja som proti vsetkym poistkam, urcite nie som za to, aby sa jedna rusila a dalsia zakladala, ale to by si najprv musela pochopit pisane slovo

miskaska
19. dec 2012

Ja mam investicne zivotne poistenie a uz by som si ho nedala..sama som ho chcela, kamoska mi doporucila poradcu, s ktorym sme si vobec nesadli..isli mi na nervy tie ich naucene kydy a pindy. Stale opakoval, kolko % zo svojho platu si mam odkladat..mne sa to ale zdalo vela, nakoniec som si uzavrela s tym, ze rocne platim 400 €...teraz ako som na MD som si znizila sporenie (docasne), takze som teraz platila "len" 336 €....a este sa poradca na mna hneval, ze som mu nedalala dalsie kontakty, vraj to je jeho placa a vraj mi nebude robit pozmluvny servis.. 🙂

liz_lemon
19. dec 2012

@miskaska na tvojom mieste by som sa na neho stazovala v NBS, za taketo praktiky by mu mohli odobrat licenciu

rajulko
19. dec 2012

@megyjoel Kto napisal, ze nic nesetrim. Bavime sa o zivotnom poisteni. A to, ze ty sa kryjes na 33 ochoreni je tvoj problem. Ja sa kryjem zdravou stravou a pohybom 😀 Ku ktorej ze bande patris? Priznaj farbu 🙂

miskaska
19. dec 2012

@liz_lemon je to kamoskin kamos, tak to nechcem riesit...tam islo skor o to, ze sme si nesadli ako ludia...jednoducho sme mu aj s priatelom od zaciatku uplne neverili. MNe sa nepaci ten styl ako na ludi idu...naucene kydy a tak 🙂

zaneta08
19. dec 2012

@megyjoel bratovi dôverujem a robili sme to tak, aby to hlavne vyhovovalo nášmu zníženému rozpočtu. Do ničoho ma netlačil a hľadal pre mňa optimálne poistenie, keďže vie porovnať všetky ponuky. Preto si myslím, že musíš mať najprv niekoho, komu dôveruješ, pretože niektorí finanční poradcovia sľúbia a povedia všetko, len aby dostali svoju províziu.

mirka
19. dec 2012

ja si myslím, že tak ako je povinné poistenie zo zákona pre autá, malo by byť aj pre ľudí. Je super, že majú ľudia poistené domy, byty, autá a neviem čo ešte, keď nemajú poisteného seba, je to riadna hovadina, veď ked prídem o príjem akokoľvek, automaticky nemám na účty. Rozdiel medzi sporením v poisťovni a v banke je ten, že v prípade smrti dostanete sumu na ktorú ste poistení, ani zďaleka tam nemusí byť nasporená, v banke len to čo tam dáte a to je veľký rozdiel.
Poisťovníctvo je práca o ľuďoch a pre ľudí, lenže je aj veľmi dobre platená, tak aj tu je veľa takých, ktorí chcú len zarobiť a idú aj cez mŕtvoly, taký človek ale nemá šancu vydržať v tejto profesii dlho, iba čo narobí zlé meno všetkým, čo svoju prácu robia poctivo

mirka
19. dec 2012

a myslieť si, že mne sa nič stať nemôže... nehnevajte sa na mňa, ale ak má človek rodinu, neni to už len o ňom, ale je to obrovská zodpovednosť, potom ľudia píšu do modrého z neba, lebo nemajú na prežitie

slimstar
19. dec 2012

vsetky tie poistky, stavebne sporenie a terminovane vklady su absolutna blbost, nechapem ako im na to mozete skocit !!! 🙄

neviem si predstavit, ze by som niekomu pchala svoje tazko zarobene peniaze a on by mi urcoval podmienky co s nimi, omyl to si maju ludia urcovat nie nenazranci!!!!!!

terminovany vklad? ja tam mam vlozit 3000 eur a oni my za 3 roky daju len 300 eur?? co ste ohlupeli vsetci?
za tri roky co by som tam mala mat tie peniaze a banka ich milionkrat otoci by som mala dostat min. 2000 eur!! ako zisk inak sa to neoplati, je to len reklama pre hlupe konzumne ovce!

stavebne? budes tam platit do aleluja a potom ked chces TVOJE peniaze, tak ti povedia ze ti ich nedaju a ze si mas zobrat dalsi uver! DALSIA SPINAVOST!!!!!!!!

zivotne poistenie? uplna najvacsia blbost, maju specialnych ludi na posudzovanie tychto udalosti a daju vam z vasich nasetrenych penazi par supov, nie dakujem!!

vsade zivite len nenazranych chamtivcov, ktori vas nehanebne okradaju!!!

tinkaro
19. dec 2012

@slimstar no nepovedala by som, áno okradajú, ale aj dajú. dala som poistiť úver a veru sa oplatilo, stala sa nehoda a poisťovňa vyplatila peniaze..určite ak má niekto vysoký úver a v prípade smrti sa oplatí investovať 😉

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikakucerkova
23. jan 2013

@tinkaro
ahoj, davala by som sipozor na investične. možeš na ňom ziskať ale možeš ostať aj na uplnej nule,nie su tam žiadne garancie.ja osobne uprednostňujem garanciu ale to je len moj subjektívny pohľad na vec. osobne pracujem v tejto oblasti a ešte ani jedno investičné som neurobila. ale to je moj nazor 🙂

veronikakucerkova
23. jan 2013

@miskaska
na toto by som reagovala a sposobom že by sommu porušila všetky zmluvy čo mi urobil.je to jeho nekorektnosť a krásne si videla že neriešil tvoje potreby ale svoju hlúpu výplatu. od takýchto ľudi treba veľmi rýchlo preč. a invest je buď ho alebo trop.buď zarobíš alebo si v strate alebo na nule.

tinkaro
23. jan 2013

@veronikakucerkova myslíš že poistenie pre prípad smrti je tiež hlúposť? 😕