Odporučte odrážadlo pre 1,5 ročného syna

ellieellie
20. mar 2019

Aké odrážadlo by ste nám odporúčali? Syn má 18 mesiacov, od roka jazdí na Puky Pukylino ako drak, motoricky je šikovný. Zdá sa mi, že Puky už mu začína byť malý, takže zvažujeme kúpiť na leto niečo nové - ale čo? Prejsť na trojkolku alebo zvládne šikovné dieťa už aj dvojkolesové odrážadlo? napíšte prosím svoje skúsenosti a odporúčania, vďaka

pribinak
20. mar 2019

Ak je pohybovo zdatný, tak First Bike + adaptér, to este viac zníži sedačku

ellieellie
autor
20. mar 2019

@pribinak Vyzerá parádne, len tá cena ☹ Určite však zvážime a hlavne si zistím, či by sme ho mohli niekde aj osobne vyskúšať. Ďakujem za tip

pribinak
20. mar 2019

@ellieellie je super, syn na nom jazdil este ako 5 rocny. Je velmi ľahké, stabilne.

ellieellie
autor
20. mar 2019

@pribinak Keď sa fakt využíva toľko rokov, to potom ani tá cena nie je taká zlá 🙂

pribinak
20. mar 2019

@ellieellie je fakt dobre, syn je tiez velmi pohybovo zdatný, jazdil ako drak, park, les, sidliskove chodníky, dvor u babky, ....

ellieellie
autor
20. mar 2019

@pribinak Ano, pozname, aj sidliskove chodniky rozburane, z nich krizom cez travnik, aj cez krtince 😂

yvana74
21. mar 2019

@ellieellie odporucam Strider. Je od 1,5 - 5 rokov. Novy model ma aj vylepsene stupacky. Syn jazdil na starsom modeli. Dcerka ma novy. Je super. Vyhrali sme aj strider cup, mame aj vacsi strider. Teraz na nom lieta po sidlisku v 6 rokoch. Inak uz jazdi na 20"biku. Strider syna naicil macimalnej obratnosti a rovnovahe. Ma moznost pripnut lyznice, pre milovnikov zabavy na snehu. 🙂 First bike je tiez super. Ale na Strider 18 mesacne dieta urcite dociahne.

yvana74
21. mar 2019

@ellieellie pardon za preklepy.
*naucil maximalnej...

ellieellie
autor
21. mar 2019

@yvana74 ďakujem krásne za odporúčanie, pozriem aj Strider 😉

romiada
21. mar 2019

@ellieellie kup mu normalneho velkeho Pukyho s dvomi kolieskami. Nasa dcera ho dostala v 2 r. Pochopila zachvilu...v 4r presla na normalny bicykel bez pomocnych koliesok. Trojolka bude podla mna krok späť. To už radšej kolobežku 😉

afrodia
28. jún 2020

@romiada ja tiez nad tym uvazujem, drobec ma r1.5r a puky wutsch mu je vyskovo ok, len mu zavadzaju predne kolesa, neustale do nich kope, a puky dvoma kolesami sa mi zda vyssie, to asi 1.5r nedociahne ci?

afrodia
28. jún 2020

@ellieellie dobry den, velmi by ma zaujimalo ze aky ste nakoniec kupili...ja to prave riesim, syny ma 1.5r, puky wutsch mu je vyskovo ok ale predne kolesa mu zavadzaju tak pozeram po dvojkolesovom dacom alebo trojkolke mensej, ako motorka (su take akoby motorky, vpredu jedno koleso a vzadu dve pre lepsiu stabilitu)

gazpalm
28. jún 2020

@ellieellie strider

afrodia
28. jún 2020

@gazpalm a 1.5r zvladne dvojkolesove, udrzi stabilitu?

gazpalm
28. jún 2020

@afrodia urcite...moje deti ho mali obe a uplne lahucko presli na bycikle , syn cca v 3,5 a dcera v 5 a mali ho od toho roka a pol (syn)a od 2(dcera) ta na nom este aj teraz niekedy ide a to ma 6,5 a je jej to uz male 😂

ellieellie
autor
28. jún 2020

@afrodia kúpili sme Stridera 🙂

afrodia
28. jún 2020

@ellieellie a ako,je vhodne aj pre 1.5r, naucil sa hned?

yanni
28. jún 2020

@afrodia Takze, starsia dcera (teraz takmer 5), zacala v den jej prvych narodenin na Puky Wutsch. V 20tich mesiacoch presla na Dvojkolesovy puky 12tsku. Mam este mladsiu, ta mala vcera presne 18 mesiacov a prave dnes objavila ten dvojkolesovy. Na zem dociahne v pohode ale rovnovahu neudrzi hlavne koli tomu, ze puky celkovo su tazke. Mozno na 10tke by jej to slo sapon pomalicky sa odrazat v sede. Ale inak maloktore 18 mesacne dieta sa dokaze odrazat ako by sa na odrazadle malo. Ja puky uz neodporucam len koli tomu, ze su tazke. My ich male len preto, ze uz ich mame, dalsie deti nebudu, tak sa aj toto posledne jednoducho musis naucit na tom, co mame. ja uz nijake rarohy kupovat a potom predavat nebudem. Starsia dcera sa v pohode v 2,5 roku naucila bicyklovat a teraz uz lieta ako sarkan. A odvezie sa na hocijakom, vyskusala uz asi vsetky bicykle v susedstve. Ale jasne, vlastny ma taky aby jej sedel aj vyskovo.

oliali
28. jún 2020

@ellieellie odporucam first bike, jazdi ho uz druhy syn, obaja zacali na 2he narodeniny, ako 3rocny sa vdaka nemu naucili jazdit na bicykli bez pomocnych... odrazadlo stale vyzera ako nove

ellieellie
autor
28. jún 2020

@afrodia áno

ellieellie
autor
28. jún 2020

@oliali je to vyše roka stará diskusia, ale ďakujem 🙂 máme už dávno vybraté...First Bike je tiež super.

gazpalm
28. jún 2020

@ellieellie jemine sorac..hlavne , ze sa vzdy smejem, ked si niekto nevsimne staru diskusiu 😂😂tak sa to aj mne stalo👍😃

miroslava_vancova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina_tot
5. nov 2021

Aj ja rada prispejem aj keď do staršej diskusie, v odrážadlách sa divy za 2 roky neudejú🙂 podľa mňa cca v tých 2 rokoch sú detičky schopné jazdiť na 2kolesových, ale jasné, určite sú aj výnimky - šikovnejšie detičky. Ja môžem odporučiť tiež First Bike street je z plastu a ľahké, ale ľahučké mám odskúšané na staršom synovi aj hliníkové Woom a Rascal. Tie sú naozaj kvalitné.

tiana_l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika_flower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz