Potrebuje dvojročné dieťa k odrážadlu prilbu?

3didi33
23. jún 2020

Ahojte chcem sa ešte opýtať či kúpiť 2 ročnej dcérke ku odražadlu aj prilbu ak ano akú mi doporučujete? Dcérka má problém udržať na hlave čiapku, neznáša čiapky 🙄 preto neviem ako bude reagovať na to.

maciatkolulu
23. jún 2020

@3didi33 pokiaľ cykloodrazadlo tak zaručene hej, ja by som dala aj na stvorkolesove a nebavila sa. Nechceš, nepôjdeš na odrazadle, chceš, musíš mat na hlave.

3didi33
autor
23. jún 2020

@maciatkolulu bude to musieť nejako zvládnuť .. len nájsť tú správnu ešte jej môžem na prilbu nalepiť mášu s medveďom 😂 zbožňuje ich

evinqua
23. jún 2020

Moj mal aj na plastovej trojkolesovej motorke, parkrat sa vykotil hocikde na kamiene, takze tak, bez prilby na motorku nesiel, tiez mal fazu, ze ciapka nie, ale ty uz vies ako na svoje dieta, bezpecnost je prvorada

3didi33
autor
23. jún 2020

@evinqua samozrejme určite ju kúpim.nejake odporúčania na prilbu?

maciatkolulu
23. jún 2020

@3didi33 Micro, uvex

margaretka_
23. jún 2020

My sme od uplneho zaciatku zaviedli pravidlo, ze mimo nas dvor sa moze iba s prilbou. Ziadne vyjednavanie, nic, proste pravidlo ako priputanie v aute. Asi by sme tazsie riesili neskor, ze preco do teraz nemusel a zrazu ano. Takto to vobec neriesi 🙂

bobula46
23. jún 2020

@3didi33 odporúčam cube alebo Uvex. A hlavne v obchode odskúšať správnu veľkosť 🙂 a skús si aj na internete pozrieť správne zapnutie prilby. Nie mať ju ako stupel na vrchu hlavy ale pekne pár cm nad obočím, musí držať pevne na mieste aj bez zapnutia pod krkom

3didi33
autor
23. jún 2020

@bobula46 pozerám tie Uvex akurát som si našla krásne pre dievča tam sa to da našelovat od 46-52cm malá má 48cm obvod

nikpa
23. jún 2020

@3didi33 keď chceš jednoducho predísť úrazu hlavy tak potrebuje ale je to na tebe. Ja ked vidim môjho 2,5 ročného len na umelej motorke čo vystraja tak neexistuje bez prilby. Ked nechce tak jednoduche pravidlo, bez prilby nedam odrážalo. A nesadne si na neho ani za nič. U nas boli začiatky ťažké, buchanie o zem a podobne. V jednej ruke som mala helmu, v druhej v lufte odrážalo. Bez helmy na hlave som ho ani zem nepolozila. Rýchlo to pochopil, teraz prvú donesie helmu až potom odrážalo 🙂

mirola
23. jún 2020

Za mna prilbu urcite ano, davam mu ju aj ked ide na kolobezke, motorke, alebo cykloodrazadle, hlava respektive mozog je to najviac co nase deti a teda aj my mame, taci male poskodenie pri uraze a nasledky mozu byt nezvratne.. zlomena ruka sa zahoji. Nikdy nevies ci ti ine dieta v parku do toho tvojho nevrazi aj keby bolo to tvoje od prirody akokolvek opatrne, co moje rozhodne nie je. Ja som najprv objednala prilbu z netu, ktora mu vobec nesadla. Isla som do cyklo obchodu, kde mu ich vela vyskusali pan mi vysvetlil ako ma “sediet” aj aby bolo dietatu v nej pohodlne a bezpecne. Dobra prilba je lahka a priedusna, ta nasa aj blika tak maly je z nej happy jak dva grepy a uz si tak zvykol, ze bez nej na bike nesadne, sam si ju pyta.
My mame tuto, mali aj dievcenske .

3didi33
autor
23. jún 2020

@nikpa my keď ideme von všetko si donesie sama,čiapku, topánky,vetrovku a keď sa nepozerám hodí čiapku na zem cez zimu jedine s čiapkou na viazanie pod bradou sme fungovali 😂

3didi33
autor
23. jún 2020

@mirola vďaka pozriem aj tú značku

mirola
23. jún 2020

@3didi33 moj maly neznasa cipaky aj celenky, ani kapucu na hlave nechce. Neviem preco ale v prilbe sa mu paci, mozno si pripada dolezito ako velky motorkar lebo na motorkach celkom fici a ked vidi motorkara hika od samej radosti.

evinqua
23. jún 2020

@3didi33 mame cube

3didi33
autor
23. jún 2020

Vybrala som UVEX vďaka za pomoc 🤗