Klinika pre poruchy príjmu potravy u deti

im709vf
31. dec 2021

Ahojte. Neviete mi niekto napisat, ci na Slovensku také niečo existuje? Dcéra na 5 mesiacov, od 2 pije UM len v spanku lebo inak nechce,za bdela sa nenapije ani vody. Teraz prikrmy všetky zvracia. Pri prvých lyzickach ju napne, a všetko ide von. Ju vlastne zo vsetkeho napina. Boli sme na gastro, tam nam dr povedala ze sa jedna o poruchu PP, že jej treba dávať casto prikrm keď nechce mlieko. Ale ona zvracia všetko, uz som zufala.

im709vf
autor
31. dec 2021

@kittykat22 no ona totižto ani mixované nezvláda, mňa ani nenapadlo jej dávať s kúskami. A voda na lyzicke je väčšinou vypluvnuta hneď von, keď prehltne tak jedine keď začne plakať ze ju nechce, ale to sa zakasle a zvracia 🤷🏼‍♀️

kittykat22
31. dec 2021

@im709vf kamaratka mala presne to iste. Musela robit psie kusy aby ta Stelca nieco zjedla. Tiez zabavala a robila somariny aby vobec nieco zjedla. Skus co bude fungovat. Ona sa s tou malou tiez hrozne natrapila.

mimimami3
2. jan 2022

@im709vf k odbornemu lekarovi - cize aj na gastro budes potrebovat vymenny listok (odporučenie) od pediatricky. S tym mozes ist ku hociktoremu gastro, ktory sa venuje aj detom, v ramci celeho SK (zobrat Ta je ale povinny len ten, ku ktoremu spadas). No vo vasom pripade je asi najvhodnejsi nejaky nemocnicny, myslim si, ze budu mat skor skusenosti i so zavaznejsimi pripadmi. Mozno i v KE su dobri detski gastro, spytaj sa / pozri recenzie. Ak nie, potom Kramare su dobrou volbou - pred 1. vysetrenim treba zavolat (cislo najdes na ich stranke - NUDCH Kramare). No volaj cim skor, my sme cakali tiez pol roka na termin + pol roka dalsieho na vysetrenie MRI🤦... To je, zial, smutna realita 🤷. I ked vas mozno zoberu i skor, podla toho, ako sa im to bude zdat vazne...

luccija
2. jan 2022

@im709vf ale veď ma len 5 m veľa detí príkrmy napinaju podľa mňa to chce čas...aj lyzicka vody, keď je zvyknutá na fľašu môže byť problém...minulý rok tu bola diskusia, že jedna mamina tiež kŕmila dieťa z fľaše iba v spánku cez deň a v noci za bdeleho stavu vôbec...
Ja by som počkala 5 m je naozaj krátko aj s prikrmami, aby si jej to neznechutila a zasekne sa úplne.Uz si skúšala ovocie?inú chuť?

im709vf
autor
2. jan 2022

@luccija no to je problém, že ona vlastne ani nie ej zvyknutá na fľašu, lebo potiahne z nej len keď spi. Vsetok príjem uz ci tekutín alebo stravy sa u nej deje v spanku, inak nechce. A áno, prikrmy ešte len teraz začali a ja rozumiem ze je to pre ňu nové, ale nezdá sa mi v poriadku, že jedno napnutie u nej vyvolá cely rad zvracania a napinania. Z ovocia ju dokonca najviac napina

luccija
2. jan 2022

@im709vf vyskúšala si viac fľašiek cumlov?či jej netecie pomaly či príliš rychlo...tak 5 m dieťa už menej spí, tak to potom koľko x jedáva?viem, že sa to ľahko píše, ale musíš ju naučiť jesť normálne za bdeleho stavu veď také deti si už niekedy aj samé držia fľašku...skúšali ste nech ju nakŕmi niekto iný?zapni rozprávku čokoľvek....držím palce musí to byť náročné a frustrujúce...

im709vf
autor
2. jan 2022

@luccija fľašky a cumle všetky, pije z najmenšej dierky, lebo v spanku sa z väčšej dusi. Nakŕmiť ju už skúšal aj manžel, babka, dedko, dokonca aj môj starší syn, neúspešne. Papa tak 7x, vypije max 100.

luccija
2. jan 2022

@im709vf aj sama niekde konštatujes, že je to asi o jej zvyku resp zlozvyku...musíš ju naučiť normálne jest bude spať čoraz menej a mlieko jej nebude o pár mesiacov poskytovať čo potrebuje ...skús jej dať sama fľašu nech sa pohrá, pocucka...existujú také sieťky do ktorých sa dá ovocie a deti si to cuckaji a zoznamujú sa s jedlom skúsim nájsť...pre ňu to musí byť sok dostať príkrm, keď papa z najmenšej dierky

zdena1990
11. jan 2022

@im709vf vnučka mala takýto problém keď bola maličká všetko jedlo sme mixovali najemno a všetko vypila z fľaše Ale keď už driemala zaspavala.... Potom to prešlo samé postupne ani neviem ako ....teraz má už 12 rokov všetko mala vo fľaši polievky prikrmy jogurt rozriedene dokonca aj ryžu

lucita1505
14. jan 2022

@im709vf ahoj moja toto robí iz 7,5 mes.ma 9 mes.mlieko len v spánku prikrmy len pocas rozprávky...som z nej zufala

im709vf
autor
14. jan 2022

@lucita1505 ahoj, neverím ze sa tu niekto taky našiel 🙈 ako ti pribera? Vyvojovo je ako na tom? Zlepšujú sa trochu tie prikrmy? Vodu ti pije?

lucita1505
14. jan 2022

@im709vf napísala som moje tel.cislo nie si sama a dokonca som Z východu ako ty z HE

andrizka
17. jan 2022

My mame ten istý problem od 2,5 mes kŕmena v spánku od 6 mes prestala piť v spánku kojí sa za bdela ale mizerne na 1 max 2 plienky denne, chodíme do Skalice za Dr. Bunovou, radila prikrmy dávať či vracia či nie aj u nás to tak bolo teraz ma 7 mes zje iba malo gramov a malo druhov a iba zeleninu ale vracanie ako tak ustálo…. Vydržte nukajte aj napriek vracaniu, ak chcete napíšte SS, my sa naďalej trápime, dúfam že do roka sa to zlepší