Zoznam dlžníkov zdravotnej poisťovne

25. dec 2021

Dobrý den , moze sa stať ze osoba je uvedená v zozname dlžníkov na zdravotnom poistení (niekoľko tisíc EUR) omylom? Proste nejakou chybou ? Alebo ked uz je osoba zverejnena v takomto registri je to na 100% odôvodnené ?

liljana
25. dec 2021

Zavolajte na ZP a vyjasnite si to. Ked si stiahnes appku na mobil z VZP, vidis kazdy den hned stav platieb, ci je vsetko uhradene, pripadne ci clovek dlhuje.

autor
25. dec 2021

@liljana ide o tretiu osobu, nemam si to ako overiť nakolko ochrana osobných údajov mne žiadne info nikto neposkytne, ale ide o union poisťovňu a v registri dlžníkov sa osoba nachádza takze si myslím ze je to žiaľ asi odôvodnené

liljana
25. dec 2021

V tom pripade treba cakat exekucie. Zdravotne poistovne a danove urady pri dlhu hned posielaju exekutora.

stanulienkat
25. dec 2021

No to by musel byt iny omyl....Urcite omylom nie. Ak je to priatel, tak zdrhaj.

luci310
25. dec 2021

A čo to tej tretej strane chceš vyplatiť?

autor
25. dec 2021

@luci310 este to tak :D :D

mirkasmile
25. dec 2021

Pani Vrbovská má v ZP cez 1000€ dlh a na sociálnej ani nehovorím, a ťažkú hlavu si z toho nerobí 🙃
Ale každopádne, treba si zavolať na ZP a teda sa informovať.
Nepoznám prípady,že by sa to stalo omylom, ale môže sa stať,že skrz menovca alebo čo, človek sa mýli, preto to treba riešiť.

braute
25. dec 2021

Môže sa stať, že je tam dlžník omylom, ja som mala pacientku ,konkrétne taktiež v Unione, kde mi môj počítačový systém v prepojení s poisťovňou vyhodil, že pani nemá nárok na odkladné vyšetrenie lebo je dlžník, pani bola zhodou okolností asi 3 mesiace PN, myslela si že za ňu zamestnávateľ prestal platiť odvody do poisťovne, a vysvitlo, že existuje dalšia osoba v poisťovni s rovnakým menom, priezviskom a ešte aj rodným číslom, ktorá mala dlh v poisťovni a to ich systém nevedel oddiferencovať. pani musela osobne zájsť do poisťovne - po tom či si overila že zamestnávateľ splnil svoju povinnosť a vyriešilo sa to .. ale stálo ju to asi 2-3 dni napätia a nervov..

gina17
25. dec 2021

@liljana Nestraš. Neposielajú hneď exekútora, najskôr dlžníka výzvu k úhrade dlhu, ak dlžník nijak nereaguje, potom to dávajú spoločnosti na vymáhanie dlhov.

liusa82
25. dec 2021

ja poznam jednu osobu čo tam má nejak za 10 rokov aj 4000 eur už sa vyprdla aj na exekutorov ani ti si s ňou nevedia rady.Nechápem.Ona furt trepe že je to už davno premlčane.

mirkasmile
25. dec 2021

@braute môžu mať 2 osoby rovnaké rodné číslo??? 🤔🤔🤔🤔🤔

luccija
25. dec 2021

@mirkasmile jasné, že nie to by bola aká náhoda rovnaké meno, rovnaké rodné číslo🙂)RC nemôžu byť zhodne

aandrea9
26. dec 2021

@mirkasmile môžu. Mojej tete sa to stalo. A zistilo sa až keď si vybavovala žiadosť o starobný dôchodok.

lienka.7
26. dec 2021

@gina17 pošlú ti výzvu k úhrade zvyčajne tusim do 10 ci 14 dni aby si vyplatil. Co sa tyka zdravotky a sociálky, tam vôbec nemusia čakať a dávať na sud. Hneď je to exekučný titulom. Cize treba si dať bacha a komunikovať.

lienka.7
26. dec 2021

@mirkasmile môžu... minule bolo v tv ze kvoli očkovaniu za kovid na to došli. Nemohli sa registrovať lebo iné rodne číslo uz vakcínu "dostalo".

vulka
26. dec 2021

@mirkasmile U starších osôb sa taká chyba asi môže stať ale u terajších detí. Už nie. U nás sa stalo, že synovi pridelili už existujúce RČ a ešte počas pobytu v pôrodnici to okamžite riešili. Pridelili správne a poslali opravený rodný list.

ingush616
26. dec 2021

Myslím že je malo pravdepodobne že dôjde k takejto chybe.

ingush616
26. dec 2021

@liusa82 tak ona je potom poriadne pomylena 😂🤦‍♀️ že premlčane... Toto ma pobavilo

liligreg
26. dec 2021

@vulka pred pár týždňami som mala žiaka, ktorý nemohol ist na pcr test a musel dodržať karanténu, pretože zistili, že pod jeho RC evidujú aj iné dieťa. Takze stať sa to môže aj dnes

liusa82
26. dec 2021

@ingush616 ja neviem ja sa len čudujem že ani exekutory si ňou nevedia rady.Lebo sa chválila že je už niekolko rokov dali pokoj..No jej vlastne ani nemajú čo zobrať asi preto

mnamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz