Klinika pre poruchy príjmu potravy u deti

im709vf
31. dec 2021

Ahojte. Neviete mi niekto napisat, ci na Slovensku také niečo existuje? Dcéra na 5 mesiacov, od 2 pije UM len v spanku lebo inak nechce,za bdela sa nenapije ani vody. Teraz prikrmy všetky zvracia. Pri prvých lyzickach ju napne, a všetko ide von. Ju vlastne zo vsetkeho napina. Boli sme na gastro, tam nam dr povedala ze sa jedna o poruchu PP, že jej treba dávať casto prikrm keď nechce mlieko. Ale ona zvracia všetko, uz som zufala.

loginexistuje
31. dec 2021

neexistuje taka klinika pacienti su rozne rozmiestneny po psychiatriach poruchami prijmu potravy sa zaobera p doktorka paulinyova (dufam ze dobre pisem ) na detskej psychiatrii kramare
ale v piatich mesiacoch poruchu prijmu potravy tam musi byt iny problem fyziologicky

im709vf
autor
31. dec 2021

@loginexistuje všetky vysetrenia (krv, moc, ultrazvuky) mame za sebou, jedine co jej zistili je alergia na BKM, ale to speci mlieko pije uz 2 mesiace a žiadna zmena. Skôr je to stále horšie

pribinak
31. dec 2021

@im709vf veď požiadaj aby vás vzali na hospitalizáciu na pozorovanie na detské gastro

im709vf
autor
31. dec 2021

@pribinak akoze toto ma napadlo, hoci ona po gastro stránke je ok, trávenie je tiež ok. Ona celkovo prijať niečo do seba ma problém. Tak či náhodou sa na SK niekto nespecializuje na toto

pribinak
31. dec 2021

@im709vf podľa mna po gastro stránke ok nemôže byt keď zo všetkého zvracia. Toto je 5 mes babo a nie 15 ročná pubertacka čo vymýšľa s jedlom

im709vf
autor
31. dec 2021

@pribinak teda z každého prikrmu. Jej začne zvracanie keď ju napne bud z chuti/konzistencie, alebo hocicoho iného. Mlieko nevracia bezne, len takisto keď ju napne napr keď si dáva ruky do pusy

im709vf
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka_
31. dec 2021

Neviem poradit odbornika, ale jedna mamička si pochvalovala knihu
"Rowena Bennett
Your Baby’s Bottle-feeding Aversion: Reasons and Solutions"
Tiez sa veľmi natrapila s krmenim dcerky.

im709vf
autor
31. dec 2021

@margaretka_ ďakujem 🙂

loginexistuje
31. dec 2021

@im709vf nie je mozne aby bolo to zdravotne ok moze byt chorurgicky neurologicky problem ale nie porucha prijmu potravy trvala by som na hospitalizacii na MRI a speci utz pri krmeni

im709vf
autor
31. dec 2021

@loginexistuje nemyslím tým klasiku ako anorexia, bulímia, do PPP spadajú aj iné choroby. Aspoň teda dr vravela ze je inak zdravá, akurat ze nechce za bdela prijať potravu.

loginexistuje
31. dec 2021

@im709vf ale rozumies ze u dieta to nie je ze nechce prijimat potravu len tak ze nechce bez fyziologickej priciny (myslim 5 mesacne) mohla by mi to hovorit lekarka aka chcela patrala by som dalej

im709vf
autor
31. dec 2021

@loginexistuje ona samozrejme ze chce, keby vyslovene ze nechcela tak do nej nedostanem nič. Pritom vahovo je na tom dobre, akurát to napinanie zo vsetkeho a nasledne zvracanie je o drzku. Osobne si myslím ze to pitie v spanku začalo keď sa jej prejavila alergia, a teraz je to skôr o zvyku.

kiki68
31. dec 2021

Krv moc a ultrazvuk je taky zaklad, ja by som isla seriozne po tom, co tam je za problem. Podla mna tam moze byt nejaka anomalia pazeraku alebo nieco podobne. Malo to jedno dievcatko a tiez stale zvracalo. Potvrdilo sa najprv bkm a nakoniec museli byt akutne hospitalizovani. To chce v narkoze proste pozriet kamerou zvnutra komplet ten trakt. A hladat ihlu v kope sena. Mozno aj MRI. Ale dieta v takom veku nemoze mat poruchu od psychiky. To jedine ze by prezilo enormny stres , napr nejake odlucenie , tyranie. To si nemyslim, ze je Vas pripad. Lebo psychika deti zacne pracovat az neskor. Vacsinou od toho roka to koze uz byt aj psychicke, ze si dieta nieco vezme do hlavy.

im709vf
autor
31. dec 2021

@kiki68 ďakujem za odpoveď.. len mi nejde do hlavy, prečo do tých 2 mesiacov pila mliecko v pohode.. čítala som aj kdesi jeden článok, kde chlapcek mal v podstate to iste, nic mu nezistili, a do 2 rokov musel byť na sonde.. a ani neviem ako to skončilo, či presiel na normalnu stravu alebo ako.. a vlastne ze prečo 🤷🏼‍♀️

margaretka_
31. dec 2021

Mne napr pride dost realne, ze ak jej zacalo byt zle kvoli alergii, tak si to spojila,ze je jej zle z mlieka a zacala ho odmietat.

evangelina0
31. dec 2021

@im709vf Dr. Bunova v Skalici je klinická logopedicka, venuje sa aj deťom s poruchou príjmu potravy, robí špeciálne vyšetrenie prehlatania pod rontgenom aby sa zistilo, či je nejaká mechanická prekážka, ktorá bráni prehlataniu, pripadne reflux.
https://logomedik.sk/
Držím palce, prešla som si s dcérou čímsi podobným...

im709vf
autor
31. dec 2021

@evangelina0 ďakujem veľmi pekne 🙂 stále si vravím ze to nie je také hrozné, lebo síce s väčšou námahou, ale stále sa mi podarí do nej aspoň mlieko dostať.. no čím je staršia, je to horšie. Tam nechcem čakať na deň, kedy do nej už naozaj nebudem vedieť nič dostať a mala ostane dehydrovana, atd.

kittykat22
31. dec 2021

@im709vf prepac, ale neviem co za sprostu lekarku si stretla. PPP je psychicka porucha ktora vychadza zo zleho vnimania samej seba. A PPP nemoze trpiet tak male dieta 😤😤😤 Na lekarku by si mala napisat formalnu staznost na vedenie nemocnice

im709vf
autor
31. dec 2021

@kittykat22 pochodili sme už viacero doktorov, aj sme boli hospitalizovane, nikto nic nezistil. Tak to uzavrela jedna dr takto. Ono mi je v podstate jedno ako to kto nazve, problém je proste taky. Ospravedlňujem sa teda za chybný nazov diskusie, avšak sama neviem ako to pomenovať 🤷🏼‍♀️

kittykat22
31. dec 2021

@im709vf prosim ta, ale toto mala kamoska s dcerou. Musela jej vsetko davat po lyzickach lebo sa povracala. Stela sa vola. Ma rozne dysfazie - uz je starsia, ma 9 rokov. Ale napriklad nezje nieco modre alebo nieco dvojfarebne lebo sa okamzite povracia. Napriklad nesmie vidiet pogebrene ine dieta lebo okamzite sa povracia. Ma toho viac. Kamaratka z nej bola tiez na prasky a davala jej to nejako specialne - nasla sposob 🤔🤔🤔

mam jej napisat?

im709vf
autor
31. dec 2021

@kittykat22 u nás je práveže strava podávaná po lyžiciach horšia.. nebaví ju to, zo vsetkeho ju zvykne napísať. Keď jej dávam mlieko alebo vodu lyžičkou alebo striekačkou, vypluva všetko a nehltne. Pritom prehltanie jej tiež kontrolovali, v spanku pri piti mlieka prehltnúť nema problem

mimimami3
31. dec 2021

@im709vf davnejsie som videla dokument o takychto detoch na youtube. Neviem, ci vies po nemecky, ale ak aj nie, skus si tam dat slovenske / anglicke titulky, je to zaujimave... A davnejsie som citala / videla o podobnom pripade k vasmu, to bolo myslim tiez este len babatko a ak sa nemylim, dokonca slovenske... Ak to najdem, dam Ti sem link. Zatial aspon ten nemecky doku...

https://www.youtube.com/watch?v=894KB0XStFI
im709vf
autor
31. dec 2021

@mimimami3 ďakujem 🙂 ja som dokonca nasla teraz aj konverzáciu tu na MK, dve mamičky opisovali presne rovnaký problém, ale diskusia je z roku 2008. Obe detičky mali nakoniec sondy, ležali na Kramároch a žiadnu takú príčinu im nezistili. Skúsila som im napísať, hoci neviem ci sú tu ešte aktívne.

mimimami3
31. dec 2021

@im709vf verim Ti, ze si z toho zufala... Skus patrat dalej, ta hospitalizacia na pozorovanie mi pride ako dobry napad... Mozno by Ti na Kramaroch na gastro vedeli poradit aj ci neexistuje i nejake zdruzenie rodicov s tymto problemom...?

juliet86
31. dec 2021

no. ja ti odporucam aj fyzioterapeuta robert baumann physio medical bratislava petrzalka a tiez aj osteopata. viem ze nejaky genialny genialna je niekde poprad tatry kezmarok? neviem mozno vyguglis alebo niekto pripomenie. s tiez by som ti odporucila poguglit nemocnicu brno. tam su na toto odbornici resp ta nasmeruju.

evangelina0
31. dec 2021

@im709vf treba to riešiť čím skôr. Ja keď som začala chodiť s malou po vyšetreniach, ktoré sme potrebovali absolvovať, to trvalo aj polrok a plus kým sme sa k Dr dostali, bolo to dlho. Aj ona sama povedala, že sme prišli v 12 hodine, alebo skôr už 5 minút po dvanástej... Tam sa potom zvyknú viazať aj problémy s rozprávaním, treba to riešiť čím skôr. Ak chceš napíš ip

im709vf
autor
31. dec 2021

@juliet86
@evangelina0
Ďakujem veľmi pekne za odporúčania, určite to budeme riešiť. Preto som sem aj napísala, pretože som absolútne nevedela kam sa ozvať s takýmto problémom. Sme totižto z Košíc, tak uvidime kam sa nám podari vybaviť vysetrenia

im709vf
autor
31. dec 2021

@mimimami3 viete mi aj poradiť ako sa na Kramare ozvať? Cez dr? Alebo radšej osobne? Sme z KE, tak neviem

kittykat22
31. dec 2021

@im709vf [14:52, 31/12/2021] Edita : Jj to bylo se Stelou taky
[14:52, 31/12/2021] : ako si to riesila?
[14:52, 31/12/2021] : skusala?
[14:52, 31/12/2021] Edita : Doktoři nepomohli
[14:52, 31/12/2021] : kedy sa to zlepsilo?
[14:53, 31/12/2021] Edita : Mléko jen ve spánku
[14:53, 31/12/2021] : a jidlo?
[14:53, 31/12/2021] Edita : Jídlo dlouho jen mixovane
[14:54, 31/12/2021] : z toho co pisala ta mamicka, tak mi to prislo velmi podobne, co si hovorila ty
[14:54, 31/12/2021] Edita : A hodně při jídle zabavovat, aby zapomněla ze jí
[14:54, 31/12/2021] : ok
[14:55, 31/12/2021] Edita : Vodu jsem do Stelci dostávala jen po lzickach