Aký počítač kúpiť pre dieťa?

mirka414
13. sep 2011

Uvazujem kupit novy Pc viac menej aj pre dcerku lebo pouziva moj notebook a niesom moc rada,lebo tam mam dolezite veci...ake su rozdiely v tychto vsetkych veciach a co uz mate odskusane a co odporucate.dakujem

mirka414
autor
27. feb 2012

@trixi co sa stane ak pri registracii nezadam platobnu kartu,lebo nijaku nemam?

trixi
27. feb 2012

@mirka414 tak si myslim, ze z Apple store nic nestiahnes. Osobne nemam skusenost. Neviem, skus sa popytat vo fore na muj-ipad.cz

mirka414
autor
27. feb 2012

@trixi dnes by som mala ist do predajne sa spytat na par veci okolo ipad.dufam,ze predavaca so mna nedrb..e 😀 .videla som tu take akoby darcekove karty,kde je uz nejaky kredit kupeny uvidim.zatial sa pojdem len spytat.si zlata dakujem za pomoc.

mirka414
autor
28. feb 2012

@trixi ahoj vcera som bola dlho v praci tak som v obchode nebola,ale dnes som sa preklikala na
market.android.com a zistila som ze aj tam su super hry co by mi pasovali na ten asus.takze pockam kym mi do konca tyzdna pride asus a potom uvidim dalej.

trixi
28. feb 2012

@mirka414 ahoj, ano su, vela app je ako pre apple tak je bohata ponuka pre android, v tom smere sa vsak neorientujem. Mne staci ipad 😀

mirka414
autor
13. mar 2012

Dobre ranko @trixi takze vcera som isla kupit sestre novy mobil a kupila som jej HTC s Androidom a kedze mi zrovna koncila akcia na mobil pre mna som si kupila iPhone 4 len tak ze nakusne to jablcko.hned doma som ho spustila a aj zaregistrovala a ono to fakt funguje 😀 dokonca som stiahla aj jednu hru cez kredit co som si kupila itunes kartu s 30 fr kreditom.este posledna otazka ked kupim dcerke ipad potrebuje to mat aj nejaky antivirus?

trixi
13. mar 2012

@mirka414 ahoj, jeeej, ja nie som pocitacovy expert 🙂 , ja o niecom takom v iPade neviem. Spytam sa doma synovca, podla mna to nepotrebuje. Ale mozno sa mylim, tak tu info neber zavazne. Ked kupis iPad, tak ho spustis a frcis. Vsetko potrebne sa Ti nainstaluje. A potom si stiahnes app, ktore potrebujes k praci, k zabave. Ako som pisala, niektore su uplne free, niektore su Lite Version (cast hry ide free a ked chces uplnu, tak si ju kupis) alebo platene. Niektore su aj pre iphone aj pre ipad, niektore len pre iphone. Ked si stiahnes univerzalnu app tak sa ti stiahne do oboch zariadeni. Aj ked je platena. Inak HTC velmi dobra volba 😉 . Kvalitne mobily a dobre ceny. Ja som drahemu kupila HTC k Vianociam v akcii za 1 €. Bol nim nadseny. On je totiz dost konzerva a jablcko nemusi 😎 . Ja som si prave vcera stiahla novy iOS 5.1 do oboch a je to parada. Teraz cakam na novy iPad, ktory minuly tyzden predstavili.

mirka414
autor
13. mar 2012

@trixi chces ten novy ipad? u nas vo svajci uz coskoro bude v predaji ale dcerke postaci ipad2 asi stredna verzia.inak vcera som skoro zabila predavaca pohladom,ked mi zocvakal simkartu myslela som ze zartuje 😀 len som sa vybrala do predajne pre ten sestrin mobil ten som kupila za super cenu nejak okolo 170,-frankov a potom ma napadlo ze mi konci akcia na natel,ze skusim vziat iPhone a doma som sa trosku potrapila pri registracii v nemcine ale potom to uz islo lahko.moj vcerajsi nakup a prva fotka cez Iphone.a celkom lahko islo aj ked som nabijala tu kartu je tam taka vrstva ktoru zotries a nepotrebujes ani ucet v banke kredity su v roznych cenach od 30,frankov tusim do 100fr. este sa musim preluskat cez ten ios itunes app store a pojde to 🙂

trixi
13. mar 2012

@mirka414 ano, ten, ja som zdedila bratov iPad a ten prenecham Matovi, pretoze sa o neho niekedy dotahujeme. 🙂 Mne neodporucili orezat SIMku, tak som si ju dala vymenit za Micro. Inak, ja som mala super cenu na moj iPhone 4s 32 GB - v predvianocnej akcii, s vyuzitim vsetkych moznych a nemoznych bonusov, bodov, programu som ho kupila za 70 € aj s DPH.
Nas Matej ma teraz v oblube app SkyView a FlightRadar24. V tej prvej pozera hviezdy, planety a satelity, kazdy vecer ked je jasno, mu musim precitat nazvy hviezd, planet. V sobotu videl Mars a bol z toho uplne nadseny. Tu druhu pouziva hlavne ked sme vonku, pozera lietadla ake nad nami lietaju (nad nami je silna letova premavka) a musim mu precitat odkial kam leti, aky je to typ a aerolinky 🙂 . A kazde rano nas budi tym, ze si pozrie ake bude pocasie na WeatherPro a Weather HD. Samozrejme ked ma dovolene, tak sa rad zahra.

mirka414
autor
13. mar 2012

@trixi nevies preco mi nejde stiahnut krtko? http://itunes.apple.com/cz/app/krtek-memory-gam...

trixi
13. mar 2012

@mirka414 a co Ti to napise?

mirka414
autor
14. mar 2012

@trixi uz sa to podarilo 😵 .

mirka414
autor
15. mar 2012

@trixi zatial stale bez ipadu 😀 kazdy den sa chystam do obchodu a nikdy mi to nevide snad zajtra.uspesne som sa preluskala cez App Store z pc do telefonu.a hra zatial najuspesnejsia je Tangrams a dalej zvieratkovske,kde musia baby vraviet anglicke nazvy zvierat,potom nemecke a leonie k tomu aj slovenske takze 3v jednom uplne super.po max.hodine musi leonie telefon odlozit a ist von co sa nam zatial uspesne dari dodrziavat.a este par vytvorov ale radsej som,kde mala kresli na papier.

trixi
16. mar 2012

@mirka414 ahoj, tak uz frcite na jablcku. Je to silne nakazlive a pre deti strasne oblubene. U vas budu skor dievcenske app, u nas jednoznacne app s vlakmi, dinosaurami ale aj s kreslenim. Mne sa pacia app, kde sa deti ucia ako kreslit zvieratka, potom to vyfarbia a mozu si to ulozit, alebo poslat niekomu. Myslim, ze sa to vola I love drawing animals Musim pozriet presne. Uz si nepamatam, ci to bolo platene alebo free.

mirka414
autor
16. mar 2012

@trixi prave som bola kupit Ipad 2 rozhodla som sa pre 32 verziu jednoduchu,lebo na cesty autom chcem aby leonie sledovala prirodu kam casto chodime a nie ipad.ten bude len na doma na max.hodinku denne.idem varit neskor pridem.dakujem ti velmi pekne za rady.mirka

mirka414
autor
16. mar 2012

@trixi este jedna otazka?co je to hracie centrum?

trixi
17. mar 2012

@mirka414 tam si mozes zahrat online hry s dalsimi hracmi na nete. Ja mam par hier a tie si hram sama a Matko tiez nehra cez Game Center. Nepouzivam ho.

mirka414
autor
17. mar 2012

@trixi ale neplati sa tam nic navyse,ze?
leonie sa hrozne paci toto :
http://itunes.apple.com/de/app/gartenvogel/id43...

trixi
17. mar 2012

@mirka414 nie neplati. Dik za link, je super, uz stahujem 😉 My sme dnes stravili den v ZOO Lesna, Matej cestou domov chvilku na iPade a potom pozeral svoje rozpravky. Stiahla som mu jeho oblubene do iPadu. Aspon nam cesta rychlo ubehla. 😎

mirka414
autor
17. mar 2012

u nas kraluju same princezne,koniky a podobne veci vies co ale hladam nemas nejaky dobry tip,na buble kde sa strielaju bubliny ale nejaku detsku verziu?

trixi
17. mar 2012
mirka414
autor
17. mar 2012

@trixi tiez pekne ale skor som myslela na taku co sa bubliny strielaju trebars tri rovnake toto som zrovna nasla :
http://www.bazilsoft.com/Attack-Balls.aspx

mirka414
autor
17. mar 2012

@trixi pozri toto je krasne :
http://www.pepiplay.com/

mirka414
autor
18. mar 2012

@trixi este nieco hladam ale nikde to nemozem najst toto ale v slovencine :
http://abccs.touchdude.com/download

trixi
18. mar 2012

@mirka414 v slovencine nie su skoro ziadne detske app, je to katastrofa, okrem Cervenej karkulky, nejake divnej rozpravky o troch prasiatkach a o kameni nie je nic. Aha, teraz je Brumik akoze v slovencine. Ak najdes nieco v SK daj vediet. Mne sa to za rok nepodarilo. ☹

mirka414
autor
18. mar 2012

@trixi ja som niekde videla(len neviem kde ) ze je nejaka Slovenska abeceda na hovoriacich kartickach,len ju akosi nemozem najst :/ malo by to byt nieco ako toto : http://abccs.touchdude.com/download

mirka414
autor
19. mar 2012

@trixi velmi sa mi paci Origami jedno som si stiahla a dnes pojdeme robit s detmi lisku. dalej co sa mi paci je spajanie cisel od 1......neviem kolko az vznikne obrazok.

mirka414
autor
19. mar 2012
trixi
19. mar 2012

@mirka414 a potom, ze praca a hry na iPad vedie k zavislosti. Som rada, ze si dala link aj na odkazy, kedy iPad pomaha 😉