icon

Môžem učiť na polovičný úväzok bez štátnice?

15. jún 2026

Ahojte. Myslíte že je reálne uvažovať o tom, že sa dá zohnať práca nie na živnosť ale na polovičný úväzok učiť mladšie ročníky anj? Napr v súkromnej jazycke?
Na par hodín týždenne?
Napr tak max 15 az 20 hodín týždenne?
Každý chce živnosť......
Štátnicu nemám. A nie som pedagogický pracovník. Bola som v zahraničí. Mam úroveň anj niekde medzi b2 a c1.
B2 určite.
Mam si urobiť štátnicu na b2 aspoň alebo co mam robiť?
Pedagogicke min.nechcem dorabat.
Mam štátnicu na b2 úrovni v RÁMCI VŠ. Môžem doložiť - z oblasti cestovného ruchu a hotelierstva a maturitu úspešne na úrovni b2. Co ďalej? Dakujem

Strana
z3
avatar
d_ivana
18. jún 2026

@anonym_autor Ešte ako študentka som učila nemčinu na gymnáziu, teda som nemala ani štátnice, ani pedagogické vzdelanie - ale mala som certifikát na C1. Podľa mňa je B2 málo, ale skús poslať životopis.

autor
20. jún 2026
@sisska96

@anonym_autor Nooooo. Neviem neviem. 😂😂😂 Od základnej sa učí všade anj, Aj kuchári . Podľa mňa nemáš žiadny PhDr, lebo stále viac sa strápňuješ

@sisska96 ale si mimo... Jasne nemám phdr. Vymýšľam si...

autor
20. jún 2026

Ešte som nikde v žiadnej internetovej diskusii nevidela že by takto niekto ponizoval ostatné Ženy ako tu na MK keď sa človek opýta slušnú otázku. To tiež odráža IQ národa

avatar
zmrzlinka8
20. jún 2026
@anonym_autor

Ešte som nikde v žiadnej internetovej diskusii nevidela že by takto niekto ponizoval ostatné Ženy ako tu na MK keď sa človek opýta slušnú otázku. To tiež odráža IQ národa

@anonym_autor nikto ťa predsa neponižuje, len nemáš dostatočné vzdelanie na to, aby si mohla učiť. Neurážaj sa, doplň si ho, zdokonaľ sa, potom môžeš robiť, čo chceš.

anonym_eea82a
20. jún 2026
@anonym_autor

Ešte som nikde v žiadnej internetovej diskusii nevidela že by takto niekto ponizoval ostatné Ženy ako tu na MK keď sa človek opýta slušnú otázku. To tiež odráža IQ národa

@anonym_autor Mnohých možno prekvapuje, ako môžeš mať VŠ, keď si takáto nechápavá a dookola ideš ako zaseknutá platňa, hoci ti tu viacerí vysvetľujú, prečo učiť nemôžeš. Máš absolvovanú nejakú súkromnú školu a diplom tam bol za dichadzku? Alebo máš vyštudovaný úplne zbytočný, hoci ľahký odbor a až teraz si zistila, že ti je na nič, že prácu si s tým nikdy nenájdeš? Stále si nevysvetlila, čo si to vlastne vyštudovala, akú máš reálnu prax a prečo chceš zrovna učiť, prečo sa nejdeš uchádzať napríklad o miesto lekára, advokáta? Veď to je rovnaký nonsens. Alebo si fakt si myslíš, že do školy, k deťom môže ísť pracovať hocikto, kto si nevie nájsť uplatnenie inde?

avatar
zuzana76
20. jún 2026
@anonym_autor

Ešte som nikde v žiadnej internetovej diskusii nevidela že by takto niekto ponizoval ostatné Ženy ako tu na MK keď sa človek opýta slušnú otázku. To tiež odráža IQ národa

@anonym_autor ja som ta neurazala, ani vacsina nie, len sme ti vysvetlovali tvoje moznosti. B2 je maturita a s maturitou nemozes ucit. Mozno na nejakej dedine panu bohu za chrbtom, kde nemaju personal by ta mozno aj zamestnali, ale vo vacsine skol nie, nemas kvalifikaciu a casy sa zmenili, v roku 1990-2000 mohla ucit na skole aj nejaka aupairka co bola par rokov vonku, ale to uz neplati. B 2 je dnes naozaj uroven na prvy stupen ZS, na druhom stupni je uz mnoho deti, co rozpravaju plynulo po anglicky.

Strana
z3