Dokedy sa vaše deti hrali s duplom?

14. nov 2023

Chcem sa opýtať, dokedy u vás fičalo duplo? Dcéra mala maniu asi od 2r. Hrala sa denne tak sme nakúpili rôzne sady od domu, po vláčik. Po roku sa ho už ani nedotkla. Aj sme ho schovali a znovu vytiahli, ale nič. Ešte to príde? Alebo ho môžem predať? Je to individuálne? Podľa mňa zbytočne zavadzia a niekomu inému môže poslúžiť. Radšej by som dokupila nové hračky, ale nechcem aby toho mala doma priveľa.
Vďaka za každú skúsenosť.

mikadooo
14. nov 2023

Asi je to individuálne, lebo moja 9 ročná ešte kedykoľvek sa zahrá s bratom. Ale aj sama. A 5 ročný má veľmi často rozložené koľajnice, alebo nejakú "garáž" z dupla a tak. U nás je to veľmi vďačná hračka, naozaj to bola dobrá investícia...

heni79
14. nov 2023

Nikdy. Kupovala som až „velké" LEGO. Aj to je už iba vo vozíkoch a nádobách. 🤷

rebrambora
14. nov 2023

Postupne sme kupovali zlozitejsie lega a to sme sa zabavili aj my s muzom.

behulka
14. nov 2023

Myslím si, že záleží na povahe dieťaťa. Moje deti ešte neprestalo baviť, najstarší už majú dobre cez 10 rokov 🙂 Duplo kombinujú s klasika kockami, technikom a motormi.
Ale teda kocky, kolesá, koľajnice... Postavičky a zvieratká sme už darovali ďalej.

olimuc
14. nov 2023

5,5 kombinuje duplo a clàssic … podla nalady

denkabemommy
14. nov 2023

Muž má 32 a ešte sa vyhrá 😅

autor
14. nov 2023

Ona mala aj klasik, tiež ju to jeden čas veľmi bavilo. Teraz ani o jedno nezakopne.

4stanka4
14. nov 2023

Moja dostala duplo keď mala rok a 4 mesiace, druhé keď mala 2a4m, teraz ma 3 a 2 mesiace a nejako ju to neberie. Lego je už posledná možnosť ked už nevie co by vytiahla a to postaví vežu zo 2x jej spadne a sprace ho do boxu takže u nás ta legomania akosi nechodí.

slavomira236
14. nov 2023

Moja ma 6a hraje sa skoro kazdy druhy den..

saxana000
14. nov 2023

Moja ma.7 a este sa.hra.mame aj clasic.ale duplo stale frci.asi ze je skor take viac postavickove a pevnejsie zvieratka auticka smyklavky kolotoc okna dvere doplnky a moze sa lepsie hrat ten pribeh ktory si vymyslela.tie malicke figurky z clasic na to nie su moc vhodne..to je uz skor o tom stavani a postupnosti.

mamusa123456789
14. nov 2023

Naša 8 ročná sa do súrodencami bez problémov hra s dupľom, ale ma aj svoje lega s malymi kockami a s tým sa hrá, keď spunti spia, lebo do 5 min by polovička kociek chýbala 😁

alex666
14. nov 2023

Moj 3,5-rocny sa stale hra s duplom. Zacal v 15m a stale je to u nas top hracka. Zalezi na povahe.
Odporucam tiez dokupit k tomu taku zelenu podlozku (travu). Odkedy ju mame, leho ho bavi ovela viac.

nikha2809
14. nov 2023

@denkabemommy môj 40 a rovnako 😂 z malého s deťmi stavia autíčka z Dupla stávajú garáže 😂

lenkakravcova
14. nov 2023

Naši sa hrajú takmer vždy keď môžu.
3r a 6r.

Samozrejme ale ak majú deti prístup k TV, mobilu, tabletu, tak sa od Lega zázraky čakať nedajú.
Ale keď dáš deťom len lego, prípadne papier a farbičky, tak s dokážu hrať aj hodiny (po tom čo prejdú cez fázu "nuda ale nič iné nebude, musím sa zahrat sám")

vilma7
14. nov 2023

Zdedili sme po mojej neterke, mala asi 13 keď nám ho posunuli.
Deti majú skoro 7 a 4, nehráme sa denne s nim, ale keď nám niečo treba, nejaký domček pre zvieratká, a tak, tak si ho postavíme.
So železnicou lego duplo sa hráme minimálne. Ešte sa ho určite nechystáme zbaviť, je super na kreativitu, fantáziu atď. Aj dnes sme sa s ním hrali, postavili domček pre zajačiky a potom sne ho už len používali ako domček... A hrali sa rôzne situácie s malými zvieratkami.