Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
2. nov 2010

@cestovatelkaandrea ake kolaciky pekavas na vianoce? ja si o chvilu urobim listkove cesto do mraznicky, bo tie ich stvorce mi vobec nevyhovuju velkostne a medove platy si budem prvykrat robit na medove rezy, inac som to len kupovala a este budem robit grilazku, cajove, madarske rezy chcem skusit, slane tycinky, slanu roladu a marina roladu a ked sa budem citit, tak chcem skusit aj medovniky

miriamp
2. nov 2010

@rybca tak to mame spolocne hobby, ja sa v peceni doslova vyzivam, nie iba vianocnom, po cely rok.
ja sa chystam viac suche kolaciky robit, asi tak 6 roznych druhov. aj nejaky plnkovy, ale az potom k silvestru. a vzdy urobim trochu viacej tych suchych a dam do mraznicky, tam im bude dobre
na horsie casy. haha. no a listkove cesto som vyriesila tak, ze si ho u nasho pekara tu davam robit, akosi som spohodlnela, 🙂 tiez mi nevyhovuje to stvorcekove. ale inak aj v obchode dostat nezamrznute,uz rozvalkane, dostala som raz typ, ale este som to neodskusala.

niekedy pred vianocami si mozme este raz dat tuto temu ""maskrtnych jazyckov"" 🙂 🙂

a od noveho roku zavazok ze tolko nebudeme maskrtit !!!! ☹ ☹

rybca
2. nov 2010

@miriamp ale? a ake je to cesto? na SK som kupovala chladene rozvalkane a to mi vyhovovalo, ale tu som take este nevidela..🙂))) keby si mi toto poradila, tak by som uz nemusela sama robit..🙂)))) a ja som sa zamilovala do tort, uz nam aj usami idu..🙂)) skus kuknut sem - http://tortyodmamy.sk/user/239/images ...🙂

ikke
2. nov 2010

baby, a kto vam tu tie kolaciky je? lebo ja ked napeciem, moja schoonfamilie si zoberie tak po jednom kuse kazdy a koniec 😝 tak po holandsky... a zvysok musim tlacit ja a potom sa bojim postavit na vahu 😀

rybca
2. nov 2010

@ikke ja mam slovaka chlapa, on nema problem s kolacikmi, ale co sa tyka chuti, tak si vybera, ale ked upeciem jemu srdcu blizke, tak dokaze zjest pekac naposedenie..🙂))) a "najhorsie" je na tom to, ze to na nom nie je vobec vidno a ja len obliznem varechu a mam 5 kil navyse..🙂))))

cestovatelkaandrea
3. nov 2010

@rybca no ja planujem upiect vanilkove rozky, medvedie dlabky, potom pernicky, linecke kolaciky s plnene dzemom,vela slanych tyciniek a slanych kolacikov, tvarohove tasticky (musim vypitat recept od svokry), cesnakovych kysnutych slimakov, a potom este nejake dva plechy kolacov takych s plnkov. mozno jeden bude orechovy a druhy jablkovo cokoladovy. ak ma este nieco napadne, tak napeciem viac. mozno porobim aj rafeolo gulky. rozmyslala som aj nad makovou a orechovou strudlo ale teraz ked tu bola svokra tak nam napiekla hned styri, takze dve su este v mrazaku a potom ich na vianoce vytiahnem. s jedenim u nas nie je problem, lebo mm spapa vela kolacikov, dokonca uz aj drobec zacal pytat a keby cosi, tak u nas v kancli po vianociach zozeru vsetko 😀 😀 dvadsat chlapov ked sa pusti do kolacov tak sa stratia ani nepostrehnem.

cestovatelkaandrea
3. nov 2010

@rybca zacni behat, ja som schudla uz skoro 6kg. Behavam 2-3 krat do tyzdna tak 4-8km. A to sa musim priznat, ze jem aj za dvoch.

rybca
3. nov 2010

@cestovatelkaandrea tak to mas dobre menu....🙂)))))

behat som zacala, ale musela som to stopnut, bo som si natiahla vaziva od kolien dolu, potom som uz len rychlochodzovala, ale nepomaha to, no teda, na vahe sa nic nestalo, ale nohavice nosim o cislo mensie, len brucho mi stale ostava, ale ja sa tym netrapim, neobmedzuje ma to v pohybe, nadvahu a mohutne tela mame v rodine, takze budem radsej, ked sa mi bude formovat telo pomalinky, ako rychlo schudnut a potom zase naspat naberiem, a aj keby som schudla aj 30 kil, tak prsiska mi ostanu takze aj tak budem vyzerat jak gula..🙂

miriamp
3. nov 2010

@rybca tak som to dnes okukla v jumbo to listkove. maju to v chladiacom boxe ( kde su torty,cerstve kvasnice,cesto na croisanty) vers bladerdeeg vyraba to rakuska firma tante fanny je stocene a uz rozvalkane 42 krat 24 cm.
jedno dalsie cesto bolo uz predkrajane. asi ako tie croissanty tie su tiez predkrajane.
isto aj v inych supermarketoch nieco bude. ak nahodou niekedy vyskusas,daj vediet.

behanie u mna tiez vzdy dobre zaberalo, ja som z tych nestastnych ktore ked chcu maskrtit
sa musia pravidelne hybat. 😠 😠 no nejako sa uz dlhy cas neviem nastartovat.
donedavna som mala este vyhovorku ,ze vsak som mala 2 porody tesne po sebe, a teraz je vyhovorka asi tak lenivost. 🙂

dnes som bola s mirkou v poradni, vypytala som si papier na ocne, lebo skuli pravym okom,alebo cosi cudne s tym ma. uz aj minule ma presviedcali ze to este skoro ist na ocne, ale radsej skor ako neskor.
ale este treba ist huisdoktorovi po dalsi papier....... ale aspon som sa uz objednala,takze dovtedy papier
pojdem zobrat.

cestovatelkaandrea
3. nov 2010

@rybca no ved aj ty mas dobre menu, hned som si pridala do zoznamu grilazove rezy 😀
s behanim je to dost narocne. vela ludi si mysli, ze ked zacnu tak ubehnu aj 10km. mna strasne pobolievali kolena zo zaciatku ale to som mala 69kg. teraz ked mam 63.5kg tak je to OK. aj ja sa citim lepsie ale mam taky pocit, ze vaha pojde este dole, lebo sa chcem dat na dlhe behy nad 10km. Ak sa zadari tak pojdem odbehnut polmaraton v Utrechte na Velku noc, len to nesmiem prestrelit s treningom. Brucho a prsia su aj u mna problemove partie. Brucho mam este od porodu a prsia tych sa nezbavim asi nikdy. Podprda 75F jednoducho musi byt a to mozem mat 50 alebo 80 kg. Len obvod sa potom meni. Inak rychla chodza je tiez dost narocna.
Vaha nie je jediny ukazovatel ubytku vahy. Svaly vazia viac ako tuky v tele, ale zaberaju menej miesta. Asi preto mas aj vahu skoro rovnaku ale nohavice nosis mensie. Mne tiez hovoria priatelia kolko vela som zhodila ale vaha neukazuje az tolko. Len nohy mam svalovejsie. Inak tych 5.5kg som schudla za 5 mesiacov behania takze to ide pomaly ale dufam na trvalo.

@miriamp dik za typ na listkove cesto. U nas coskoro otvoria Jumbo obchod, tak viem kde hladat.
Ja by som tiez na tvojom mieste isla skor ako neskoro.
my pojdeme na buduci tyzden ku KNO doktorke na kontrolu po vybere mandli. Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku. Len Damian stale sopli a pokasliava, takze mozno ma na nieco alergiu a to budeme musiet ist na testy. Ved sa dozviem od doktorky kam pojdeme, lebo ked mu vyberala mandletvrdila, ze asi bude alergik.

rybca
3. nov 2010

@cestovatelkaandrea no tak ja mam teraz 92 kil, prsa tiez F, ale ja som bola vzdy pevnej postavy, nie tucna, ale svalnata, ked som mala modelkovske miery, tak som mala 62 kil, co pri takych mierach maju teraz baby 50, 55 kil a pri vacsej vyske..🙂 takze umerne sa to teraz zvacsilo, osobne nemusim nosit 36 velkost, len to BRUCHOOOOOOOOOOOOOOOO....:( od porodu ho mam este stale ovisnute a velke, ako keby som bola v 7 mesiaci..🙂)))

@miriamp dakujem za tip, uz som ho nasla aj v nasom obchode, ale dalo to zabrat, nemaju to pri chladenych tortach, ale v regaly so sunkami a pastikami, uuuuuplne na hornej policke, kde ledva dociahnem..🙂)))))

andreaka11
3. nov 2010

ja by som bola taka rada, keby sa zmestim do predtehotenskych veci.. ale so mnou je to biedne, nemam chut a silu dotlacit sa k cviceniu... a tak rada by som chcela schudnut nejakym zazrakom. nastastie neviem vypekat, tak aspon nemam ake kolaciky jest, inak by som na posedenie zjedla cely pekac....
nastastie este nemusime rozoberat problematiku sinterklaasa a jeziska. ale uz sme sa o tom rozpravali a dohodli sme sa, ze sinterklaas chodi v holandsku a jezisko na slovensku. tak keby sme nahodou zostali na vianoce v nl, a rodicia by priniesli darceky zo sr, tak by sme povedali, ze to im tam jezisko nechal a babka s dedkom ich priniesli... ale verim tomu, ze by sme si dli nejake tie malickosti pod stromcek 😉

cestovatelkaandrea
4. nov 2010

@rybca neboj zhodis aj rychlou chodzou, len to chce cas. inak mamine na brucho pomohla kalanetika. ak mas nervy a zlatu trpezlivost tak skus. tiez ho mala ovisnute po porode niekolko rokov a po roku kalanetiky ho mala pekne. nie ako modelka ale neovisalo.

@andreaka11 Andy mas super rodicov, ked ti pridu po vianociach do NL. ja mozem nasim hovorit, ze mozu prist ku nam len tak aj castejsie a mama stale tvrdi, ze pride ked JA to budem potrebovat. A pritom by bolo super, keby prisli aj bez toho, ze by museli varovat Damiana, lebo je chory a ja nemozem ist na dovolenku. Takto to potom vychadza ze mama tu je 1-2 krat do roka ale viem, ze by rada prisla aj castejsie.

rybca
4. nov 2010

@cestovatelkaandrea mam pruh na slabine, takze si musim davat pozor co cvicim, este nie je uplne predrany skrz cele tkanivo, a preto radsej nebudem riskovat s kalanetikou a podobnymi zatazovymi cviceniami, max. trochu vecer v posteli podviham nohy, viac sa neodvazim

cestovatelkaandrea
4. nov 2010

@rybca no to si fakt radsej davaj pozor. Brat to mal a vravel, ze to velmi boli, ked sa to predere von 😒
akurat si idem popozerat recepty na vianocne kolace, nech viem, co potrebujem pokupovat na pecenie 😀 😀 😀

andreaka11
4. nov 2010

@cestovatelkaandrea ne neee, rodicia nepridu po vianociach. ved len vcera odisli ☹ mohli zostat dlhsie. najskor mala prist sestra s muzom a s dcerkou a mali zobrat aj mamku, ale na poslednu chvilu to zrusili..... 😒 a otec, aby mamka neola nestastna, tak povedal, ze on ju do nl zoberie. tak prisli v piatok a v stredu odisli. a zase som na deti (cez den) sama 😖

ja som volakedy cvicila kalanetiku. (ked som mala 17 rokov 😕 ) a v tej dobe som to vobec nepotrebovala, ale pomohlo mi to spevnit niektore lenive svaly. chcela by som sa k tomu vratit (po par tyzdnoch som citila, ze sa so mnou nieco deje - alebo to bolo tym dospievanim??? 😕 ), ale nemam knizku. a cvicit z pocitaca sa mi veru nechce. je to aku zumba z telky...... ziadna motivaacia......

cestovatelkaandrea
5. nov 2010

@andreaka11 no ale aspon chvilu boli s tebou. ako casto chodia do NL za tebou?
no aj ja som cvicila kalanetiku ked som bola v puberte a pomahalo to, len to dost bolelo zo zaciatku 😀
vcera som isla pozerat recepty na pecenie ale nakoniec som skypovala s nasimi doma viac ako hodinu, takze bolo po robote 😀 potom som pozrela odsudene a rano ma o 7.30 budil Damian do prace. prvy krat v zivote sme zaspali 😕 a to este v piatok. tak sme s manzelom prisli do prace na 8.30 a musime tu trcat do 17.30 😝 😝 esteze je piatok a su u nas obchody otvorene az do 21 hod.

andreaka11
5. nov 2010

@cestovatelkaandrea noooo, mamka tu bola uz trikrat a otec dvakrat. mamka raz priletela, to este ked ryanair lietal do weeze..... kiezby to obnovili, alebo zacali lietat z eindhovenu. mozno by som sa aj potom odvazila letiet sama s babatkami 😕 😕
nepoznas nejaku tu stranku s kalanetikou? by som si vytlacila par stranok a zacala so sebou nieco robit, lebo uz aj tie rifle, do ktorych sa zmestim, su nejake tesne 😨
aj u nas su otvorene obchody do 21. lenze jan je zase chori a zajtra sme pozvani na narodeninovu party.... musime este darcek kupit a neviem, ci to zvladneme dnes, alebo to nechame na zajtra......
tak si si pekne pospala 🙂 aj ja som sa konecne vyspala. thomas v noci neplakal. ale spustil o 5tejj rano. tak sme ich nakrmili a spinkali az do 9.15 😀 😀 😀

andreaka11
5. nov 2010

@endzi30 kedy dame rande? 😀 😀

cestovatelkaandrea
8. nov 2010

@andreaka11
http://www.zeny.cz/magazin/cvicebni-sestavy/ses...
skus napr. toto.
Na nete je toho dost, tak ak pokukas urcite nieco najdes 😉

andreaka11
8. nov 2010

@cestovatelkaandrea paraaaada 😵 😵 dakujem ti veeelmi pekne. zajtra nakazem vytlacit. 😀

cestovatelkaandrea
9. nov 2010

@andreaka11 dufam, ze ta to bude bavit cvicit. ja som nikdy dlho nevydrzala len pri kalanetike a striedala som to aj s inymi sportovymi aktivitami.

coskoro je tu Sinterklaas na lodi 😀 😀 😀

andreaka11
9. nov 2010

ako to tak vidim, tak ani dnes to nebudem mat vytlacene. jan je totizto chory a lezi v posteli ☹ a ja neviem heslo na jeho pc. (niezeby mi ho nechcel povedat, ale som leniva si ho zaamatat/zapisat a istk jeho pc. ) mna to vtedy dost bavilo ta kalanetika, tak dufam, ze mi to ostalo 😕 😵

ja ani neviem, kedy k nam pride sinterklaas. vsade su tie letaky nalepene, ale vobec ma to nelaka ist sa nanho pozriet tu na dedine. uz pocujem, ako sa potom o mne nesu klebety........... 😠

miriamp
9. nov 2010

@andreka11 aj u vas na dedine take typicke dedinske pomery ? u nas tiez. clovek si zvykne ...... 😉
pokial na mna nepojdu s palicou...... 🙂
aj k nam pride ujo sinterklaas , tiez to nemusim. uz som povedala svokrovcom
a oni pojdu s malym velmi radi, mala az bud.rok, este z toho bohvieco nema.

ekira
10. nov 2010

ahojte
no ja som vcera kukala ako puk,ked som citala v novinach ,ze v nedelu pride do mesta sinterklaas 😒 strasne rychlo ubehol ten rok .my uz neoslavujeme decka su uz velke ,my si pockame na vianoce 🙂 aj ked svokra vzdy kupi nejaku somarinu,co stoji ozaj za to 😒 no ale mame pocasie co?a zajtra zevraj vychrica 😕

rybca
10. nov 2010

Tak k nam pride Sinterklaas buducu sobotu, sa tesime na to ako bude Matko reagovat, predsa je uz vnimavejsi ako minuly rok, ideme na 2 za sebou, najprv k nam do winkelcentra a potom do Rotterdamu z chlapovej roboty, tam dostane Matko aj darcek...🙂

cestovatelkaandrea
10. nov 2010

@rybca to fakt az buducu sobotu. a ja som si myslela, ze pride vsade v jeden den 😀

k nam pride uz tuto sobotu. to bude opat kopec hluku. ja ani nemusim nikam ist 😀 😀 😀 nam prejde Sinterklaas na lodi rovno pod oknami, takze budeme pozerat z okna. aspon nemusim stat v tom dave ludi. my sice byvame na dedine ale tu zije 20.000 ludi, takze v pristave je potom okolo 2000 ludi s detmi. tak si to viete predstavit co je to za hurhaj.

@ekira nestras s vychricou 😒 vsak nam zase bude prastat celu noc strecha. ja tieto vychrice fakt nemam rada, lebo mam vzdy pocit ze takmer strecha uleti. niekedy si prajem mat spalnu na prizemi a nie pod strechou.

rybca
10. nov 2010

@cestovatelkaandrea no do NL dojde tuto, ale do Winkelcentrum Maaswijk dojde az buducu, predsalen je len jeden Sinterklaas a nemoze byt vsade v jeden cas...🙂 a my nemame take kanale cez mesto aby mohol na lodke prist, takze musi prestupit do auta a to tiez chvilu trva..🙂)))))

cestovatelkaandrea
11. nov 2010

@rybca 😀 😀 😀 dobre som sa teraz nasmiala 😉

Vcera sme boli na kontrole u usno-nosnej s drobcom a musime tam ist znova o dva mesiace. Drobec ma stale sople a kasle. Tuto noc kaslal tak vela, ze som skoro nic nenaspala. Sopliky mu stekaju do hrdla a to ho dusi a nuti kaslat. A ani sprej do nosa nepomaha. Dokonca nam dala doktorka nieco na alergiu pred spanim, lebo sa jej zda, ze by mohol byt alergicky a preto kasle a sopli.No namiesto toho aby mu ten liek pomohol tak to bolo naopak. Dufam, ze nebudeme chori cez vikend a ta prekaslana noc je len reakcia na nove lieky 😅

andreaka11
11. nov 2010

@miriamp ved oni su tu na dedine asi sibnuti........ este som sa nezbavila brucha po dvojickach (kazdy ma videl, aka som bola obrovska) a koluje otazka, ci som zase tehotna........... a niezeby sa to opytali mna alebo jana, ale oni sa to pytaju janovej byvalej!!!!!!!!!! asi si myslia, ze nam drzi sviecku........ 🙄