S akými kolesami mám kúpiť trojkolku?

linexys
13. mar 2017

Ahojte maminky, potrebovala by som poradiť.
Idem kupovať trojkolku no neviem správne vybrať, ktorá by bola lepšia či s nafukovacímy alebo gumennými kolieskami.Vopred ďakujem za rady ;) pekný deň

Záleží na čo ju chceš využívať. Ja som pri 1. Dostala trojkolku k prvému roku, bola s tých jednoduchších s možnosťou riadenia rodičom, plastovými kolesami, pásmi na priputanie. Používala som ju cca od roka do neviem kedy namiesto kočíka takmer všade. Bola ľahká, skladna, menšia. Kolieska úžasne 😖 hrkotali a sú trochu odrete, ale inak fajn. Teraz pri 2. Som si vybrala sama, lebo plánujem ju využívať rovnako ak nie ešte viac ako vtedy. Táto má penovo-plastove kolesá, teda hrkat nebudú, hoci možno nafukovacie by tiež neboli zlé, no mne išlo aj o dizajn, pohodlie, sklopitelnost sedačky a cenu. V tejto kategórii som nafukovacie nenašla, takže sa uspokojime takto. S ohľadom na skúsenosť myslím že úplne v pohode. 😀

Ešte mi napadlo že ako vozitko pre dieťa ju neuvazujem používať. Je mi jasné že to nepotiahne keď sú pedále vpredu na kolieskach. Pre mňa je to lacnejšia a praktickejsia verzia kočíka.

linexys
autor
14. mar 2017

@coccinellaseptapunktata Ďakujem...tiež to chcem namiesto kočíka teraz keď už bude pekné počasie. V kočíku už velmi neobsedí (1.r má) a v švagrininej trojkolke sa mu veľmi páčilo, len tá ma obyčajné plastové kolieska a u nás to dosť hrkoce ako ste písala aj vy. Vybrala som nakoniec s nafukovacímy ;)