Šitie doma

majka15926
22. dec 2023

Dobrý deň.
Prosím Vás má niekto z vás skusenosti so šitím doma?
Šiaci stroj mi nezaplieta spodnú a vrchnú niť.
Mám novú ihlu, novú niť. Rovnakú hore aj dole.
No neviem sa nijako dopracovať k normalnemu šitiu.
Spravi mi jeden steh a vyvlečie sa niť z ihly.
Nevie mi niekto poradiť? Už som skúšala aj rôzne variacie napätia nití ale nič z toho.
Vždy rovnaký výsledok.

viestta
22. dec 2023

@majka15926 skontroluj napatie hornej aj spodnej nite, skontroluj ci mas ihlu dobre zalozenu a ci je spodny clnok dobre zalozeny, ci sa ti vrchna nit niekde nezasekava a preto ju roztrhne
(a niektore materialy sa jednoducho brania sitiu, mam aj taku skusenost)

domireb
22. dec 2023

@majka15926 skontroluj založenie spodnej cievky

moonlight1210
22. dec 2023

Skontroluj aj pritlak patky.

A mala som aj nit, co letela do kosa. Nedalo sa nou sit ani rucne. Proste sa po par tahoch ihlou vzdy pretrhla. Z nejakeho mizerneho materialu upradena.

domka222
22. dec 2023

Aj ja som teraz kúpila takú niť, čo sa v spodnej cievke zachytavala a vrchná vyvliekala. Zrejme pôjde tiež do koša

20erika07
22. dec 2023

Skus aj pozriet na fb skupinu šití co te chytí, tam si pytaju tiez taketo rady, niekedy aj videjko pridajú s cim maju problém, možno najdes v hladaciku svoj problem, tam je zije vo velkom 🙂

kaktusik007
22. dec 2023

a ja este doplnim - dnes kupis aj kratsie ihly, tiez som na to pozerala ze co to nezosiva ---- a potom stacilo nedat ihlu uplne do konca, ale iba trosku aby sa upevnila

isis234
23. dec 2023

Máš dobre nadatavené napnutie vrchnej a spodnej nite? Skontroluj i cievku.. ak by bola silno napnutá niť, uvolni šroubovákom, alebo dotiahni, ak je navolno. ( v čom je cievka)

majka15926
autor
23. dec 2023

Ďakujem veľmi pekne za rady.
V niti to nebude. Stále to robí nech tam mám niť ktorýkoľvek.
Vyskúšam aj ostatné rady.
Ešte raz ďakujem