Pletené papuče

esmera50
10. aug 2022

žienky, učím sa 5 rokov variť a piecť, ale neviem štrikovať, viem, že v dnešnej dobe sa dá všetko už kúpiť, ale...máme tú plávajúcu podlahu, na ktorú som tu založila diskusiu už, a tam je vidno mšuhy po normálnych papučiach, rada by som aspoň vedela upliesť papuče pre seba, sestru a mamu, asi takéto: https://sk.pinterest.com/pin/7599893112156710/ V našom meste však nie sú kurzy štrikovania, nedalo by sa naučiť ma to online cez skype? Napíšete mi niektorá, či by ste bola ochotná? do správy? ďakujem!

alena3467
10. aug 2022

Zdravím,s týmto asi nepomôžem úplne,ale aspoň poradím. Tiež som nevedela a strašne som sa to chcela naučiť,viacero ľudí mi to vysvetľovalo a ukazovalo ale nič z toho. Tak som si našla videá na youtube kde je to krásne detailne ukázané a vysvetlené a šla som podľa toho. Je ich kopa, vybrala som si to ktoré mi bolo najsympatickejšie, dokolečka dokola pretáčala až kým som nepochopila prvý krok,potom druhý,a takto až k môjmu prvému šálu až kým som to nevedela 🙂 Držím palce!

viestta
10. aug 2022

@esmera50 na youtube je množstvo videí pre začiatočníkov. Skus tam. Nauč sa strikovat hladko, obratko, uberať, priberať ocka, viac ti na začiatok netreba. Keď zvládneš základné ocka môžeš strikovat aj svetre, aj papuče. Kúp hrubší vlnu, k nej príslušné ihlice a najprv strikuj rovno.

esmera50
autor
10. aug 2022

@alena3467 no hej, len ja som trdlo na toto asi, práveže som chcela konkrétnu osobu, ktorá mi to ukáže naživo alebo online, a nie videá...ach jaj...keby ste o niekom vedela, budem vďačná

esmera50
autor
10. aug 2022

@viestta ale ako zahnem papuče alebo skrátka, ako ich zakončím? neviem ani, čo je hladko a obratko...

viestta
10. aug 2022

@esmera50 vidíš, začni tými hladkým očkami. Ako zahnes papuče vyriešis, keď sa naučíš strikovat. Tieto sú len obdĺžnik zošity na priehlavku, nazberany na špičke a zosity na päte. Najprv sa nauč strikovat obdĺžnik z hladkých a obratenych ociek.

viestta
10. aug 2022

Ešte ti poradím. Zober vlnu a ihlice do parku, príhovor sa nejakej tetuske co tam sedí na lavičke, či ti to neukáže. Tety od 60 rokov staršie zvyčajne strikovat vedia. Ukážu ti.

esmera50
autor
10. aug 2022

@viestta no, to mi moc nevraví...:D

viestta
10. aug 2022

@esmera50 ja viem, že toto je pre teba jadrová fyzika. Nastastie moja mama bola dostatočne dorazna a ručné práce ma naučila aj proti mojej vôli. Po rokoch došiel čas, keď som jej za to začala byť vďačná.

aniele
10. aug 2022

Škoda, že nebývaš bližšie. Som 60+, ako hovorí @viestta, naučila by som. Už učím, občas "dôrazne" 😀, vnúčatá.

esmera50
autor
11. aug 2022

@aniele a online? :D chcem veideť papučky, šál a čiapku, aspoň toto...

aniele
12. aug 2022

@esmera50 No, online je to skoro také, ako keď pozeráš videá.

esmera50
autor
12. aug 2022

@aniele ale nie je, tam to skrátka neni ono, takto by ma niekto viedol a štrikoval so mnou súbežne možno, dával rady, zastavoval ma, ak urobím chybu, mohla by som klásť otázky....Je to predsa len rozdiel!

aniele
12. aug 2022

@esmera50 No dobre, môžeme skúsiť. Napíš mi IP, dohodneme sa, kedy a ako.

esmera50
autor
13. aug 2022

@aniele vááážneeee???? ok , ďakujem, napíšem!