Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
9. apr 2015

@leonii jooj nezavidim. dufam, ze to zvladnes v pohode a Melka tiez 😉 sadra je svina, viem o com hovorim 🤐

ervenka
9. apr 2015

@cestovatelkaandrea uz som vyskusala vsetko- od SVK az po NL recepty, vratane aktivne sa venovat mm. A NIC. takze sa vzdavam, uz ziadny bleeech tonic. V pondelok bude prostagladine atd.... 😉

erique12
9. apr 2015

caute girls,
just in case: startujem trosku svoj mini bisnis, tak ak by ste mali zaujem🙂 o profi fotenie, tu som:

https://www.facebook.com/erikabrouwerphotography

leonii
9. apr 2015

@ervenka Akože to je sila tak to musí byť iná dr. Ale podľa mna tu nohu nebude mať zlomenú,lebo spala celú noc a noha ju nebolí takže verím že v stredu pôjde sadra dole 😀 😀 😀 S tou školou je super,že tam maju podobné deti z viacjazyčných rodín aspoň budú vedieť pomôcť a nebudú ta nútit hovoriť len po NL. Ja som sa snažila vypudiť takto Adama z brucha a dr. vravel nech sa nesnažím, že keď sa dieťatku nechce tak sa mu nechce a že sa nemám zbytočne unavovať,ale si mám užiť posledné dni z bruškom. A mal pravdu Adama museli vybrať cisarakom. Pevne nervy 😉

leonii
9. apr 2015

@cestovatelkaandrea Tak zatiaľ to ide dobre 😀 😀 Mám posilovanie rúk zadarmo Melka má 23kg. 😀 😀 😀 😀 Ona keby že nevidíš sadru tak ani nevieš, že jej niečo je 😀 😀 Len sa nudí,ale máme požičanú buginu tak zajtra pôjdeme vonku a ja po dlhej dobe budem kočíkovať 😀 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@ervenka tak potom budem na teba v pondelok cely den myslet. len aby si vladala predychavat kontrakcie, ked sa ti bude vdaka mne tolko stikutat.

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@leonii no aspon nemusis cvicit 😉 inak Melka je riadna baba. nas Damco v 6-tich rokoch nema 23kg 😀 😀 😀 niekedy mam pocit, ze na nas poslu kontrolu, lebo je vysoky ale chudyyyyyy 😀 😀 😀

leonii
10. apr 2015

@cestovatelkaandrea jj ona nezapadá do žiadnych tabuliek 😢 😀 😀 A topánky kupujem 31-32 ani nechcem vedieť, že k akému číslu sa dopracujeme kým jj noha prestane rásť 😎 😎 😎 😎 😎 Tak Tvoj má byť po kom chudýýýýýýýýýýýýý ale u nás to ide skôr do šírky ako do výšky 😀 😀 😀 😀

eri28
10. apr 2015

Baby chodim po uradoch stale ale vcera ma ta uradnicka dostala.Kedze sme chceli na inom gemente ako byvame svadbu tak musime sa najprv na nasom zapisat do manzelstva ondertrau neviem ako sa to pise a nasla som na nete ze k tomu treba iba obciansky a pasy.Moj potrebujeme neaky formular M 56 ci kolko lebo nie je v EU.A ona mi povedala ze este potrebujeme papiere z nigerie kde chodil do skoly k doktory a do kostola.To nie je normalne.Este chcu rodne listy tie mame.O mesiac mi dala termin prinesiem rodne listy a pasy a ked sa so mnou nebude bavit uz ani ja s nou.Urobime svadbu v Nigerii. Vsak oni su tu nenormalny. 😠 toto by neziadali urcite ani na svk ale moj tam svadbu nechce.Zda sa vam to normalne mne nie uplne nepodstatne papiere.

eri28
10. apr 2015

@leonii skore uzdravenie malej prajem

ajana1
10. apr 2015

@eri28 ver tomu ze to normalne je. My sme sa s manzelom brali na Slovensku a tych papierov co sme museli vybavit. Nakolko manzel je Anglican ale byva v Holandsku tiez nam trvalo skoro 2 mesiace dat vsetky papiere dohromady. A to UK je v EU takze si viem zivo predstavit co to musi byt ked si beries niekoho mimo EU

ervenka
10. apr 2015

@eri28 po mojej skusenosti- vsetko je mozne a nic nie je vylucene. Papiere o skole= potvrdenie o vzdelani, myslim,ze aj zdrav. dokumentacia je dolezita, a kedze chcete aj v kostole, no tak aj z kostola. Este mala dobrobnost- Nigeria NIE JE statom Haagskeho dohovoru o apostille- moze byt este velmi zlozite overovat pravost dokumentov- ja som musela mat prelozeny rodny list+ apostille. Ak sa este veci nezmenili, vsetky dokumenty nesmu byt starsie ako 6mesiacov, takze mate co robit.

ervenka
10. apr 2015

@cestovatelkaandrea vies co mam nove? NIC 😎 😀

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@leonii hahaha, ze ma byt po kom chudunky. ver mi, keby som nesportovala a nekontrolovala stravu, tak mam 80kg a nevybehnem ani po schodoch. ale ako decko som bola vychrtlina.
Zato Kilco je ako Melka. Statny chlapi a uz teraz ma nohu 26tku a nosi velkost 98-104 😀

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@ervenka 20krat hore dole po schodoch a ono sa to zmeni 😀

leonii
10. apr 2015

@cestovatelkaandrea joj s tou váhou ani nevrav,došla na mna asi jarná únava,alebo čo ja neviem sa neviem donutit nič poriadne zjest len čo nájdem v chladničke a o cvičení ani nevravím. Asi si kúpim nejaký multivitamín hádam ma to nejako preberie k životu bo za chvíľku budem mať nie svojích 80kg ale 100kg. a to fakt nechcem 😒 Inak život je fakt sviňa môj brat môže zjest aj koňa a nepriberie ani gram u babky raz zjedol 20 buchiet na pare a ešte si išiel pridať ja som ledva 3 zjedla no je toto spravodlivosť? 😝 😝

ervenka
10. apr 2015

@cestovatelkaandrea vcera som vytrepala na pojd susiaky,kt. nepouzivame a zniesla dole hracie deky do babyboxu. Myslis ze sa aspon brucho zatriaslo? Ale hooouby.
Vies aka je to maximalna provokacia vysoko tehotnej 40tt+4? Ked prileti krdel bocianov, zakruzia nad domom, a sadnu si mrchy oproti na susedovu strechu. A este aj klapotali zobakmi... 😎

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@ervenka ja z teba umrem 😀 ja som vecer predtym ako som rodila Damca stala pri otvorenom okne v spalni a zrazu preletel okolo bocian a sadol si na strechu u susedov a pozeral na mna. som si povedala vtedy, ze to v noci pride. A ono to fakt prislo. O 6 hodin sup ho prva kontrakcia 😀

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@leonii tieto pocity som mala vzdy pri mojej sestre. ona je take tintitko chude a zozerie aj kona. A ja som vzdy bola pri nej taka buchta. Ale teraz je to uz OK, uz mam nieco okolo 54.5kg.

leonii
10. apr 2015

@cestovatelkaandrea waw tak toľko som asi nikdy nemala super 😎 😀 Bože ked mne inak zdrava strava chutí to nie je v to,ale mne chutí aj tá naša slovenská klasika,aj ked vyprážané máme asi raz za mesiac,ale čo mi roby najviac zle je že milujem sladké a keby sme ho aspoň doma nemali,ale mm je tiež na sladkosti takže mu ich musím kupovať a to je iná provokácia 😒 😒

cestovatelkaandrea
10. apr 2015

@leonii no ja tiez asi naposledy ked som mala tak 14 rokov. Mne tiez chuti slovenska klasika ale nie velke davky. Sladke mam rada aj ja ale len cokoladu a kolace. ine sladkosti nemusim.... mne dost pomohla kaloricka kalkulacka na nete. A ked som si niekedy dala aj viacej sladkeho, tak po pridanom cviceni som to vypalila.

eri28
10. apr 2015

Baby ked tvrdite ze je to v pohode tak ja to vzdavam on nema ine papiere a ani nechce vybavovat viac ako to co ma.A tvrdi mi ze v Nigerii netreba nic specialne iba peniaze cize zaciname setrit.

leonii
10. apr 2015

@cestovatelkaandrea Ako s porciami nie je problém, ja tiež nedávam mega tanier 😀 😀 No a zo sladkostí mi jedine nechutí ten čierny pelendrek. Hrozne nie? 😀 😀 😀 😀 Na tú kalkulačku na nete som pozerala a som sa dlho poľa nej riadila ale ako vravím nejako ma opustila motivácia 😖

ervenka
10. apr 2015

@eri28 ty si myslis,ze ti uznaju sobas mimo EU, v Afrike len tak? 😅 budes mat papierovacky tak,ci tak...

palinkova87
11. apr 2015

Babule poradte obchody kde si kupim saty na svadbu...

ervenka
11. apr 2015

@palinkova87 napr. v&d. znacka Jane Norman ma pekne saty.

ikke
11. apr 2015

@palinkova87 podla toho co hladas, ja mam rada vo v&d znacku LIV alebo obchod miss etam. ak mas predstavu takych siat, ako sa nosia na svadbu na slovensku (leskly saten), tak to asi len cez internet, napr. zalando, c&a (na stranke maju zvycajne ovela viac nez v obchode), pripadne wehkamp

eri28
12. apr 2015

@ervenka potom ti napisem moj muz tvrdi ze nie . 😉

ervenka
12. apr 2015

@eri28 😀 Tak potom preco nechce vybavit papiere aby ste mali svadbu v NL, ked vsetko ide v Nigerii tak hladko? Ak si dobre pamatam, velmi "zabavne" to bolo, ked ste mali spravit erkening- aby malo dieta jeho meno. O svadbe si pisala tiez uz velmi davno... Nikdy sa mu nic nechcelo vybavovat- teda aspon podla toho, co si ty pisala...
V podstate mne je to taaaaaaak jedno, ked si on mysli, ze si mysliet moze a tvrdit svoje.... 😅

eri28
12. apr 2015

@ervenka meno nam vymenili na inom gemente hned neviem preco nase robi stale problemy.O svadbe som pisala davno lebo som ju chcela ale on ma cas.A mne uz je to tiez jedno uz ho nenahanam ako volakedy.Zevraj v Nigerii je vsetko jednoduchsie tak uz si to tu v nl nebudem komplikovat.