Do kedy sa dievčatá hrajú s kočíkom?

lindulak
1. dec 2010

Ahojte! Chcela by som sa poradit s mamickami starsich dievcatiek ako je to moje 🙂 Chcem kupit malej k Vianociam kociarik pre babiky - taky hlboky chce. Ale teraz mam dilemu, ci jej kupit taky stredne velky alebo z tych najvacsich, co maju moznost nastavit rucku az do vyse 80 cm? Cenovo to velky rozdiel nie je. Teda neviem, do kedy sa dievcata hraju s babikami a kocikom? Lebo ak to kupujem tak cca. na 2 roky, tak by stacil aj stredny. Ale ak sa s tym hraju este aj 7-8 rocne dievcata, tak asi ten najvacsi. Ale to sa zas obavam, ci ho bude teraz /na jar samozrejme/ vladat po vonku tlacit, kedze byvame v kopcoch. A teraz babo rad 😀

dadis
1. dec 2010

@lindulak ked sme mali 10rokov a hrali sme sa kamoskou s barbinami, tak nam kamaratkina mamina povedala, ze sa hrala s babikami do 14rokov, my sme sa jej smiali, ved 14rocne baby nam pripadal ako dospele...my sme sa s nimi tiez hrali do 14tich 😀 😀 😀, sice tajne, velmi sme o tom nerozpravali, ale hrali sme sa...potom zrazu, ani neviem ako, nam boli milsi chalani 😅 😅 😅
co si ja pamatam, tak som sa s kociarom hrala dlho, urcite este aj na prvom stupni na zakladke, ale uz iba doma...

traktor
1. dec 2010

ja sa pridavam....aj ja som sa dlho hrala...neskôr uz sice len doma, ale dlhooo ma to drzalo...a moje baby tiez...a kocik je stale aktualny, zvlast, ked k nam pridu aj mensie deti na navstevu...takze si myslim, ze ho urcite dlhsie vyuzijete 🙂

katecameron
1. dec 2010

ja osobne som sa hravala dlho asi do 12tich samozrejme dbnes je ina doba ale zalezi od dietata moja dcera ma 8rokov a uz sa vobec nehra s kocikom chlapci ho jedine nicia tak som povedala ze ho idem dat doporiadku a odlozim ho pre vnucata 😀 😀 😀 😀 uz nema vyznam ho nechavat v detskej izbe

junovka
1. dec 2010

@lindulak ked chces kupit, tak radsej ten vacsi, lebo nikdy nevies dokedy sa bude chciet dcera hrat s kocikom. .Moja starsia sa hrala do 6 rokov, teraz tu stoji, ze sa bude hrat mladsia, ale ani nahodou....ta dava prednost autam, konom a vlacikom 😀 😀 😉

lindulak
autor
1. dec 2010

@junovka 😀 asi je to fakt velmi individualne. moja sa rada hra s kocikom a babikou, tak ju to hadam neprejde tak skoro. kupim asi ten vacsi - vycitala som na nete, ze taky co je 82-88 cm vysoky je pre 4-7 rokov. A ona aj ked ma 3, je dost vysoka, tak radsej asi takyto. Inak sa velmi rada hra aj s autami a pod stromcek dostane aj kufrik s vrtackou a srovbovakmi - aby mohla ockovi pomahat, velmi ju bavi take chlapske domace prace 🙂

sonulienkas
1. dec 2010

@lindulak moja Emka bude mať 7 rokov a veľmi často sa hrá s kočiarikom, aj teraz sa s ním hrá ,môžem povedať , že teraz sa hrá viac a častejšie s kočíkom ako keď mala 4- 5 rokov 🙂

pia22
2. dec 2010

@dadis my sme sa tiez hravali s babikami do 14.ky a chalani robili do konca zakladky preteky s anglicakmi🙂 A co sa tyka kocika, urcite sa s nim mala bude hrat do 7.-8.rokov;-)

lindulak
autor
2. dec 2010

ale asi von sa uz neodvazi s kocikom, ked bude mat 8 tipujem 😀 vcera sme boli v hrackarstve - chcela som preskumat, co sa jej paci a pacia sa jej take mensie, s ktorymi sa jej lahko manipuluje. Taky mohutny hlboky Tako, co vyzeral kvalitne, sa jej nepacil, lebo sa jej s tym zle otacalo a narazala s nim... takze jej asi aj tak kupim taky stredny. a ak ju to bude o niekolko rokov este drzat, tak kupim dalsi. co uz 😕

erikaka
2. dec 2010

ja mám 9ročnú dceru, ktorá sa ešte hraje s kočíkom a bábikami. K vianociam si tiež praje bábiku, hoci starí rodičia ju presviedčajú že je na hranie už priveľká. Ale ja si myslím, že je to pre dievčatká prirodzené. Ja som sa tiež hrávala s bábikou a kočíkom cca do 13-14 rokov. My sme našej kočik kupovali ked mala 1rok a to sme kúpili už ten väčší, a spravili sme dobre, lebo ho má doteraz. A moja dcera chodí ešte s kočíkom von. Ja idem s bábätkom a ona so svojím kočíkom.

bets
2. dec 2010

ja som sa hrala dlho s barbie(13r.), ale s kocikom som skoncila skor ako som isla do prvej triedy. moja dcera ked dostala kocik, tak sa s nim nehravala, hraval sa s nim viac syn. a teraz ako 6 rocnu si uz neviem predstavit, ze by sa hrala s kocikom. ona a jej kamaratky teraz oblubuju skor tie malicke hracky ako pet shops a poniky a vianocny darcek dostane uz vacsi bicykel, s tym na nasej ulici sa s detmi viacej zabavi. nejak som u nas nezaregistrovala, ze by sa dievcata od 6 rokov vybrali von s kocikom.

digysa
2. dec 2010

Ja som mala 1-nu babiku. Mna to nebavilo, ani si nepamatam, ci som aj nejaky kocik mala. Ja som sa rada hrala hry a sporty od utleho detstva.
Moja dcera je pravy opak. Ma este len dva a pol roka a uz mala 3 kociky. ( iba jeden ma od nas). Babik ma asi 6 ( tiez iba jednu odomna) a stale chce viac.... Teraz asi kupime nejake oblecenie a rozne potreby pre babatka, aby sa mohla hrat na mamu.

Podla mna to nezalezi od "DOBY", alebo od "VEKU".....zalezi to od osobnosti dievcat, dokedy maju chut hrat sa s babikami a kocikom. Niektore dievcata su citlivejsie a pokojnejsie, ine su neposedne a drsniacky.... 🙂

digysa
2. dec 2010

@lindulak Ja tu pisem o sebe a ty chces poradit...ups 😅 Tak, ja by som ti radila ten, co ma nadstavitelnu rucku. Podla povahy by si mala vediet, ci ju to bavi. Ak ano, tak 7-8 rocne dievcata sa podla mna doma kludne s kocikom zahraju. Nemusia s tym zasadne chodit po vonku. Ale ak jej to bude male, tak ten kocik urcite nebude chciet tlacit neskor. Tolko z mojej strany...

evabb35
2. dec 2010

Tak do tých 10 rokov. My máme ešte stále ten menší. Aj som zvažovala nad kúpou väčšieho, ale tie mi pripadajú strašne ťažké.

lindulak
autor
2. dec 2010

@evabb35 ved to ze aj mne sa zdaju tazke... mala s tym rada chodi von a u nas je to samy dole kopec, hore kopec. uz som sa rozhodla ze kupim ten stredne velky s ruckou nastavitelnou do 75 cm a uvidim. ved ak ju to o par rokov bude nejak velmi bavit, tak jej kupime este aj vacsi - mozno z druhej ruky. alebo jej mozno bude stacit aj tento 🙂

ivett1
2. dec 2010

@lindulak Ahoj, moja neterka sa hrala s kočíkom do cca 5 rokov...teraz, keď je u babky, tak sem-tam s jedným záložným kočíkom, odloženým pre takéto prípady v pivnici, "brázdi" záhradu, ale to je len zo zábavy...už ju nezaujíma (má 9 rokov🙂...Moju dcérku zaujímal kočík v období od dvoch (narodilo sa nám bábätko) do troch rokov ...teraz ho využíva môj vyše dvojročný synček 🙂 ...kočík je "len" stredný ultraľahký s nastaviteľnou rúčkou a "neviemčímešte" (dá sa prestaviť z hlbokého na šporťák a má-či mal? bohatú výbavu) a našťastie, zatiaľ sa mu ho nepodarilo rozobrať, ale myslím, že je to len otázka času 😉
...inak, ja si pamätám, že aj mňa pochytil v 9tich rokoch "kočíkový" ošiaľ (hoci som už pokukovala po chalanoch v triede 😵 ), lebo moja mamička čakala bábätko (môjho bráchu), a priznám sa, že mi vtedy bolo jedno, že môj detský kočík (dostala som ho na 3. narodky) je pre mňa malý 😀 ...a ani mojim kamoškách, ktoré so mnou poctivo asi mesiac kočíkovali svoje bábiky v svojich malých kočíkoch, to nevadilo 😀
Myslím si, že či bude tlačiť kočík aj neskôr, závisí trošku aj od kolektívu kamošiek/kamošov, v ktorom sa ocitne...a hlavne doby ...Ale, zhrniem to...nám stačil kočík strednej veľkosti a väčší kupovať už nemienim🙂...

bambusko
2. dec 2010

nase dievcata 7 a 9r sa hraju s kocikom, aj chodia vonku na prechadzky s babikami, aj ich spoluziacky

egyptanka
2. dec 2010

@lindulak no niektore sa hraju do dospelosti ... len s tym rozdielom, ze uz ako dospele maju zive babatko v kociku 🙂 😀

evabb35
3. dec 2010

@egyptanka Len či sa ten vzťah ku kočíkovaniu neformuje už v detstve. Niektoré ženy na materskej to baví iné sa nudia.

lindulak
autor
3. dec 2010

@evabb35 😀 ja som rada chodila s kocikom - teda niekedy mi vadil ten kopcovity teren u nas, ale celkove je to fajn. teraz ked vidim maminy s kocikmi, tak im niekedy zavidim. dieta sup do koca a ides kam chces a hlavne ryyyyyyyyyyyyyyychlo. nie ako pesi s mojou malou - niekedy aj 3/4 hodinu to, co ja prejdem za 15 minut 😝